Усі консультації по тегу «Договір»

Консультацій: 948
  • Оплата обладнання нерезидентом за трьохстороннім договором: облік та оподаткування
    Міжнародний фонд надає грант/безповоротну фінансову допомогу Військовій адміністрації на закупівлю брикетувальника. В межах трьохстороннього договору Міжнародний фонд (надавач допомоги) за делегуванням Військової адміністрації перераховує оплату за брикетувальник постачальнику - резиденту, фінансування здійснюється в євро. Хто в даному випадку визнає дохід за даною операцією? Чи порушує постачальник-резидент вимоги НБУ щодо розрахунків на території України в національній валюті?
    23.02.202426
  • Переоцінка виробничого приміщення: нюанси обліку
    Підприємство володіє виробничим приміщенням, що було отримано як внесок до статутного капіталу. Після зміни учасників згідно з договором купівлі-продажу корпоративних прав новим власником проведено експертну оцінку даного приміщення, яка суттєво відрізняється від вартості, заявленої в статуті. Як правильно відобразити в бухобліку дану операцію: як збільшення статутного капіталу чи як дооцінку?
    20.02.202440
  • Договір ЦПХ у ФОП: відображення у єдиній звітності
    15.09.2023 р. ФОП ІІІ групи уклав договір ЦПХ з фізособою. Роботи здані 10.10.2023 р., про що є Акт та у жовтні нарахована і виплачена винагорода за мінусом ПДФО і ВЗ, нараховано і сплачено ЄСВ. Єдина звітність за ІІІ квартал 2023 р. не подавалася. Як відобразити цей договір ЦПХ у звітності за ІV кварталі 2023 р.? Чи потрібно було його відобразити у ІІІ кварталі 2023 року?
    31.01.2024106
  • За яких умов постачання БПЛА звільняється від ПДВ?
    Чи звільняються від ПДВ операції з продажу БПЛА (коди УКТ ЗЕД 8806, 8807) з ТОВ на БФ, згідно з договором купівлі-продажу, в разі постачання за визначеним кінцевим отримувачем, який згідно із сертифікатом кінцевого споживача у договорі визначено військова частина? Чи застосовуються до таких операції положення пп. 198.5 і ст.199 ПКУ?
    29.01.2024134
  • Облік майнових прав на нерухоме майно у інвестора
    Підприємство уклало інвестиційний договір будівництва об’єкта нерухомості (частини торгівельного центру). Забудовнику перераховано авансові платежі відповідно до договору інвестування. Яким чином відобразити дану операцію в обліку? Які особливості оподаткування?
    26.01.2024102
  • Облік переуступки майнових прав на нерухоме майно
    ТОВ будує житловий будинок і продає майнові права. У договорі купівлі-продажу майнових прав покупцем є фізособа. Згідно з договором, у разі перевідступлення майнових прав покупцем на користь третьої особи, зміни сторони договору – покупця, первинний покупець сплачує пеню на користь ТОВ 5% від повної вартості майнових прав. Як відобразити в бухобліку суму пені - 5%? Чи повинна фізособа – первинний покупець, яка перевідступила майнові права, подати декрацію про доходи і сплатити ПДФО і ВЗ?
    25.01.202474
  • Чи включаються «строковики» до штатної кількості працівників підприємства?
    Якщо підприємство приймає на роботу працівника за строковим договором на виконання певних робіт, чи відноситься такий працівник до штатних співробітників?
    24.01.202493
  • Оподаткування ПДВ та ЄП розподілу продукції між учасниками договору про спільну діяльність без об’єднання вкладів
    Зареєстровано договір спільної діяльності без створення юрособи та без об’єднання вкладів для вирощування сільгосппродукції. Один учасник надав право користування земельною ділянкою, другий – посівні матеріали, добрива, засоби захисту рослин, знання, навички, роботи/послуги та безпосередньо приймає участь у виробництві продукції. Оператор договору – платник ЄП IV групи. Учасники договору та сам договір – платник ПДВ. За умовами договору вирощена сільгосппродукція може бути розподілена між учасниками в натурі. Які наслідки з ПДВ та ЄП IV групи при розподілі продукції в натурі між учасниками?
