Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

Консультацій: 955
  • Дивіденди: перехід платника з податку на прибуток на ЄП 2%
    На підприємстві два власника: фізособа - громадянин України та нерезидент. Які податки треба сплатити з нарахованих дивідендів з прибутку за 2022 рік та як їх відобразити в бухобліку? Підприємство було платником податку на прибуток, а зараз є платником ЄП 2%. Чи може один із власників, наприклад, нерезидент, відмовитися від своїх дивідендів?
    30.01.202368
  • Як рахувати 30% за різницями згідно з пп. 140.5.4 та пп. 140.5.5-1 ПКУ?
    Як рахувати 30% за різницями згідно з пп. 140.5.4 та пп. 140.5.5-1 ПКУ? Від якої суми (інвойс, акт, оплата) і з курсом на яку дату (оплата, надходження/відвантаження товару, акт)? Якщо контрагент одночасно є пов’язаною особою, зареєстрованою в Сингапурі, то яку різницю застосовувати?
    26.01.202391
  • Виправлення помилки у фінансовій звітності та декларації з податку на прибуток
    Підприємство не відобразило в обліку зменшення вартості фінансових інвестицій інвестора у зв'язку із отриманим збитком за 2021 р. асоційованого підприємства за методом участі у капіталі. А саме, в 2021 р. не було відображено збитки від участі в капіталі, тож в декларації з прибутку за 2021р. відображено фінрезультат до оподаткування і об’єкт оподаткування є більшим. Як виправити цю помилку в звітності та в обліку?
    19.01.2023181
  • Курсові різниці на заборгованість від резидента Білорусії в декларації з прибутку
    На балансі підприємства (платник податку на прибуток, без різниць) обліковується заборгованість за кредитом та процентами, в євро, перед фізособою – громадянином Білорусії, він же засновник підприємства. За 2022 рік отримана значна курсова різниця. Чи можна на неї зменшити фінрезультат?
    18.01.202380
  • Авансовий внесок з податку на прибуток у сфері обміну валют: як облікувати?
    Товариство має пункти обміну валют. Відповідно до пп. 141.13 ПКУ, товариство має сплачувати авансові внески з податку на прибуток. У разі перевищення суми сплачених авансів над сумою нарахованого податку на прибуток, така сума не підлягає поверненню, не може бути зарахована до рахунку інших податків і зборів та на неї не поширюється ст. 43 ПКУ. Як вести бухоблік таких авансових внесків?
    04.01.202332
  • Виправили помилку за І квартал в річній декларації з прибутку, а ДПС проти: чи правильні дії?
    У декларації з прибутку за І квартал 2018 р. занижено витрати. Помилка виправлена у декларації за весь 2018 рік (збільшені витрати). Під час перевірки збільшені витрати в річній декларації знято і донараховано податок. На думку ДПС, потрібно було виправляти в уточнюючій декларації за І квартал.
    30.12.202283
  • Нарахування резерву сумнівних боргів щодо покупців на окупованій території
    Підприємство, платник податку на прибуток, має дебіторську заборгованість за товар, з якої строк оплати настав не на 40 тис. грн, а на 60 тис. грн за покупцями на тимчасово окупованій території (зв’язку з ними немає). На 60 тис. грн 31.12.2022 р. створили резерв сумнівних боргів . Чи правильно це? Як це вплине на оподаткування податком на прибуток?
    28.12.202276
  • Чи можна видати дивіденди новому засновнику ПП?
    Змінився засновник приватного підприємства (ПП). В поточному році внаслідок агресії РФ підприємство не вело діяльності. Але є прибуток минулих років на банківському рахунку, частину яких засновник планує отримати як дивіденди. Чи правомірно це і як оформити?
    12.12.202232
  • Податок на прибуток при наданні фіндопомоги резиденту «Дія. Сіті»
    ТОВ - платник податку на прибуток (застосовує податкові різниці), який не має статусу резидента «Дія. Сіті», надає безповоротну фіндопомогу пов’язаній особі - резиденту «Дія. Сіті» на особливих умовах оподаткування. Чи повинно ТОВ застосовувати податкову різницю за пп. 140.5.10 ПКУ?
    15.11.2022216
  • Платник податку на прибуток посеред року став резидентом "Дія. Сіті": коли подавати декларацію?
    Підприємство на ЗСО подає річну декларацію на прибуток. З 10.08.2022 р. підприємство стало резидентом "Дія.Сіті". З 01.10.2022 р. є платником податку на особливих умовах. Коли подавати декларацію на прибуток і який період ставити в декларації: за 9 місяців строком здачі до 09.11.2022 р.? Або здавати як річну декларацію з терміном здачі до 9 березня з цифрами за 9 місяців?
    09.11.202238
  • Обладнання як благодійна допомога засновнику та громадській організації: які податкові наслідки?
    Підприємство отримало обладнання у вигляді благодійної допомоги. У зв’язку з війною діяльність майже припинена. Прийнято рішення передати дане обладнання у вигляді благодійної допомоги одному із засновників або громадській організації. Через це постало декілька питань...
    28.10.2022306
  • Недоплата частини чистого прибутку державного підприємства: як виправити?
    Держпідприємство, платник податку на прибуток, незадекларувало та недоплатило частину чистого прибутку за 2019-2022 рр. з дооцінки амортизації ОЗ. Фінрезультат визначений правильно, у додатках РІ ця різниця була відображена. У разі подання УР по частині чистого прибутку за 2019-2022 та сплати різниці, у якій сумі сплачувати авансові внески, якщо податок сплачений? Чи уточнювати декларації за 2019-2022 роки з додатками АВ? Чи авансові внески відобразити у декларації за 4 кв. 2022 р., коли відбудеться доплата частини чистого прибутку?
