Оскільки невчасно буде проведено компенсацію за невикористану відпустку голові ОСББ, то окрім такої компенсації йому потрібно провести її разом з виплатою середньої зарплати за час затримки, але не більше ніж за шість місяців (ст. 117 КЗпП). Такий середній заробіток розраховується, відповідно до Порядку №100, виходячи з виплат за 2 календарні місяці.
При розрахунку після дати звільнення, не потрібно буде нараховувати ЄСВ, бо нарахування компенсації є виплатою за невідпрацьований час, яка нараховується коли працівник не перебуває з роботодавцем у трудових відносинах.
Відшкодування, нараховані працівникам за час затримки розрахунку під час звільнення, також не є базою нарахування ЄСВ, оскільки входять до переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок, затверджених Порядком №1170.
Відповідно зазначені виплати не потраплять до Додатку 1 об'єднаної звітності.
А от ПДФО та ВЗ з таких виплат доведеться сплатити та показати у Додатку 4ДФ з ознакою «127».
Зазначимо, що непроведення остаточного розрахунку з головою ОССБ є порушенням ст. 116 КЗпП.
Тож, за несвоєчасний розрахунок зі звільненим працівником може призвести до штрафів, а саме:
- посадових осіб роботодавця можуть притягти до адміністративної відповідальності згідно зі ст. 41 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі від 30 до 100 НМДГ (від 510 до 1 700 грн);
- до роботодавця можуть застосувати фінансову відповідальність у вигляді штрафу згідно з ст. 265 КЗпП. При затримці розрахунку не більше місяця штраф становитиме 1 МЗП згідно з абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП. При затримці виплати більш ніж на один місяць,- штраф 3 МЗП, установленої на момент виявлення порушення, згідно з абз. 3 ч. 2 ст. 265 КЗпП.
Звертаємо увагу, якщо роботодавець не виплатить належних працівникові коштів у день звільнення і середнього заробітку за час затримки розрахунку, то колишній працівник має право звернутися до суду, на підставі ст. 233 КЗпП.
Зазначений штраф накладається за умови перевірки Держпраці. Якщо перевірки не буде, то й штрафи не будуть застосовані.
Щодо того, чи потрібно виносити це питання на засіданні правління, вважаємо, що не потрібно, оскільки тут має місце порушення законодавства щодо розрахунку при звільненні, а невиконання цих норм тягне за собою накладання штрафів на посадових осіб та на саме ОСББ.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити