Усі консультації рубрики «Держрегулювання»

Консультацій: 1959
 • Як організувати касові операції в ресторані?
  Ресторан працює щоденно. Готівкову виручку не здають до банку, а видають у підзвіт за необхідності. Решта готівки зберігається на робочому місці касира у сейфі. Вилучення готівки з РРО проводиться щодня. Чи можна встановити графік роботи касира – 2 дні робочі, 2 дні - вихідних? Як організувати касові операції в ресторані?
  30.01.202343
 • Касир помилився під час інкасації готівки, поклавши зайву готівку в сумку: як виправити?
  На підприємстві відбулася нестача у касі на велику суму у зв’язку з тим, що касир помилково переклав цю суму готівки до інкасаторської сумки. Підприємство отримало виписку з банку про розбіжність, а також провело інвентаризацію каси. Як провести це у бухобліку та якими документами це оформити? Чи формувати на цю суму ВКО?
  25.01.202351
 • Коли ФОП зобов’язаний приймати платіжні картки в оплату товарів?
  ФОП (ІІ група ЄП) продає металопластикові вироби (вікна, двері). Покупцям він видає рахунок, де вказано IBAN, готівку і платіжні картки не приймає, РРО не використовує. Чи зобов'язаний він з 2023 р. забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за проданий ним товар (населений пункт з населенням понад 25 тис.)? Якщо так, чи потрібно тоді йому застосовувати РРО (ПРРО)?
  10.01.2023887
 • Заміна покупця в ЗЕД-контракті можлива на умовах самого контракту
  При заміні покупця варто оформити всі документи про відмову від товару (розірвання договору) чи в інший спосіб замінити покупця у договорі? Ці документи потрібно надати банку для контролю за експортною операцією? Зміни до МД не вносяться
  09.01.202370
 • Придбання послуг у нерезидента з використанням корпоративної картки
  Підприємство планує придбати супутникову систему Старлінк, сплачуючи абонплату через інтернет з використанням корпоративної картки. Навряд чи буде договір, квитанції про оплату. Чи можна здійснювати оплату в такому разі?
  03.01.2023716
 • Печатка перевізника на ТТН
  При оформленні ТТН - є відправник, одержувач і перевізник. Чиї печатки потрібні для правильного оформлення? Чи потрібна печатка перевізника?
  15.12.2022403
 • Оподаткування при продажу ФОП акумуляторів
  ФОП на ІІІ групі ЄП (2%) купуватиме акумулятори в Польщі (імпортуватиме), надалі продаючи їх в Україні. Кошти від покупців надходитимуть на банківський рахунок ФОП. Як оподатковується така операція. Чи потрібен РРО? Чи потрібно платити ввізне мито?
  13.12.202262
 • Через блекаут Z-звіт створено наступного дня: які наслідки?
  У зв'язку з відключенням світла на торговій точці з роздрібною торгівлею створено Z-звіт вранці наступного дня (01.12.22 р.) за попередній день (30.11.22 р.). Чи можна проводити звіт про реалізацію товарів як за основний день, тобто провести його 30.11.22 р., чи потрібно проводити 01.12.22 р. - датою формування Z-звіту? Чи передбачено за це штрафні санкції?
  07.12.2022247
 • Як вести КОРО та РК при виїзній торгівлі у сільській місцевості?
  Як вести КОРО та РК при виїзній торгівлі у сільській місцевості, якщо на кінець дня залишається готівка на місці проведення розрахунків? Чи обов’язково вилучати всю готівку з місця торгівлі, щоб не було залишку?
  07.12.202242
 • Чи може ФОП-лікар відкрити поліклініку профілактичних оглядів?
  Приватно практикуючі лікарі, які зареєстровані як ФОП та мають ліцензію на провадження медичної практики, відкрили кабінети, найняли на роботу лікарів з вищою освітою та середній медичний персонал. Чи відносяться медкабінети до закладів охорони здоров’я? Чи може лікар - ФОП відкрити поліклініку профілактичних оглядів?
  05.12.202214
 • Двічі помилково внесено одну акцизну марку в двох чеках РРО: які можливі наслідки?
  Двічі помилково внесено одну акцизну марку в двох чеках РРО, а фактично було продано дві різні пляшки з різними марками. Які можливі наслідки?
  02.12.202233
 • ОСББ хоче зробити запас палива для генератора: чи потрібна ліцензія на його зберігання?
  ОСББ придбало генератор з паливом у бомбосховище. Якщо купити запас палива на зимовий період, чи стосується ОСББ (не суб'єкта господарювання) вимога отримання ліцензії на зберігання пального?
  22.11.20221 021
 • Послуги «Еквайрінг за QR-кодом» та «Платежі за QR-кодом»: коли потрібний РРО?
  Банк пропонує дві можливості отримання за QR-кодом коштів від клієнтів, а саме: послуга «Еквайрінг за QR-кодом» та послуга «Платежі за QR-кодом». Чи потрібно пробивати касовий чек при таких варіантах отримання коштів на рахунок? Яке документальне оформлення цих оплат?
