Усі консультації рубрики «ПДФО»

Консультацій: 931
 • Відображення винагороди ФО-ліквідатору в додатках єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ
  ТОВ має 3 філії, що є відокремленими балансовими підрозділами та здійснюють діяльність без статусу юрособи, 2 з яких вирішило ліквідувати. Як діяти?
  Сьогодні 14:194
 • Як оподаткувати винагороду за перемогу у дитячому конкурсі?
  Юрособа, платник ЄП 5%, організувала дитячий конкурс. За результатами конкурсу належить оплатити (10 тис. грн) навчання дітей-переможців у будь-якому вибраному ними гуртку. Кошти перераховуються безпосередньо на поточний рахунок закладу (гурток, спортивна школа тощо). Призначення платежу приблизно таке: за абонемент Сидоренка Івана. Чи виникає ПДФО та ВЗ з таких виплат (кошти перераховуються юрособі, але додаткове благо виникає у дитини)?
  22.09.202310
 • Допомога військовим (загиблим) та їх сім’ям від БФ: що з оподаткуванням?
  Благодійний фонд, цілями якого передбачено (зазначені в статуті) надання допомоги військовим формуванням, військовослужбовцям, сім'ям, родичам військовослужбовців, які загинули захищаючи Україну, військовослужбовцям, що отримали поранення захищаючи Україну, планує надавати ще деякі виплати. З чим виникли питання щодо оподаткування...
  19.09.2023173
 • Продаж успадкованої нерухомості: ПДФО та ВЗ
  Фізособа у 2023 р. успадкувала третину житлового будинку та землі під ним, а також третину двох інших об’єктів нерухомості. Укладено два договора міни з іншими спадкоємцями, за яким отримано у власність інші дві третини будинку і землі, взамін передано третина двох інших об’єктів нерухомості. Які особливості оподаткування, якщо успадковану третину продати в 2023 р., а дві інші частини, отримані за міною, - в 2024 р.?
  13.09.202343
 • Куди сплачувати ПДФО за гіг-спеціалістів, якщо є відокремлений підрозділ в іншому районі?
  ТОВ зареєстроване в Подільському районі м. Києва та має невідокремлений структурний підрозділ в Оболонському районі, через який провадиться діяльність ТОВ та який не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податки до бюджету. ТОВ є резидентом "Дія. Сіті" і уклало гіг-контракти з гіг-спеціалістами (послуги гіг-спеціалістом надаються віддалено або на території структурного підрозділу). Куди сплачувати ПДФО за гіг-спеціалістів?
  05.09.202328
 • Благодійна допомога військовим від благодійної організації
  Благодійна організація хоче надати благодійну допомогу воїнам - фізособам у вигляді жилетів, приладів нічного бачення, медпрепаратів, одягу тощо. Чи не буде така безоплатна передача вважатися доходом у воїна, з якого він має сплатити ПДФО та ВЗ? Які документи воїн має надати, щоб така допомога не оподатковувалася?
  11.08.202377
 • Майнові права на об’єкт незавершеного будівництва
  Юрособа (платник ПП та ПДВ) будує об'єкт – торгівельний центр підрядним способом, укладає договір про продаж майнових прав на цей об'єкт незавершеного будівництва та підписує акт прийому-передачі майнових прав іншій юрособі (покупцю). Оплата за майнові права надійде через кілька місяців. Чи виникає в момент підписання акту прийому-передачі майнових прав ПЗ з ПДВ у забудовника та ПК у покупця?
  09.08.202375
 • Призначення платежу в платіжних інструкціях по-новому
  Як заповнити призначення платежу в платіжках на сплату військового збору, ЄСВ та ПДФО?
  03.08.20232 2653
 • Виплата орендної плати за землю за майбутні періоди
  Виплата орендної плати за землю за майбутні періоди (2024 – 2030 роки). Які будуть бухгалтерські записи, ПДФО, ВЗ та відображення у єдиній звітності?
  02.08.2023633
 • Участь головбуха у вебінарі: що з оподаткуванням?
  Головбух брав участь у вебінарі. Надано акт виконаних робіт, де зазначено найменування послуг: "Інформаційні послуги - вебінар. Кошти під звіт-2023". Чи є це додатковим благом для головбуха та чи потрібно нараховувати ЄСВ?
  01.08.20231 0082
 • Продаж та дарування акцій члену сім’ї: які податкові наслідки?
  Які податкові наслідки для фізосіб при продажу та при даруванні акцій приватного акціонерного товариства одним із акціонерів (фізособою) своїй дружині і своєму сину (17 років) (окремо при продажу і окремо при даруванні)?
  01.08.202329
 • ПДФО та ВЗ при відшкодуванні працівнику витрат на пальне
  У деяких працівників в трудовому договорі прописано відшкодування витрат на пальне за місяць, включаючи податки та інші відрахування. Договори оренди авто між роботодавцем та працівниками не укладені, наказу немає. Ці виплати відображаються в додатку 4ДФ Єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ознакою доходів «127». Чи не є це порушенням законодавства? Які є інші варіанти оформлення відшкодування?