    24.01.202417
  • Договір управління майном: нюанси оподаткування відшкодування витрат, зроблених управителем у зв'язку з управлінням майном
    Установник управління передав управителю в управління виробниче приміщення. Оплата управителю за управління майном складає 5000 тис. грн. Продукція випускається та реалізується відповідно до умов договору управління. Працівники, що залучені до виробництва продукції, прийняті на роботу управителем. Витрати на оплату праці відшкодовуються управителю з поточного рахунку договору. Управитель окремо обліковує витрати на оплату праці працівників, включаючи їх до складу витрат на виробництво продукції відповідно до умов договору управління майном. Чи є відшкодування витрат на оплату праці працівників об’єктом оподаткування ПДВ?
    27.12.202386
  • Облік та оподаткування при наданні постачальником компенсації покупцю за непробіг шин
    Підприємство, платник податку на прибуток і ПДВ, продало автомобільні шини. Покупець використовував шини і вони вийшли з ладу раніше нормативного строку. Згідно з гарантійними зобов’язаннями за договором, постачальник відшкодував покупцеві вартість шин в розмірі, в якому нормативний строк перевищує фактичний строк використання. Який бухоблік та оподаткування?
    13.12.202336
  • Як переоформити строковий трудовий договір на безстроковий?
    Працівник був прийнятий на роботу за строковим договором на 3 місяці. Після закінчення дії строкового договору він продовжив виконувати свою роботу, що в цілому влаштовує роботодавця. Якими документами потрібно оформити продовження роботи, але вже за безстроковим договором?
    07.12.2023124
  • Підприємство оплачує послуги охорони працівника: яке буде оподаткування?
    ТОВ уклало договір з охоронною фірмою для отримання послуг з охорони працівника. Розуміє, що це додаткове благо, де сплачений ПДФО та ВЗ потрібно утримувати з зарплати. Коли саме потрібно перераховувати податки - протягом 3 банківських днів з моменту перерахування коштів за послуги? Чи потрібно нараховувати ЄСВ на цю суму? Чи є податкова різниця з податку на прибуток з приводу цієї операції?
    30.11.202355
  • Переведення боргу за валютним кредитом
    Підприємство "А" за кредитним договором з банком отримало кредит в іноземній валюті. Зараз укладається тристоронній договір про переведення боргу на підприємство "Б". Чи будуть фінвитрати та курсові різниці, що виникатимуть у "В", його витратами? Чи необхідно "А" та "Б" доводити ділову мету укладення договору переведення боргу?
    28.11.202370
  • Договір доручення з фізособою чи ФОПом: що з ПДФО?
    Підприємство підписало договір доручення на проведення закупівлі програмної продукції з фізособою. При перевірці його в базі YouControl було з’ясовано, що він також є ФОП, але виду діяльності на виконання цих послуг не додано. Що буде з оподаткуванням ПДФО та ВЗ?
    23.11.2023906
  • ПДВ при продажу доукомплектованого електромобіля
    Підприємство продає нові електромобілі, що звільнено від оподаткування ПДВ за пп. 64 підр. 2 розд. ХХ ПКУ. Покупець просить у договорі на продаж передбачити, що авто продається доукомплектованим автотоварами (килимки, магнітола тощо). Ці автотовари підприємство придбаває з ПДВ. Як правильно в договорі зазначити продажну вартість вже доукомплектованого електромобіля? Чи потрібно підприємству окремо донараховувати ПЗ з ПДВ з вартості автотоварів?
    17.11.2023195
  • Чи можна ПН і звітність підписувати тільки ключем ФОПа, без підпису головного бухгалтера?
    У ФОПа оформлений за трудовим договором головний бухгалтер, але електронний ключ для підписання звітності та ПН є тільки у ФОПа. Чи можна в такому разі підписувати звітність і ПН тільки ключем ФОПа, без підписання ключем головного бухгалтера?
