Усі консультації рубрики «Інше»

Консультацій: 596
  • Печатка перевізника на ТТН
    При оформленні ТТН - є відправник, одержувач і перевізник. Чиї печатки потрібні для правильного оформлення? Чи потрібна печатка перевізника?
    15.12.2022403
  • Чи може ФОП-лікар відкрити поліклініку профілактичних оглядів?
    Приватно практикуючі лікарі, які зареєстровані як ФОП та мають ліцензію на провадження медичної практики, відкрили кабінети, найняли на роботу лікарів з вищою освітою та середній медичний персонал. Чи відносяться медкабінети до закладів охорони здоров’я? Чи може лікар - ФОП відкрити поліклініку профілактичних оглядів?
    05.12.202214
  • Щорічне оцінювання посадових осіб ОМС під час воєнного стану
    Чи проводиться під час воєнного стану щорічна оцінка посадових осіб місцевого самоврядування?
    17.11.20226101
  • Товар оплатили і частково отримали, а документів на нього немає: що робити?
    Покупець – платник ПДВ перерахував кошти продавцю – платнику ПДВ за виготовлення металевих конструкцій без договору на 100%. Товар було отримано на 90%, а видаткову накладну і ТТН взагалі не отримано. Почалася війна і продавець не виходить на зв‘язок. Як покупцю оприбуткувати товар і закрити дебіторську заборгованість постачальника за передплатою?
    03.11.2022119
  • Зміни до ст. 38 Закону про зайнятість: чи стосується крюїнгу?
    Законом №2623 внесено зміни до ст. 38 Закону про зайнятість, в частині надання безоплатних послуг щодо посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Чи стосується це діяльності крюїнгу? У договорах із моряками предмет - надання інформаційно -консультаційних послуг, оформлення документації тощо. Якщо так, то яке формулювання можна прописати, оскільки власник бажає надавати послуги на оплатній основі?
    02.11.2022442
  • Придбання ТМЦ через інтернет за кордоном за допомогою корпоративної картки
    Чи можна придбати ТМЦ за кордоном з сайту і розрахуватися корпоративною карткою? Які документи потрібні, щоб оформити авансовий звіт?
    25.10.20226816
  • Утилізація одноразової тари з-під засобів захисту рослин
    У ФГ накопичилася тара (каністри, біг-беги) з-під ЗЗР. Фірма, яка має ліцензію на утилізацію, пропонує купити тару або безкоштовно передати їм. Як оприбуткувати тару на баланс та виділити її вартість, якщо вона йшла у загальній вартості ЗЗР? Чи потрібно реєструвати ПН при продажу чи безкоштовній передачі, відкривати КВЕД і який, якщо це буде продаж?
    25.10.202259
  • Оформлення збору коштів для ЗСУ
    Як ТОВ та ФОП на ЄП групи 3 документально оформити збір коштів від клієнтів на ЗСУ готівкою або з картки клієнта в клініці?
    13.10.2022514
  • Витрати на логістику товару у різних випадках
    Під час доставки імпортного товару в Україну перевізник доставив товар до Польщі. Потім є варіанти: 1. Товар повернувся продавцю; 2. Товар доставлений в Україну з Польщі іншим перевізником. Чи відносяться на витрати послуги перевізника у Польщі щодо повернутого товару? Як віднести послуги перевізника до Польщі на собівартість товару, якщо товар прийде в січні 2023 р., а перевізник надав Акт і отримав кошти у жовтні?
    07.10.202293
  • Доходи та витрати ОСББ
    Всі доходи ОСББ (неприбуткової організації) цільового фінансування – отримані на фінансування діяльності. Чи можуть доходи перевищувати витрати? Які є обмеження при формуванні доходів та витрат ОСББ, щоб не втратити неприбутковий статус? Наскільки важливо цільове використання коштів згідно з кошторисом?
    29.07.2022179
  • Чи можна придбати офіс за кордоном під час дії воєнного стану?
    Українська компанія хоче придбати офісне приміщення за кордоном, щоб перемістити роботу свого офісу. Чи є станом на 21.07.2022 будь-які обмеження щодо проведення такої операції з придбання об’єкта нерухомості за кордоном в частині оплати в іноземній валюті з боку валютного законодавства України? Яке податкове навантаження такого придбання?
    21.07.2022179
  • Чи виникає у постійного представництва дохід при отриманні коштів від нерезидента?
    Постійне представництво нерезидента в Україні отримує кошти від нерезидента для утримання представництва, призначені для перерахування ним на користь резидентів за надані послуги (виконані роботи), виплати зарплати і податків. Що в даному випадку буде доходом представництва?
    18.07.2022119
  • Демобілізація без відмітки у військовому квитку
    Працівника підприємства мобілізували 25 лютого 2022 року. 16 березня 2022 року він отримав контузію, лікувався в госпіталі. А 1 квітня вийшов на роботу, але відмітки у військовому квитку ніякої немає. Як бути підприємству в такій ситуації?