  19.07.2023712
 • Збір коштів на авто для ЗСУ
  Голова ФГ мобілізований. Його військовому підрозділу потрібен легковий автомобіль. Як зібрати кошти з мінімальними податковими наслідками? Через кого купувати автомобіль: благодійну організацію або волонтерів, зареєстрованих у Реєстрі? Якщо зібрати на власну картку кошти (близько 300 тис. грн), то як потім бути з оподаткуванням і придбанням? І чи не встановлює банк обмеження на приймання такої суми коштів?
  17.07.2023413
 • Роздача сертифікатів в рекламних цілях: що з ПДФО і ВЗ?
  Чи є об'єктом оподаткування ПДФО і ВЗ сума безоплатно розданих грошових сертифікатів в рекламних цілях? Якщо так, то сума перевищення 25% МЗП (1675 грн) обов'язково оподатковується ПДФО і ВЗ? Які документи потрібні, щоб віднести на витрати вартість розданих сертифікатів без застосування податкових різниць?
  12.07.202344
 • Куди ФОПу сплачувати ЄСВ, ПДФО та ВЗ за найманих працівників?
  У ФОПа є магазини в іншому районі, ніж він зареєстрований. Куди платити ЄСВ, ПДФО та ВЗ: за місцем реєстрації ФОПа чи за місцем роботи працівників?
  23.06.2023195
 • Допомога фізособі на протезування суглоба: облік та оподаткування
  Підприємство надаватиме допомогу фізособі (не працівнику) на протезування суглоба. Кошти будуть перераховані медичному закладу. Як оформити цю допомогу в бухгалтерському обліку? Чи оподатковувати допомогу ПДФО та військовим збором?
  20.06.202352
 • Взаємозалік зустрічних вимог між договором ПФД та договором поставки: додаток 4ДФ
  Як у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, відобразити взаємозалік зустрічних вимог між договором поворотної фінансової допомоги та договором поставки?
  12.06.202370
 • Оподаткування франшизи за автоцівілкою, яку виплачено на рахунок фізособи
  При ДТП страхова компанія виплатила постраждалому страхову суму за європротоколом, а суму франшизи має виплатити сторона винуватця (юрособа) на поточний рахунок постраждалої фізособи. Чи оподатковується ця сума ПДФО та ВЗ? Якщо так, то яка ознака доходу, і які проведення в обліку?
  15.05.202341
 • Заправка по талонам: що з ПДФО?
  При перевірці підприємства ДПС було встановлено, що при заправці авто бензином, який був придбаний по безготівковому рахунку (попередньо отримані талони від постачальника), водій не отримав фіскальний чек РРО. ДПС зняла з витрат вартість списаного за актом пального та ПДВ, нарахувала на водія ПДФО та ВЗ. Чи правильно нараховувати на користувача ПДФО та ВЗ?
  15.05.20231 138
 • Пільги в оподаткуванні ПДФО добровільного медичного страхування
  Чи є пільги щодо утримання ПДФО і військового збору з вартості добровільного медичного страхування працівників?
  20.04.2023109
 • Надання безкоштовної послуги фізособі: що з оподаткуванням?
  Безкоштовне надання консультаційної послуги для ФО (не працівник, не ФОП). ФО може бути як резидентом України, так і нерезидентом. Після отримання безкоштовної послуги ФО отримує сертифікат аудитора в області сертифікації систем менеджменту та протягом трьох років зобов'язується відпрацювати аудитором від компанії за договором ЦПХ. Яке оподаткування, у т.ч. ПДФО та ПДВ?
  17.04.202382
 • Тлумачення пп. 165.1.42 ПКУ щодо проживання, харчування учасників заходу: що з ПДФО?
  Чи означають зміни до пп. 165.1.42 ПКУ від 15.08.2022 р., що ГО при організації заходів може сплачувати послуги проживання, харчування та проїзду учасників – фізосіб у вказаних межах і ці витрати не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу учасників. Якщо так, то як правильно оформити документи, щоб не було претензій з боку податкових органів?
  10.04.20232831
 • Благодійна допомога фізособам: ПДФО та військовий збір
  Чи повинна благодійна організація сплачувати ПДФО за фізособу при наданні благодійної допомоги у вигляді харчового/гігієнічного набору? Як звітувати в такому разі?
  04.04.20231 030
 • Податковий агент та безнадійна кредиторська заборгованість
  Юрособа уклала договір з фізособою для написання посібника. Якщо винагорода нараховується та виплачується фізособі, чи є юрособа в такому випадку податковим агентом? Чи потрібно нараховувати ПДФО та ВЗ? Якщо сплив строк позовної давності і виконавцю не виплачена винагорода, чи буде це доходом замовника?
  31.03.202379
 • Податковий агент та безнадійна кредиторська заборгованість
  Юрособа уклала договір з фізособою для написання посібника. Якщо нараховується та виплачується фізособі, то чи є юрособа в такому випадку податковим агентом? Чи потрібно нараховувати ПДФО та ВЗ? Якщо сплив строк позовної давності і виконавцю не виплачена винагорода, чи буде це доходом замовника?
  28.03.2023115