    16.11.2023207
  • ПДВ при поставці товару резиденту, якщо оплата в євро від третьої сторони – нерезидента
    Юрособа уклала тристоронній договір на поставку товару резиденту, де платником є нерезидент, оплачуючи в євро. Ціна товару зафіксована в євро і в гривнях, за курсом НБУ на дату договору. Спершу буде отримання авансу 70%, потім друга частина авансу 20%, далі відвантаження товару. І згодом остаточна оплата - 10%. Як нараховувати ПДВ в цій ситуації?
    13.11.20231 0043
  • Індексація орендної плати земельної ділянки приватної власності
    Договір оренди землі у фізособи передбачає нарахування орендної плати з урахуванням індексів інфляції. Орендна плата нараховується один раз на рік, але частина суми нараховується за поточний рік, а частина за наступний рік наперед. За минулі роки індексація не нараховувалась. Як нараховувати індексацію? Як зараз правильно обчислити її за попередні періоди? За 2023 рік індексувати?
    09.11.2023801
  • Чи досить накладної і звіту від постачальника на паливні талони, якщо немає чека РРО?
    Підприємство за договором придбаває паливні картки, за якими заправляє службові автомобілі. В кінці місяця постачальник надає детальний звіт АЗС по всім заправкам авто підприємства, та видаткову накладну на обсяг заправки за місяць. Підприємство списує ПММ згідно з затвердженими нормами витрат палива, на підставі подорожніх листів, що складаються раз в місяць на кожне авто та актів списання. Чи потрібно ще зберігати РРО на кожну операцію заправки авто?
    03.11.2023159
  • Податки при розірванні договору купівлі-продажу і поверненні приміщення фізособі
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, придбало за договором купівлі-продажу у фізособи житлове приміщення, сплативши ПДФО, ВЗ та пенсійний збір при реестрації приміщення 1%. Через кілька днів після придбання ТОВ вирішує розірвати договір та повернути приміщення фізособі. Які податкові наслідки?
    01.11.202392
  • Підліток працює за ЦПД без ідентифікаційного коду та паспорту: додаток 4ДФ
    На підприємстві працював підліток за договором ЦПХ у двох місяцях. Через релігійні переконання у нього немає ідентифікаційного коду, паспорта ще немає, є тільки свідоцтво про народження. Як його відображати у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
    26.10.202395
  • Плата за землю за договором сервітуту?
    Сторона А має на підставі Акту на постійне користування земельну ділянку площею 8,3 га та сплачує земельний податок. Сторона Б бере в користування на підставі договору сервітуту у сторони А 3,5 га. Хто буде платником податку на землю? Чи може сторона Б подати декларацію з плати за землю на свої 3,5 га і сплатити їх до бюджету, а сторона А подати уточнюючу декларацію і зменшити свої зобов’язання?
    18.10.202337
  • Суд зменшив ціну договору і товар був проданий за ціною нижчою за ціну придбання. Які наслідки?
    ТОВ - платник податку на прибуток і ПДВ уклало договір на постачання обладнання на суму 1950000 грн. ТОВ не виконало зобов'язання щодо встановлення обладнання, покупець не доплатив 10% суми за умовами договору. ТОВ подало в суд, але програло, оскільки не виконало умов договору. Право власності переходить за договором до покупця після 100% оплати (покупець оплатив 1755000 грн). Суд зобов'язав ТОВ скласти видаткову накладну. На яку суму її складати? Як це відобразити в обліку і які наслідки з податків?
    11.10.20234092
  • Бухоблік та ПДВ при імпорту послуг на умовах комісії для комітента
    Комісіонер за дорученням комітента за договором комісії у вересні отримав послуги від нерезидента, склав та підписав акт. Місце надання послуг на митній території України. У жовтні комісіонер оплатить послуги власними коштами. А пізніше комітент відшкодує вартість послуг. Що з ПДВ у комітента?
    11.10.202357
  • Чи буде роялті (ПДВ) за субліцензійним договором?
    Підприємство отримує від ліцензіата ПЗ за ліцензійним договором на використання ПЗ, яке обмежене функціональним призначенням та кількістю користувачів. Ліцензіат нараховує ПДВ. На аналогічних умовах, як кінцевому споживачу, підприємство надає ПЗ за субліцензійним договором іншому користувачу. Чи буде платіж за таким договором роялті? Чи нараховувати ПДВ?
    05.10.202382