Касовий метод – це коли дата нарахування ПЗ і відображення ПК виникають за грошима або отриманням/наданням інших видів компенсації (пп. 14.1.266 ПКУ).
Коли застосовується «касовий метод»:
1) Послуги ЖЕКу: постачання тепла, природного газу (крім скрапленого), послуг з його транспортування та/або розподілу, інших ЖКГ-послуг, нарахування плати за абонентське обслуговування): фізособам і бюджетним установам — неплатникам ПДВ, а також ЖЕКам, ОСББ та іншим платникам, які здійснюють збір коштів від таких покупців для подальшого їх перерахування постачальникам (пп. 187.10 ПКУ);
2) Перше постачання житла (об’єктів житлової нерухомості), неподільного житлового об’єкта незавершеного будівництва / майбутнього об’єкта житлової нерухомості (абз. 5 пп. 187.1 ПКУ);
3) Тимчасово до 01.01.2026 року:
- постачання, передача, розподіл електроенергії та/або тепла;
- постачання вугілля та/або продуктів його збагачення;
- централізоване водопостачання та водовідведення;
- нарахування плати за абонентське обслуговування (пп. 44 підр. 2 розд ХХ ПКУ);
4) За операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб'єкти підприємницької діяльності (підрядники та субпідрядники) можуть (право, а не обов’язок) застосовувати касовий метод (абз. 4 пп. 187.1 ПКУ).
У цьому переліку немає замовників будівництва.
Тому, на наш погляд, ТОВ замовник не зобов’язаний застосовувати касовий метод ПДВ. Але для уникнення непорозумінь з податковою службою можна отримати індивідуальну податкову консультацію.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити