• Посилання скопійовано

Податок на нерухомість при наданні в оренду

Підприємство має у власності та на балансі нежитлові будівлі, які використовували для власних господарських, виробничих потреб. Податок на нерухомість з цих будівель не сплачувався. Планує одну кімнату в будівлі передати в оренду. Чи потрібно буде платити податок?

Відповідно до пп. "є" пп. 266.2.2 ПКУ не є об’єктом оподаткування будівлі промисловості, віднесені до групи "Будівлі промислові та склади" (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B-F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку. Ці дві умови обов’язкові – див. нашу новину тут

Якщо вид основної діяльності орендодавця не належить до секцій КВЕД ДК 009:2010, то він не звільняється від сплати податку на нерухомість, навіть за будівлі промисловості групи "Будівлі промислові та склади" (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018- 2000, що використовуються за призначенням в його господарській діяльності.

Дивимося відповідь податкової на питання в ЗІР (106.02): "Чи є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівля промисловості, частка якої здається її власником в оренду, лізинг, позичку?".

Податкова пише, що при здійсненні операцій з надання в оренду частини будівлі промисловості, яка перебуває у власності підприємства та належить до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Класифікатора, підприємство визначає податкові зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в частині (площі) будівель промисловості, наданих в оренду.

Нашу новину про це див. тут.

Обгрунтовує податкова цю думку нормою пп. 266.2.1 ПКУ, за якою об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Тож якщо підприємство надасть в оренду тільки одну кімнату, воно стає платником податку тільки в частині такої кімнати.

Причому базою оподаткування є загальна площа відповідного об’єкта (див. пп. 266.3.1 ПКУ). Тобто, на наш погляд, податок потрібно буде сплачувати не з площі кімнати, а з частки загальної площі, яка припадає на таку кімнату.

Виходячи зі змісту пп. 266.7.5 і пп. 266.8.1 ПКУ податок слід сплачувати починаючи з початку місяця, в якому кімнату передали в оренду.

Наприклад, якщо передали в оренду серед місяця, податок потрібно сплачувати за увесь місяць.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202415
  • Зміна цільового призначення земельної ділянки: що з земельним податком?
    Релігійна організація придбала земельну ділянку з кодом цільового призначення 02.07 (для іншої житлової забудови). В майбутньому планується на цій ділянці будувати храм. Якщо код цільового призначення буде змінено на 03.04 (для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій), чи може релігійна організація застосувати пільгу відповідно до пп. 283.1.8 ПКУ?
    14.03.202450
  • Залучення платних фахівців для проєкту благодійного фонду: оплата та оподаткування
    Благодійний фонд планує запустити проєкт для навчання дітей (творчу студію). Для проведення зайнять планується запрошувати фахівців на оплатній основі. Як оформити таку оплату?
    13.03.202424
  • Чи повинні релігійні організації подавати декларацію з плати за землю за 2024 рік?
    Релігійна організація має пільгу з податку на землю згідно з пп. 283.1.7 ПКУ. В минулому році декларацію подавали, хоча податок не сплачували, в довіднику пільг був відповідний код – 18010505. Але в останньому довіднику пільг такого коду вже немає. Як складати декларацію у 2024 році?
    07.03.202459
  • Чи сплачувати податок з доходів нерезидентів з вартості послуг зберігання інформації?
    ТОВ сплачує за послуги зберігання інформації нерезиденту, юрособі з Німеччини. Чи потрібно заповнювати додаток ПН? Якщо, так, чи правильно сплачену суму за послуги показати в рядку 17 "Інші доходи"? Чи потрібно отримати якісь документи від постачальника-нерезидента, що підтверджують його податковий статус, якщо з Німеччиною є Конвенція для запобігання подвійного оподаткування?
    07.03.2024189