• Посилання скопійовано

Небюджетна премія в розрахунку відпускних

У казенному підприємстві зарплата нараховується за рахунок коштів держбюджету. Премія директору за підсумками кварталу і року нараховується за рахунок власних надходжень. Як в такому випадку правильно нарахувати відпускні: включати до розрахунку середньої зарплати "небюджетну" премію чи ні? Чи є документ, яким такі випадки регламентуються?

За правилами, визначеними Порядком №100, при обчисленні середньої зарплати враховуються всі виплати передбачені пукнтом 3 та не враховуються виплати, перелік яких визначений пунктом 4. Самі ж норми Порядку №100 не передбачають жодних особливостей врахування премій, що залежать від джерела їх виплати.

Зазначимо, що преміювання здійснюють в межах фонду заробітної плати на поточний бюджетний рік, що затверджений кошторисом і лише ці кошти можна використати для преміювання, у разі наявності залишків. Також на виплату премій можуть використовуватися кошти спеціального фонду бюджету підприємства, який складається з плати за послуги, що надаються таким підприємством та з інших джерел власних надходжень, в межах цих фактичних надходжень та затвердженого фонду оплати праці.

Проте, ці витрати потрібно розмежовувати. Власні надходження бюджетних установ визначені п. 4 ст. 13 БКУ. Такі надходження акумулюються на спеціальному рахунку (окремо від бюджетного), які можна використовувати на виплати премій та інші заохочувальні виплати працівникам. Просто взяти та врахувати премію, виплачену за рахунок власних надходжень при розрахунку відпускних, які виплачуватимуться за рахунок коштів державного бюджету, не можна.

Отже, враховуючи специфіку власних надходжень, передбачених п. 4 ст. 13 БКУ, такі як плата за послуги, що надає підприємство або це додаткова господарська діяльність, то при складанні калькуляції сюди можуть бути включені і витрати на зарплату, премії та навіть витрати на виплату відпускних. Тоді відпускні, до розрахунку яких включено суму премії, мають виплачуватися пропорційно як із державного бюджету, так із власних надходжень, але в межах фонду заробітної плати на поточний бюджетний рік, що затверджений кошторисом.

Якщо це були благодійні внески та гранти, то тільки за рішенням благодійника частина таких коштів може спрямовуватися на зарплату (премії тощо) (п. 2 Порядку № 1222). І якщо благодійник надає кошти для виплати премій на постійній основі, лише тоді вони включаються у розрахунок відпускних пропорційно розміру премії. Відповідно, якщо премія має разовий характер, то до розрахунку відпускних вона не включається згідно з пп. «б» п. 4 Порядку №100.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.20246
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202414
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202455
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024107
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024491