Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

Консультацій: 231
 • Первинні документи з продажу-купівлі програмної продукції
  Якими первинними документами оформляти купівлю-продаж програмної продукції, яка надалі продаватиметься кінцевим споживачам через ПРРО, та на яких рахунках відображати доходи від продажу? Чи має значення облік доходів і витрат та первинні документи на право користування пільгою за пп. 26-1 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
  09.12.2022109
 • Оформлення втрати первинних документів для ДПС
  Як оформити втрату первинних документів внаслідок окупації підприємства для надання інформації в податкову? На підприємстві великий документообіг, не електронний. Роки інвентаризації - 2018-2022
  04.08.2022128
 • Документальне оформлення міжнародного перевезення залізницею
  Підприємство орендувало вагони в Естонії. У цих вагонах замовник - нерезидент везе товар в Україну. З накладної СМГС видно, що вагон з Естонії, який в оренді у підприємства, але в СМГС немає назв цього підприємства і замовника - нерезидента. В СМГС фігурує тільки номер вагону, який підтверджує участь підприємства в цьому процесі. Як підтвердити дохід від послуг нерезиденту та скласти ПН?
  02.05.2022163
 • Фрахт з суми за транспортування вантажу
  Підприємство купує товар в Казахстані, його транспортування в Україну здійснюється через транспортно-експедиторську фірму нерезидента (Литва), яка надає як власний, так і орендований рухомий склад для перевезення товару. Є довідка нерезидента. Чи зобов'язане підприємство платити фрахт з суми за транспортування вантажу?
  25.04.20221971
 • Оформлення використання авто директором в службових цілях
  ТОВ придбало автомобіль, яким користується тільки директор. Поїздки суто адміністративного характеру. Для списання палива підприємство використовує власно розроблений подорожній лист. Поїздки здійснюється в межах міста, інколи за межі області. В яких облікових документах необхідно прописати, що такі поїздки не є відрядженням?
  25.04.20226806
 • Безоплатне надання працівникам основних засобів підприємства
  Підприємство при звільненні працівників безоплатно надає цим працівникам ОЗ (техніку), на яких вони працювали. Як оформити первинні документи та які податкові наслідки такого рішення?
  31.03.2022261
 • Документи для оформлення нерезидента на роботу
  Як часто треба оновлювати довідку про реєстрацію місця проживання? Які мають бути документи для оформлення на роботу нерезидента?
  08.02.2022104
 • У яких випадках слід з 01.08.2022 р. переходити на е-ТТН?
  Підприємство займається оптовою торгівлею алкогольних та безалкогольних напоїв, реалізуючи їх як юрособам, так і ФОП. У яких випадках потрібно з 01.08.2022 р. переходити на е-ТТН?
  08.02.2022162
 • Сроки зберігання первинних документів, пов’язаних з будівництвом
  Юрособа побудувала будівлю і ввела її в експлуатацію з подальшим використанням як ОЗ. Протягом якого строку потрібно зберігати первинні документи (накладні, акти виконаних робіт), на основі яких формувалась первісна вартість такої будівлі? Які документи, пов’язані з будівництвом, потрібно зберігати в архіві підприємства?
  17.01.2022211
 • Як заповнюються уточнюючі декларації за послідовні квартали року?
  Як виправити у 4 кварталі декларації з податку на прибуток за попередні квартали поточного звітного року? Зокрема, як заповнюється рядок 18 УД за півріччя після уточнення декларації за І квартал?
  12.01.2022175
 • Внески до статутного капіталу: як зазначати у додатку 4ДФ?
  Як зазначати у додатку 4ДФ до єдиної звітності внески до статутного капіталу?
  16.12.2021232
 • Один міжнародний подорожній лист для послуг кількох замовників
  Водій надає послуги у міжнародному сполученні, а потім супутньо і по Україні, іншим замовникам під час однієї поїздки. Чи достатньо одного подорожнього листа, звертаючи увагу, що водій виконує завдання потім ще й в Україні? Яким чином вказувати маршрут? Чи буде коректно в міжнародному подорожньому листі вказувати завдання по Україні?
  23.11.2021142
 • Договір про дуальну освіту: роль підприємства
  Які документи потрібно скласти для підтвердження правомірності перебування учнів на підприємстві, щоб не викликати питань у контролюючих органів?
  09.11.202197
 • Відпуск ТМЦ матеріально відповідальною особою, яка перебуває у відпустці
  Які негативні наслідки можуть виникнути для підприємства у разі відпуску ТМЦ матеріально відповідальною особою, яка перебуває у відпустці?
  08.11.2021196
 • Які документи необхідно надавати у випадку доставки товару через Glovo?
  ФОП, платник ЄП ІІ групи, не застосовує РРО і планує для доставки власної продукції скористатись послугами сервісу кур’єрської доставки Glovo. Кому і які первинні документи при передачі товару кур’єру та отриманні готівки від кур’єра при цьому має надавати ФОП, а які - Glovo?
  19.10.2021370
 • Первинні документи ФОП по реалізації товару кінцевому споживачу
  Які первинні документи повинен мати ФОП – загальносистемник, платник ПДВ щодо реалізації товару кінцевому споживачу? Оплата від покупця надходить на розрахунковий рахунок ФОП. Податкова накладна складена за щоденними підсумками. Підпису в документах від кінцевого споживача немає
  04.10.2021638
 • Хто ставить підписи у видатковій накладній?
  Чий підпис має стояти в таких обов’язкових реквізитах первинного документа (видаткової накладної) як: «посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції» та «особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції»?
  04.10.20212 691
 • ТТН при доставці транспортом продавця має помилки: чим це загрожує ТОВ?
  ТОВ придбаває товари. Згідно з договором поставки доставку здійснює постачальник власним транспортом (вартість доставки входить до ціни товару). Постачальник надає ТОВ видаткову накладну та реєструє ПН. Деколи виписує ТТН, яка має помилки – відсутнє найменування, кількість вантажу, розшифровки підписів. Чим це загрожує ТОВ?
  08.09.20213 1512
 • Як зберігати первинні документи в електронній формі?
  Як необхідно зберігати електронні форми первинних документів, пов’язані з обчисленням податків та зборів?
  06.09.2021203
 • Транспортна послуга у видатковій накладній
  Постачальник продає товар і доставляє власним транспортом. Постачальник виписує ТТН і видаткову накладну, до якої включає надану транспортну послугу. Покупець наполягає, щоб виписали ВН на товар, Акт на транспортну послугу і ТТН. Чи можна зазначати і товар, і транспортну послугу у видатковій накладній, окремими рядками?
  20.08.20211 006
 • Як сторонам договору комісії узгодити залишки товару на складі комісіонера?
  Підприємство займається оптовою торгівлею кондитерськими виробами, в т.ч. передає на комісію. Комісіонер щомісячно подає звіт про продажі (номенклатура, ціна продажу, сума за кожною позицією). Комісіонер пропонує у разі зміни ціни складати акт переоцінки. Для цього потрібно погоджувати залишки товару на складах комісіонера. Комісіонер вводить поняття "Коригуючий звіт", якщо залишки не будуть співпадати. Чи можливо вважати коригуючий звіт первинним документом?
  18.08.2021179
 • Благодійна допомога фізособам у грошовій формі: оформлення
  Благодійна організація планує надавати фізособам благодійну допомогу у грошовій формі. Як оформити надання такої допомоги? Якими документами оформити рух готівки, що призначена для виплати допомоги?
  30.07.20211 3994
 • Які документи повинні бути у водія трактора при виїзді за межі підприємства?
  Які документи при собі потрібно мати водію тракторів фермерського господарства при виїзді, наприклад, на обприскування саду чи щось інше?
  15.06.2021478
 • Первинні документи на продаж борошна фізособам
  ТОВ здійснює дрібнооптову та роздрібну торгівлю борошном із використанням РРО. Який пакет документів підприємство має надати покупцю - фізособі? Чи потрібно проcити від покупця особисті документи? Чи достатньо зазначити в видатковій накладній термін «фізична особа»? Чи можливо видаткову накладну замінити товарним чеком?
  11.06.2021255
 • Чи є правильною ТТН без зазначення в ній загальної суми?
  Постачальник надає ТТН, в якій вказано перелік товару, його кількість, сума за кожною номенклатурою, не вказано ціну та загальну суму, до ТТН надаються видаткові накладні. Чи є таке заповнення ТТН правильним? Якщо ні, то як діяти в даному випадку та знайти компроміс з постачальником?
  03.06.2021824