• Посилання скопійовано

Придбання послуг від нерезидента за допомогою корпоративної картки

ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, укладає контракт з американським підприємством - вони надають послуги на своїй онлайн платформі, сервері з прогнозування і обробки даних щодо закупівель. ТОВ завантажує свої дані на їх сервер, вони їх обробляють і надають інформацію прогнозування закупівель. Це доступ на рік до програми, в якій можна побачити ці дані, результати обробки. Чи є це постачанням програмного забезпечення? Оплата корпоративною карткою. Який облік та оподаткування таких послуг?

На нашу думку, за своєю суттю такі послуги відповідають визначенню електронних послуг – див. пп. 14.1.56-5 ПКУ, зокрема, ці послуги можуть відповідати пп. б, г, д пп. 14.1.56-5 ПКУ:

б) надання доступу до баз даних, у тому числі користування пошуковими системами та службами каталогів у мережі Інтернет;

г) надання доступу до інформаційних, комерційних, розважальних електронних ресурсів та інших подібних ресурсів, зокрема, але не виключно, розміщених на платформах спільного доступу до інформації чи відеоматеріалів;

д) надання хмарної послуги в частині надання обчислювальних ресурсів, ресурсів зберігання або систем електронних комунікацій за допомогою технологій хмарних обчислень.

На нашу думку, це не постачання програмного забезпечення. Проте зауважимо, що точно визначити вид послуг можна тільки після вивчення умов контракту, на підставі якого надаються такі послуги. 

Наступним етапом є визначення місця постачання цих послуг. Відповідно до пп. 186.3-1 ПКУ місцем постачання електронних послуг вважається місцезнаходження отримувача послуг, тож в даному випадку послуги постачаються на митній території України. Це зумовлює оподаткування таких послуг ПДВ.

Втім, місце постачання програмного забезпечення в даному випадку також буде на митній території України – за місцезнаходженням отримувача послуг – пп. «в» пп. 186.3 ПКУ.

Правила оподаткування ПДВ послуг від нерезидента, що постачаються на митній території України, регламентовані ст. 208 ПКУ

Відповідно до пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ, податком на доходи нерезидентів оподатковуються доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, зокрема інші доходи від провадження нерезидентом господарської діяльності на території України, крім доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резидентові (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента, у тому числі вартості послуг із міжнародного зв’язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.

На нашу думку, дохід від надання послуг, описаних у запитанні, підпадає під виняток, зазначений вище. Тому з оплати таких послуг не утримується податок на доходи нерезидентів.

***

Про оподаткування послуг від нерезидентів ми багато пишемо на сайті Дебету-Кредиту туттут та тут.

Про використання корпоративних карток для оплати іноземних сервісів - тут та тут.

Бухоблік витрат на оплату послуг залежить від їх призначення. Це можуть бути адміністративні витрати (якщо ці послуги необхідні для планування роботи підприємства в цілому), або загальновиробничі витрати, якщо ці закупівлі стосуються лише виробництва. Якщо ці послуги необхідні для прийняття рішень щодо закупівлі покупних товарів, то їх можна віднести до складу витрат на збут:

  • Дт 91, 92, 93 Кт 372 (з аналітикою за підзвітною особою, на яку емітовано платіжну картку).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.20245863
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024253