  21.11.2022485
 • Щорічне оцінювання посадових осіб ОМС під час воєнного стану
  Чи проводиться під час воєнного стану щорічна оцінка посадових осіб місцевого самоврядування?
  17.11.20226101
 • Товар оплатили і частково отримали, а документів на нього немає: що робити?
  Покупець – платник ПДВ перерахував кошти продавцю – платнику ПДВ за виготовлення металевих конструкцій без договору на 100%. Товар було отримано на 90%, а видаткову накладну і ТТН взагалі не отримано. Почалася війна і продавець не виходить на зв‘язок. Як покупцю оприбуткувати товар і закрити дебіторську заборгованість постачальника за передплатою?
  03.11.2022119
 • Зміни до ст. 38 Закону про зайнятість: чи стосується крюїнгу?
  Законом №2623 внесено зміни до ст. 38 Закону про зайнятість, в частині надання безоплатних послуг щодо посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Чи стосується це діяльності крюїнгу? У договорах із моряками предмет - надання інформаційно -консультаційних послуг, оформлення документації тощо. Якщо так, то яке формулювання можна прописати, оскільки власник бажає надавати послуги на оплатній основі?
  02.11.2022442
 • Придбання ТМЦ через інтернет за кордоном за допомогою корпоративної картки
  Чи можна придбати ТМЦ за кордоном з сайту і розрахуватися корпоративною карткою? Які документи потрібні, щоб оформити авансовий звіт?
  25.10.20226816
 • Утилізація одноразової тари з-під засобів захисту рослин
  У ФГ накопичилася тара (каністри, біг-беги) з-під ЗЗР. Фірма, яка має ліцензію на утилізацію, пропонує купити тару або безкоштовно передати їм. Як оприбуткувати тару на баланс та виділити її вартість, якщо вона йшла у загальній вартості ЗЗР? Чи потрібно реєструвати ПН при продажу чи безкоштовній передачі, відкривати КВЕД і який, якщо це буде продаж?
  25.10.202259
 • Збір виручки водієм підприємства: здача її до головної каси та до банку
  ТОВ на загальній системі - невелика мережа аптек в регіоні. Виручку збирає керівник по точках, приносить в касу бухгалтерії, де вона обробляється і загальна виручка передається в банк. Іноді є потреба, щоб виручку збирала і здавала інша особа. Як оформити документально на водія дозвіл збору виручки по деяких точках і передача її в основну касу ТОВ та дозвіл здавання виручки в банк?
  18.10.2022114
 • Валютний контроль при експорті на третю особу
  ТОВ експортує товари покупцю, за контрактом отримувач інша юрособа. У ВМД вказаний як покупець, так і отримувач. Якщо оплата за контрактом надійде від отримувача, чи завершить банк валютний нагляд за наявності додаткової угоди чи повідомлення від покупця?
  14.10.2022115
 • Пролонгація кредиту від нерезидента: нарахування відсотків та подання інформації до банку
  Підприємство пролонгувало отриманий валютний кредит від нерезидента, ця пролонгація не була зареєстрована в НБУ. За період пролонгації нараховувалися відсотки. Чи мало право підприємство нараховувати відсотки та відображати їх у складі витрат, якщо пролонгація не зареєстрована в НБУ?
  13.10.202273
 • Оформлення збору коштів для ЗСУ
  Як ТОВ та ФОП на ЄП групи 3 документально оформити збір коштів від клієнтів на ЗСУ готівкою або з картки клієнта в клініці?
  13.10.2022514
 • Витрати на логістику товару у різних випадках
  Під час доставки імпортного товару в Україну перевізник доставив товар до Польщі. Потім є варіанти: 1. Товар повернувся продавцю; 2. Товар доставлений в Україну з Польщі іншим перевізником. Чи відносяться на витрати послуги перевізника у Польщі щодо повернутого товару? Як віднести послуги перевізника до Польщі на собівартість товару, якщо товар прийде в січні 2023 р., а перевізник надав Акт і отримав кошти у жовтні?
  07.10.202293
 • Експорт товарів за договором комісії – розрахунки комісіонера з комітентом
  Підприємство-комісіонер експортує товари за договором комісії. Розрахунки з комітентом проводяться і у євро і у гривні. Курсові різниці за експортом за договором комісії відображаються на рах. комісіонера 714 і 945 і впливають на його фінрезультат. Розрахунки з комітентом у гривні на рах. 631, у євро на рах. 632. При закритті кварталу рах. 632 закривається на рах. 631 коригуванням боргу. Чи це правильно?
  30.09.2022782
 • Імпорт за дорученням для безоплатної передачі
  Материнська компанія надіслала в Україну подарунки (кросівки) для безоплатної передачі працівникам дочірнього українського підприємства (вартість за МД 2 200 грн). Підприємство розмитнить і перевиставить витрати материнській компанії. Що з бухобліком, ПК з імпорту, ПДФО, ВЗ при передачі кросівок працівникам?
  29.09.202256