Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

Консультацій: 940
 • Закупівля за готівку ФОПом металобрухту у фізосіб: що з РРО?
  ФОП на ІІ групі ЄП закуповує металобрухт за готівку у фізосіб, який накопичує та реалізує підприємствам, які оплачують на банківський рахунок. Код виду діяльності за КВЕД – 46.77 «Оптова торгівля відходами та брухтом». Чи потрібно використовувати КОРО з 01.10.2023 р.? Якщо так, як видавати чеки?
  20.09.202332
 • Деякі питання застосування ПРРО у гральному бізнесі
  Компанія (неплатник ПДВ) планує організацію азартних ігор в інтернеті і приймати онлайн-платежі від фізосіб у режимі 24/7 та здійснювати виплати доходів фізособам. Буде застосовуватися ПРРО. Як заповнювати рядки 4, 6, 10, 13, 17 та 23 у чеках ФКЧ-1 та ФКЧ-2? Яку суму виграшу зазначати в чеку ФКЧ-2: до утримання податків чи після? Як організувати відкриття/закриття зміни і формування Z-звіту, якщо платежі будуть надходити цілодобово?
  15.09.202323
 • Поштова торгівля товарами та РРО: коли формувати чеки та як складати ПН?
  ФОП на загальній системі з ПДВ займається виробництвом та продажем навісного обладнання до с/г техніки. Є РРО та готівкова виручка, яка здається в банк. Покупці забирають товар самовивозом або є доставка транспортом ФОП. ФОП хоче відправляти товар Новою поштою накладеним платежем, укладені договори з Новою поштою та НоваПей. При відправці товару складається видаткова накладна і вкладається з товаром у посилку, реєструється ПН на дату видаткової накладної. Які документи ще потрібні при поштовій торгівлі?
  06.09.2023475
 • Вендингова торгівля: готівка та РРО
  Як на сьогоднішній день, не порушуючи законодавство, обліковувати готівкові кошти в вендингових апаратах (кава та снеки), якщо технічної можливості встановити ПРРО в сам вендинговий апарат немає (завод виробник таких апаратів не передбачив таке встановлення)? Також на безготівкові розрахунки встановлено банківський термінал "Інженіко" від ПриватБанку, який працює без ПРРО, тобто кошти заходять на розрахунковий рахунок без фіскалізаціі в ДПС
  28.08.2023117
 • Як водію прийняти готівку за перевезення?
  Водієві надається портативний РРО для приймання коштів (в т.ч. готівки) за послуги перевезення. Як це має бути оформлено? Які документи мають бути у водія, коли він має повернути готівку підприємству?
  17.08.202387
 • ФОП продає хліб з кіосків у м. Дрогобич: чи потрібно йому застосовувати POS-термінал?
  ФОП – платник ЄП ІІ групи працює у м. Дрогобич Львівської області (населення - 76 тис. жителів). Діяльність – продаж хліба в кіосках, де застосовуються РРО. Чи потрібно цьому ФОПу обладнати ці точки продажу ще й POS-терміналами?
  14.08.202354
 • Застосування ПРРО при оплаті через NovaPay
  Чи треба проводити через ПРРО суми, які отримані від клієнтів, які розраховувалися з NovaPay (є договір) та перераховані на рахунок IBAN. Якщо так, коли формувати фіскальний чек? Яку форму оплати вибирати: готівкова або безготівкова, чи може проводити через ПРРО в момент отримання реєстру від NovaPay?
  08.08.2023200
 • Працівник отримав готівку на придбання товару, а розрахувався в магазині карткою. Які будуть наслідки?
  Працівник придбав для підприємства товар у магазині, розрахувався особистою карткою. У фіскальному чеку магазина зазначено, що оплата проведена карткою, при цьому кошти під звіт він отримав готівкою. Які документи працівник має надати під авансовий звіт? Чи має бути надана банківська виписка з рахунку працівника?
  07.08.20231 1981
 • Заокруглення сум в чеку РРО та Z-звіті
  Сума продажу за даними чеків у Z-звіті становить 298,98 грн, а сума до винесення готівки в тому ж звіті - 299,00 грн. Яку суму доходу за день слід вписати до книги обліку доходів ФОПа?
  03.08.2023745
 • Як зареєструвати ПРРО, якщо діяльність ФОП в іншому районі, ніж місце реєстрації?
  Місце реєстрації ФОП - Пустомитівський район Львівської області. Здійснювати діяльність буде у Сихівському районі міста Львова (є договір оренди). Щоб зареєструвати ПРРО потрібно подати №20-ОПП і №17-ОПП? В який район і що подавати?
  18.07.202375
 • Головна каса та торгові точки працюють за різними графіками: як організувати касові операції?
  Підприємство має торгові точки по місту (не є підрозділами підприємства), готівкова виручка здається в банк з головної каси підприємства. Як оформити вилучення готівки з каси по кожній точці та передачу готівки в головну касу, якщо торгові точки закриваються о 23:00? Чи потрібно вести касові книги по кожній торговій точці, чи лише одну в головній касі?
  11.07.20231122
 • Як краще внести готівку на рахунок ОСББ?
  ОСББ вносить зміни до ЄДР – нова редакція статуту та інші нормативні документи. Для цього зібрали кошти (внески) у співвласників під підпис і тепер потрібно їх внести на рахунок в банку ОСББ від співвласників. Банк порекомендував, щоб не було комісій, спочатку внести кошти на карту фізособи (голови ОСББ), а потім з цієї карти перерахувати на поточний рахунок ОСББ від імені співвласника. Чи варто так робити?
