• Посилання скопійовано

Як нерезиденту здавати в оренду нерухоме майно в Україні?

Фізична особа - нерезидент планує здавати в оренду нерухоме майно, розташоване на території України і яке є його власністю. Які податки потрібно сплатити?

ДФС у Сумській області нагадує, що здавання в оренду нерухомого майна, яке належить фізособі – нерезиденту, здійснюється відповідно до вимог пп. 170.1.3 ПКУ.

Так, нерухомість, що належить фізособі - нерезиденту, надається в оренду виключно через фізособу - підприємця або юрособу - резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів. Нерезидент, який порушує норми цього пункту, вважається таким, що ухиляється від сплати податку

Представницькі функції слід розуміти як представництво, яке відповідно до ст. 237 ЦКУ  є правовідношенням, в якому одна сторона (представник) зобов'язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє.

Також, слід звернути увагу на обов’язковість  дотримання письмової форми договору про представництво.

При цьому, ст. 238 ЦКУ встановлено, що представник не може вчиняти правочин від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах або в інтересах іншої особи, представником якої він одночасно є, за винятком комерційного представництва, а також щодо інших осіб, встановлених законом.

Також зауважимо, що такий порядок застосовується навіть у тому випадку, якщо нерезидент постійно проживає в Україні. Таке роз’яснення наведено в консультації з розділу 103.09, ЗІР.

Крім цього, фізична особа — нерезидент не може здавати в оренду власне нерухоме майно безпосередньо тій особі, яка виконує функції податкового агента щодо доходів такого нерезидента (див. розділ 103.18, ЗІР).

Дохід у вигляді орендної плати, що виплачується фізособі-нерезиденту, оподатковується ПДФО за при його виплаті за рахунок такої особи за ставкою 18% (пп. 170.1.4 ПКУ). При цьому уповноважена особа відображає нарахування та виплату доходу (а також нарахування та сплату ПДФО) у розділі I Податкового розрахунку за формою №1ДФ з ознакою доходу «106».

Для заповнення форми №1ДФ потрібно буде отримати реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера) нерезидента. Необхідність отримання іноземними громадянами реєстраційного номера платника податків у разі виплати ним доходів з джерелом їх походження в Україні встановлено ст. 70 ПКУ. Нерезиденти не можуть відмовитися від отримання реєстраційного номера через релігійні переконання, тому що таку процедуру передбачено тільки для громадян України. Про отримання ІПН нерезидентами ми писали тут.

Фізичні особи — нерезиденти є платниками ВЗ (пп. 1.1 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ). Тому  орендна плата, що виплачується фізособі-нерезиденту, обкладається і ВЗ за ставкою 1,5%. Відповідає за нарахування, утримання та виплату збору, а також відображення його в розділі II Податкового розрахунку за формою №1ДФ уповноважена особа.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202418
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202481
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202437
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202437
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202423