    26.10.202233
  • Податок на прибуток при списанні кредиту від нерезидента
    Підприємство отримало кредит від нерезидента. У 2022 році проценти не нараховувалися. 30 вересня нерезидент вирішив пробачити борг за кредитом і процентами. Які особливості оподаткування податком на прибуток і відображення в декларації?
    07.10.2022125
  • Як відобразити в Додатку АВ до декларації з прибутку дивіденди, що нараховані в одному періоді, а виплачені в іншому?
    У грудні 2021 р. було нараховано дивіденди та перераховано податки з дивідендів. Виплата пройшла у січні 2022 року. Як показати нарахування та виплату дивідендів у Податковій декларації з податку на прибуток, якщо вони були проведені у різні податкові періоди?
    06.10.2022598
  • Чи може неприбуткова організація роздавати благодійну допомогу на вулиці
    Чи може неприбуткова організація роздавати благодійну допомогу фізособам на вулиці, без їх ідентифікації? Тобто, немає звітності за такою благодійною допомогою (див. Постанову КМУ від 05.03.2022 р. № 202)?
    05.10.202284
  • Оподаткування податком на прибуток роялті, отриманого від нерезидента
    Підприємство - резидент України уклав ліцензійну угоду з підприємством - резидентом Естонії на право використання продукту на території Естонії, за якою отримує роялті. Як оподатковувати отримане роялті податком на прибуток?
    13.09.202277
  • Де в декларації з прибутку відображати сплату податку з конструктивних дивідендів?
    Підприємство здійснює експорт товару та подає додаток ТЦ, коригуючи дохід у річній декларації з податку на прибуток за 2021рік. Згідно з пп.14.1.49 ПКУ, виникає об’єкт оподаткування (конструктивні дивіденди). У вересні 2022 р. буде сплата податку з конструктивних дивідендів. Де в декларації відображати сплату податку?
    31.08.2022341
  • Первісне нарахування резерву чи помилка: відпускні за минулий рік
    З 01.01.2022 р. підприємство почало рахувати резерв відпусток. Працівник звільнився в серпні 2022 р. Сума відпускних, які припали на 2022 р., відображається в бухобліку за рахунок резерву. А сума за минулий рік - Дт 92 чи Дт 44? Чи можна відпускні за минулий рік відображати в декларації з прибутку в 2022 р.?
    12.08.2022164
  • Податкова різниця при безоплатній передачі ОЗ
    Підприємство безоплатно передало ОЗ (зварювальне обладнання) держпідприємству для забезпечення обороноздатності країни. Обоє підприємства платники податку на прибуток. Вартість, вказана в акті приймання-передачі, є ринковою та перевищує залишкову вартість ОЗ. Які податкові різниці виникають та на які суми?
    02.08.2022177
  • Як складати фінзвітність та декларацію з прибутку у разі переходу підприємства і загальної системи на ставку ЄП 2% в середині кварталу?
    ТОВ, платник ПДВ на загальній системі, з 21.04.2022 р. перейшло на ЄП за ставкою 2%. ТОВ повинно подати за півріччя декларацію податку на прибуток в зв'язку з переходом на іншу систему з 21.04.2022 р. При цьому додатком до декларації повинна бути фінансова звітність. Як узгодити показники декларації та фінзвітності?
    20.07.2022518
  • Оподаткування податком на прибуток при переході на ЄП (2%)
    Підприємство в І кварталі 2022 р. було на загальній системі, потім перейшло на ЄП (2%). Планується повернутися на загальну систему з вересня 2022 р. Обсяг доходу за рік буде меншим або більшим за 40 млн грн. Чи застосовувати коригування за пп. 140.5.4 та 140.5.5-1 ПКУ?
    28.06.2022305
  • Отримано грант: що з податком на прибуток, ПДВ та ПДФО?
    Підприємство отримало грант від зарубіжного донора на розробку ПЗ. Для розробки ПЗ залучені фізособи за договорами ЦПХ. Після розробки право власності на ПЗ залишається за підприємством. Як оподатковувати кошти отриманого гранту? Як оподатковувати виплату фізособам?
    13.06.2022921
  • Виплата під час воєнного стану дивідендів за наявності збитків минулих років
    ТОВ - платник податку на прибуток згідно з рішенням зборів за три роки, в яких був прибуток, платить дивіденди засновникам: юрособі-нерезиденту і фізособі-резиденту. При цьому ТОВ має збитки минулих років і тому не сплачує податок на прибуток. Чи сплачувати авансовий внесок та податок на репатріацію?
    10.06.20227982
  • Оподаткування дивідендів платником ЄП (2%)
    ТОВ на ЄП (2%) у 2022 р. нараховує дивіденди за 2021 рік, коли перебувало на загальній системі оподаткування. Дивіденди на користь юрособи на ЄП (2%) та фізосіб. Які особливості оподаткування, якщо виплата здійснювалась під час перебування на ЄП (2%) і після повернення на загальну систему?
    07.06.2022213
  • Послуги психолога для працівникі: чи оподатковувати?
    Компанія, платник податку на прибуток та ПДВ, надає послуги інформатизації за межами України. Має намір укласти договір з психологом для надання психологічної підтримки своїм співробітникам без їх персоніфікації. Які податкові наслідки виникнуть в такій ситуації?
    20.05.2022266