• Посилання скопійовано

Придбання послуг від нерезидента за допомогою корпоративної картки

ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, укладає контракт з американським підприємством - вони надають послуги на своїй онлайн платформі, сервері з прогнозування і обробки даних щодо закупівель. ТОВ завантажує свої дані на їх сервер, вони їх обробляють і надають інформацію прогнозування закупівель. Це доступ на рік до програми, в якій можна побачити ці дані, результати обробки. Чи є це постачанням програмного забезпечення? Оплата корпоративною карткою. Який облік та оподаткування таких послуг?

На нашу думку, за своєю суттю такі послуги відповідають визначенню електронних послуг – див. пп. 14.1.56-5 ПКУ, зокрема, ці послуги можуть відповідати пп. б, г, д пп. 14.1.56-5 ПКУ:

б) надання доступу до баз даних, у тому числі користування пошуковими системами та службами каталогів у мережі Інтернет;

г) надання доступу до інформаційних, комерційних, розважальних електронних ресурсів та інших подібних ресурсів, зокрема, але не виключно, розміщених на платформах спільного доступу до інформації чи відеоматеріалів;

д) надання хмарної послуги в частині надання обчислювальних ресурсів, ресурсів зберігання або систем електронних комунікацій за допомогою технологій хмарних обчислень.

На нашу думку, це не постачання програмного забезпечення. Проте зауважимо, що точно визначити вид послуг можна тільки після вивчення умов контракту, на підставі якого надаються такі послуги. 

Наступним етапом є визначення місця постачання цих послуг. Відповідно до пп. 186.3-1 ПКУ місцем постачання електронних послуг вважається місцезнаходження отримувача послуг, тож в даному випадку послуги постачаються на митній території України. Це зумовлює оподаткування таких послуг ПДВ.

Втім, місце постачання програмного забезпечення в даному випадку також буде на митній території України – за місцезнаходженням отримувача послуг – пп. «в» пп. 186.3 ПКУ.

Правила оподаткування ПДВ послуг від нерезидента, що постачаються на митній території України, регламентовані ст. 208 ПКУ

Відповідно до пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ, податком на доходи нерезидентів оподатковуються доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, зокрема інші доходи від провадження нерезидентом господарської діяльності на території України, крім доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резидентові (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента, у тому числі вартості послуг із міжнародного зв’язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.

На нашу думку, дохід від надання послуг, описаних у запитанні, підпадає під виняток, зазначений вище. Тому з оплати таких послуг не утримується податок на доходи нерезидентів.

***

Про оподаткування послуг від нерезидентів ми багато пишемо на сайті Дебету-Кредиту туттут та тут.

Про використання корпоративних карток для оплати іноземних сервісів - тут та тут.

Бухоблік витрат на оплату послуг залежить від їх призначення. Це можуть бути адміністративні витрати (якщо ці послуги необхідні для планування роботи підприємства в цілому), або загальновиробничі витрати, якщо ці закупівлі стосуються лише виробництва. Якщо ці послуги необхідні для прийняття рішень щодо закупівлі покупних товарів, то їх можна віднести до складу витрат на збут:

  • Дт 91, 92, 93 Кт 372 (з аналітикою за підзвітною особою, на яку емітовано платіжну картку).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Дата складання РК до ПН, за операцією з отримання передоплати за товар, при зміні місця відвантаження за межі митної території
    Якщо на дату отримання передоплати за товар, відвантаження якого нерезиденту планувалось на митній території України, складено ПН, але надалі у зв’язку зі зміною умов договору товар буде вивезено за межі митної території України, РК складається на дату зміни призначення передоплати
    04.07.202519
  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.2025115
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.202580
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.2025227
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    03.07.2025115