• Посилання скопійовано

Касовий метод ПДВ для забудовника: обов'язковість та наслідки

ТОВ - платник ПДВ та податку на прибуток є замовником будівництва житлового будинку з вбудованими комерційними приміщеннями за договором підряду і майбутнім власником будинку. Товариство отримує аванси за договорами резервування майбутніх об'єктів нерухомості від покупців квартир, реєструє ПН та оплачує будівельні роботи та матеріали. Чи зобов'язане ТОВ обрати касовий метод обліку? Які наслідки можуть бути, якщо ТОВ не застосовуватиме касовий метод?

Касовий метод – це коли дата нарахування ПЗ і відображення ПК виникають за грошима або отриманням/наданням інших видів компенсації (пп. 14.1.266 ПКУ).

Коли застосовується «касовий метод»:

1) Послуги ЖЕКу: постачання тепла, природного газу (крім скрапленого), послуг з його транспортування та/або розподілу, інших ЖКГ-послуг, нарахування плати за абонентське обслуговування): фізособам і бюджетним установам — неплатникам ПДВ, а також ЖЕКам, ОСББ та іншим платникам, які здійснюють збір коштів від таких покупців для подальшого їх перерахування постачальникам (пп. 187.10 ПКУ);

2) Перше постачання житла (об’єктів житлової нерухомості), неподільного житлового об’єкта незавершеного будівництва / майбутнього об’єкта житлової нерухомості (абз. 5 пп. 187.1 ПКУ);

3) Тимчасово до 01.01.2026 року:

  • постачання, передача, розподіл електроенергії та/або тепла;
  • постачання вугілля та/або продуктів його збагачення;
  • централізоване водопостачання та водовідведення;
  • нарахування плати за абонентське обслуговування (пп. 44 підр. 2 розд ХХ ПКУ);

4) За операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб'єкти підприємницької діяльності (підрядники та субпідрядники) можуть (право, а не обов’язок) застосовувати касовий метод (абз. 4 пп. 187.1 ПКУ).

У цьому переліку немає замовників будівництва.

Тому, на наш погляд, ТОВ замовник не зобов’язаний застосовувати касовий метод ПДВ. Але для уникнення непорозумінь з податковою службою можна отримати індивідуальну податкову консультацію.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Людмила Марченко

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»