• Посилання скопійовано

ФОП отримав дохід на особисту картку за кордоном: що з оподаткуванням?

ФОП на ІІІ групі ЄП отримав дохід на особисту картку в Німеччині. Чи можна такий дохід вважати підприємницьким, показати у декларації з ЄП і сплатити з нього ЄП?

Схоже питання розглянуто в ІПК ДПСУ від 21.01.2022 р. №100/ІПК/99-00-04-03-03-06.

Проаналізувавши чинне українське валютне законодавство податкова виснувала, що ФОП має право відкривати рахунок на фізособу за кордоном і отримувати на нього виручку від здійснення підприємницької діяльності. Але, як зазначила податкова, таку виручку потім потрібно зарахувати на рахунок в українському банку.

На наш погляд, в частині необхідності зарахування виручки в український банк висновок податкової не відповідає вимогам чинного законодавства. Це питання ми аналізували тут.

Суть в наступному. За загальним правилом, дохід від експорту товарів (послуг) має зараховуватися на рахунки в українських банках, протягом граничних строків розрахунків.

Разом з тим, Постановою Правління НБУ №67 визначено, що граничні строки розрахунків не поширюються, серед іншого, на послуги, роботи (крім транспортних і страхових послуг та/або робіт), права інтелектуальної власності та (або) інші немайнові права, що експортуються.

Таким чином, процедура дотримання граничних строків розрахунків не поширюється на експорт послуг. Це означає, що немає підстав отриману на рахунок в іноземному банку за кордоном валютну виручку обов’язково повертати на рахунок в українському банку.

Хоча для уникнення непорозумінь з податковою ФОП може зробити таке зарахування.

Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на дату отримання такого доходу (пп. 292.5 ПКУ).

Пунктом 292.6 ПКУ визначено, що датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акту приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Таким чином, на наш погляд, дохід, отриманий ФОП на закордонний рахунок, перераховується в гривні за курсом на дату отримання доходу на такий рахунок.

Зазначений дохід ФОП включає до складу доходу, який оподатковується ЄП, відображає його у своїй декларації платника ЄП і сплачує з цього доходу ЄП.

Подібна відповідь наведена і в ІПК, яку ми навели вище. Хоча від прямої відповіді податкова ухилилася. Вона написала, що якщо дотримані всі вимоги, які висуваються ПКУ до доходу платника ЄП, такий дохід відображається у складі доходу, який оподатковується ЄП.

Варто сказати, що ПКУ не містить вимог щодо отримання доходу саме на якийсь визначений рахунок. Тому незалежно від того, на який рахунок отримана виручка, якщо вона вписується в обмеження для платника ЄП, встановлені ПКУ, вона включається до складу доходу, оподатковуваного ЄП.

 ***

Читайте також: На валютний рахунок ФОПа надійшла сума за вирахуванням банківської комісії: яка сума включається до доходу «єдинника»?

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

 • Договір медичного обслуговування: що з оподаткуванням?
  Підприємство уклало договір медобслуговування (постачання послуг з охорони здоров'я) з медичною установою на користь своїх працівників (до складу пацієнтів за договором входить працівник та члени його родини до 5 осіб) терміном на 1 рік. Оплата здійснюється з поточного рахунку підприємства за одного працівника (і його родини), сума послуг складає 25000 грн на рік
  09.06.202318
 • Тимбілдінг для гіг-спеціалістів: які податкові наслідки?
  Компанія - резидент "Дія. Сіті" (9%) немає офісу, співпрацює зі спеціалістами за гіг-контрактами. Планує проводити тимбілдінги, щоб гіг-спеціалісти краще познайомились в неформальній обстановці, для підвищення ефективності комунікації та координації команд під час співпраці в рамках виконання спільних завдань. Такі заходи можуть проходити із залученням послуг ресторанів щодо організації харчування, оренди приміщень, розважальних послуг. Які податкові наслідки таких заходів?
  01.06.2023672
 • Оподаткування рекламних послуг, наданих нерезиденту
  Юрособа - резидент України, платник податку на прибуток і ПДВ, підписала публічний договір "Умови надання послуг Google Adsense Онлайн", за яким надає місце для розміщення реклами Googleна своєму сайті. Протягом місяця надходять оплати в доларах на валютний рахунок. Останнім днем місяця в акаунті - "Прибутки Adsense" нараховується дохід, відмінний від отриманої оплати. Який облік та оподаткування?
  30.05.202337
 • Пільга з плати за землю згідно з Законом №3050, якщо земля поза межами населеного пункту
  У власності ТОВ є земельна ділянка, яка знаходиться за межами населеного пункту, але відноситься до селищної ради, яка включена до Переліку територій активних бойових дій. Чи стосується пільга з плати за землю згідно з Законом №3050 такої ділянки?
  29.05.202379
 • Зелений туризм: чи є податкові пільги?
  Чи є якісь податкові пільги у галузі зеленого туризму?
  23.05.2023281