  26.06.2023100
 • Як формувати касові документи виключно в електронній формі?
  Як перейти на ведення каси установи повністю в електронному вигляді (електронний документообіг касових операцій)? Як підписувати касові документів (ПКО, ВКО, касову книгу, звіти касира) за допомогою ЕЦП, як їх зберігати?
  21.06.2023203
 • Оприбуткування за «простроченим» чеком товару, придбаного директором за власні кошти
  Директора за власні кошти у грудні 2022 року придбав товар. Чи може ТОВ оприбуткувати цей товар у травні 2023 року, на підставі наданого директором чека від грудня 2022 року?
  02.06.2023126
 • У нового ТОВ є декілька торгівельних точок: як розраховувати ліміт каси?
  У новоствореного ТОВ є декілька торгівельних точок (павільйонів). Як розраховувати ліміт каси? Потрібно на кожну точку встановлювати окремий ліміт? Чи є торгова точка відокремленим підрозділом? Чи може продавець продовольчих товарів бути під підпис ознайомлений з наказом про ліміт каси і нести відповідальність за дотримання ліміту каси, чи для цього необхідно мати касира (ТОВ має директора і продавців на торгових точках)?
  30.05.2023473
 • Як застосовувати РРО при продажу товарів з післяплатою?
  ТОВ, платник податку на прибуток та ПДВ, має інтернет-магазин. Виникло декілька питань про застосування РРО
  23.05.2023786
 • Підтвердження заправки автомобіля за відсутності фіскального чека РРО від АЗС
  Працівники, які не є водіями, не завжди отримують чеки РРО при заправці по талонах. Чи можна уникнути штрафів, якщо (наприклад, в наказі про облікову політику або в наказі про роботу транспорту) прописати можливість неотримання чеків РРО при заправці по талонах?
  18.05.2023254
 • ФОП кур’єр приймає оплату за товар: чи проводити через ПРРО?
  ФОП на ІІ групі ЄП 2 планує надавати кур’єрські послуги з доставки товару різних постачальників. Покупець оплачуватиме кур’єру як вартість товару, так і послуги ФОП. Кур’єр прийматиме від покупця як оплату за товар, так і свої послуги. Як проводити через ПРРО прийняті кошти?
  12.05.2023134
 • Чи завжди потрібно разом з РРО застосовувати і POS-термінал?
  Підприємство зареєструвало РРО, щоб отримати ліцензію на роздрібну торгівлю пальним. Пальне продається через ПРК і виключно тим СГ, які уклали з підприємством договір про постачання пального, оплата тільки по безготівковому рахунку. РРО не використовується. При перевірці податковий інспектор сказав, що хоч РРО не використовується, але потрібен ще POS-термінал. Чи це так?
  10.05.2023661
 • Робота з РРО при переїзді підприємства до іншого міста
  Підприємство зареєстровано в Харкові. Є РРО, який з початку війни не працював за місцем реєстрації. Підприємство переїхало в інше місто та хоче розпочати роботу з РРО з 01.06.2023 року. У зв’язку з цим виникло ряд питань...
  05.05.202356
 • Сервісний центр не може вчасно відремонтувати РРО через війну: що робити?
  Сервісний центр не може відремонтувати РРО з певних причин (зокрема, через війну завод не працював або не було запчастин). Внаслідок цього неможливо відремонтувати і відновити роботу основного РРО протягом 7 робочих днів. Хто несе відповідальність за це? Чи може СГ зареєструвати інший РРО?
  26.04.202335
 • Як організувати касові операції в ресторані?
  Ресторан працює щоденно. Готівкову виручку не здають до банку, а видають у підзвіт за необхідності. Решта готівки зберігається на робочому місці касира у сейфі. Вилучення готівки з РРО проводиться щодня. Чи можна встановити графік роботи касира – 2 дні робочі, 2 дні - вихідних? Як організувати касові операції в ресторані?
  30.01.2023243
 • Касир помилився під час інкасації готівки, поклавши зайву готівку в сумку: як виправити?
  На підприємстві відбулася нестача у касі на велику суму у зв’язку з тим, що касир помилково переклав цю суму готівки до інкасаторської сумки. Підприємство отримало виписку з банку про розбіжність, а також провело інвентаризацію каси. Як провести це у бухобліку та якими документами це оформити? Чи формувати на цю суму ВКО?
  25.01.2023252
 • Коли ФОП зобов’язаний приймати платіжні картки в оплату товарів?
  ФОП (ІІ група ЄП) продає металопластикові вироби (вікна, двері). Покупцям він видає рахунок, де вказано IBAN, готівку і платіжні картки не приймає, РРО не використовує. Чи зобов'язаний він з 2023 р. забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за проданий ним товар (населений пункт з населенням понад 25 тис.)? Якщо так, чи потрібно тоді йому застосовувати РРО (ПРРО)?
  10.01.20231 107
 • Придбання послуг у нерезидента з використанням корпоративної картки
  Підприємство планує придбати супутникову систему Старлінк, сплачуючи абонплату через інтернет з використанням корпоративної картки. Навряд чи буде договір, квитанції про оплату. Чи можна здійснювати оплату в такому разі?
  03.01.20231 2272