• Посилання скопійовано

Особливості заповнення уточнюючої декларації з податку на нерухомість

Підприємство на 2025 рік подало декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Але помилилося у площі нерухомості в додатках 1 і 2, внаслідок чого площа в додатку 1 була завищена і зайво нарахований податок, а в додатку 2 навпаки - занижена. Як скласти уточнюючу декларацію?

Заповнення декларації з податку на нерухомість ми детально розглядали тут. Уточнююча декларація заповнюється подібно.

Але будуть такі відмінності:

  • ставиться порядковий номер послідовно поданої декларації з початку року. Наприклад, якщо в 2025 році вже подана звітна декларація, у якої був номер 1, а потім подається перша уточнена, то номер буде – 2. І т.д.;
  • ставиться помітка «х» в комірці «уточнююча» і ставиться в окремій комірці реєстраційний номер декларації, яка уточнюється;
  • ставиться у комірці 2 звітний рік і рік, що уточнюється – однаковий рік – той, який уточнюється. З урахуванням уточнень з – і ставиться 01.01, якщо уточнення з початку року.
  • в додатках 1 і 2 наводяться в розділі І правильні дані. В розділі ІІ цих додатків в рядку 4 наводяться дані щодо нарахованого податку, наведені в додатках до декларації, яка виправляється. В рядку 5 і 5.2 наводиться сума до збільшення, а в рядку 6 – до зменшення.
  • У разі збільшення податкового зобов’язання до сплати нараховується штраф згідно з пп. 50.1 ПКУ – 3% при поданні уточнюючої декларації. Щоправда, якщо виправляються помилки, допущені за період воєнного стану, то штраф не застосовується (див. пп. 69.1 підр. 10 розд. ХХ ПКУ).
  • В таблицю декларації уточнене (виправлене) податкове зобов’язання за звітний період буде перенесено в рядок 5.1 (з графи 23 рядка 3 розділу І додатку 1), і в рядок 6.1 (з графи 22 рядка 3 розділу І додатка 2). У відповідні рядки таблиці декларації будуть перенесені також суми до збільшення чи зменшення, а також штраф, якщо він нараховувався.

Причому оскільки за даними додатку 2 виникає недоплата податку, то згідно з нормами пп. 50.1 ПКУ потрібно спершу сплатити недоплату, якщо вона виникає, і тільки потім подавати уточнюючу декларацію.

Зразок заповнення уточнюючої декларації, з уточнюючими додатками 1 і 2 можна переглянути тут

Висновки:

  • Порядок заповнення уточнюючої декларації: Вказується порядковий номер, помітка «уточнююча», номер декларації, що уточнюється, та правильні дані в додатках 1 і 2 з виправленням площі та податку;
  • Штраф за збільшення зобов’язань: При збільшенні податку нараховується штраф 3% (за пп. 50.1 ПКУ), але за помилки під час воєнного стану штраф не застосовується;
  • Сплата недоплати: Якщо за уточнюючими додатком 1 та/чи 2 є недоплата, її потрібно сплатити перед поданням уточнюючої декларації.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»