    25.04.2022297
  • Бронювання працівника: який лист написати?
    Воєнкомат вручив повістку голові ФГ (юрособi), який сам здійснює обробку землі. Який лист написати на його бронювання?
    28.03.20221 5533
  • Чи потрібно мобілізованому працівнику надавати оригінал наказу про взяття на військовий облік на підприємство?
    Чи потрібно мобілізованому працівнику (мобілізувався не за місцем проживання і роботи) надавати оригінал наказу про взяття на військовий облік на підприємство? Чи можна передати через мобільні засоби зв’язку фотокопію для нарахування середньої? Який документ це регулює?
    23.03.2022709
  • Анулювання дозволу на роботу нерезиденту: чи можна далі працювати?
    Фізособа - нерезидент працює в українській компанії на основі дозволу на працевлаштування, мав посвідку на тимчасове проживання та був зареєстрований як ФОП в Україні. Нещодавно посвідку анулювали. Чи може і надалі ФО- нерезидент працювати в ТОВ? Чи може й надалі нерезидент бути зареєстрованим ФОПом і працювати? Чи потрібно припинити реєстрацію?
    25.02.2022100
  • Канал в YouTube: ФО чи ФОП?
    Фізособа веде канал в YouTube з розважальним контентом (пісні, пародії) та отримує за це кошти на свою приватну картку. Водночас час вона є ФОПом на III групi ЄП. Чи можна такі надходження відразу спрямувати на підприємницький рахунок? Які КВЕДи мають бути в такого ФОПа? Які підтверджувальні документи мають бути у ФОПа, що співпрацює з YouTube?
    17.02.2022399
  • Підтвердження оплати за готель через «Booking»
    Працівник 21 листопада оплатив за готель через «Booking» корпоративною карткою підприємства. З 29.11 по 2.12.2021 перебував у відряджені за кордоном. 4 грудня оформив авансовий звіт і подав оригінал рахунку (без чеку про оплату) на проживання. Чи достатньо підтвердження оплати з картки (виписка банку) і оригіналу рахунку, якщо це відрядження за кордон?
    24.01.2022696
  • Продаж нерезидентом рекламних послуг на території України через резидента-агента
    Нерезидент планує надавати рекламні послуги через посередника - резидента, платника ПДВ. Агент отримуватиме кошти від резидентів - замовників з подальшою оплатою нерезиденту. Які податкові наслідки такого посередництва для агента з ПДВ та податку на доходи нерезидента?
    20.01.2022151
  • Визначення вартості одиниці видобутої корисної копалини для власного споживання
    У звітному періоді підприємство видобуло корисні копалини для власного споживання (як сировина для виробництва іншої продукції) - 90% від загального обсягу, а 10% - реалізувало. Як визначається вартість одиниці видобутої корисної копалини для власного споживання з метою обчислення рентної плати за користування надрами?
    17.01.202283
  • Нестача експортованого товару, що виявлена після митного оформлення товарів
    Резидент-експортер оформив кредит-ноту для нерезидента на суму нестачі при експорті товарів. Які податкові наслідки виданої кредит-ноти для резидента? Чи потрібно вносити зміни до митної декларації?
    13.01.2022214
  • Як складати ТТН у випадку наявності декількох пунктів розвантаження?
    Підприємство складає ТТН на власні ТМЦ (пальне), яке переміщує з власної ємності на поля для заправки с/г техніки. За маршрутом декілька пунктів розвантаження. Чи потрібно скаладати на один рейс різні ТТН за наявності декількох пунктів розвантаження?
    11.01.2022305
  • Хто повинен сплачувати держдивіденди?
    Співзасновником ТОВ (науковий парк), який створений згідно з Законом України «Про наукові парки» є Національний Університет. Чи повинно таке ТОВ (науковий парк) нараховувати та сплачувати держдивіденди, якщо частка Національного Університету в ТОВ 80%?
    30.12.202177
  • Чи можливий залік заборгованостей за позикою та заборгованістю за товари між засновником і підприємством?
    Засновник отримав від підприємства поворотну безвідсоткову фіндопомогу у розмірі 1 млн грн у лютому 2021р. строком на 1 рік. В грудні 2021р. засновник викупив заборгованість підприємства перед постачальником у розмірі 1 млн грн за 100 грн з вимогою її оплати. Зважаючи на те, що засновник винен підприємству, чи можна зробити залік заборгованостей та які наслідки для засновника та підприємства?
    24.12.2021215
  • Як визначити країну резидентства фізособи?
    Український ФОП припинив діяльність у 2021 р. Останні 7 років постійно проживає із сім'єю у Польщі, діяльність у Польщі не вів, при цьому має реєстрацію в Україні та у Польщі. У Польщі отримав карту побуту з правом роботи, у 2022 р. планує стати одноосібним засновником польського ТОВ. Чи є він резидентом України і чи має він подавати звіт щодо КІК в Україні, якщо проживання та центр життєвих інтересів виключно у Польщі?
    23.12.20211372