• Посилання скопійовано

Здавання нерухомості фізособою-нерезидентом юрособі-нерезиденту: що з оподаткуванням?

Фізособа-нерезидент планує здавати в оренду нерухомість, яка знаходиться на митній території України, юрособі-нерезиденту, через юрособу - резидента України, платника ПДВ. Які особливості оподаткування?

Особливості оподаткування ПДФО, ВЗ

Детально це питання аналізувалося тут.

Тут скажемо тезисно:

  1. Фізособа-нерезидент укладає з юрособою-резидентом України договір про представництво, на підставі якого юрособа від імені фізособи надає майно в оренду;
  2. на підставі договору про представництво юрособа укладає договір оренди нерухомості з орендарем нерезидентом і передає нерухомість в оренду (за актом);
  3. юрособа представник отримує від орендаря орендні платежі, з яких утримує ПДФО (18%) і ВЗ (1,5%);
  4. юрособа представник ПДФО і ВЗ перераховує до бюджету, а орендну плату за мінусом податків перераховує фізособі нерезиденту;
  5. юрособа представник відображає нарахування та виплату доходу (а також нарахування та сплату ПДФО) в додатку №4ДФ з ознакою доходу «106».

 

Чи повинна юрособа нараховувати ПДВ на послуги оренди?

На наш погляд, не повинна.

Адже згідно з пп. «б» п. 185.1 ПКУ об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

В даній ситуації юрособа не здійснює постачання послуг. Вона виступає тільки представником фізособи – укладає договір оренди від імені фізособи і отримує оплату за договором оренди для перерахування її фізособі. А постачання послуг здійснює така фізособа, яка не є платником ПДВ.

Разом з тим, думка ДПС щодо цього питання нам не відома. Тому для уникнення непорозумінь може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202412
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202416
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.202418
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.202419
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202429