За загальним правилом, згідно з пп. 2 Порядку №100, обчислення середньої заробітної плати для оплати часу, зокрема відпусток, проводиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання такої відпустки.
Пунктом 3 Порядку №100 передбачено перелік виплат, що включаються у розрахунок середньої заробітної плати, а п. 4 Порядку №100 – виплати, що не враховуються при обчисленні середньої заробітної плати.
Проаналізувавши вказані норми розуміємо, що при обчисленні середньої заробітної плати для оплати відпусток до фактичного заробітку включаються виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток, зокрема, за час попередньої щорічної відпустки.
Отже, враховуючи той факт, що розрахунковий період – це грудень 2022 – листопад 2023 рр., то сума перехідних відпускних, що припала на листопад 2022 р. (нарахована у жовтні), не включатиметься у розрахунок, бо листопад 2022 року не входить у розрахунковий період для обчислення відпускних у грудні 2023 року.
Якби перехідна відпустка припала на грудень 2022 р. (а нарахована, відповідно, в листопаді), то та частина відпускних, що відноситься до грудня 2022 р. разом із зарплатою за грудень та виплатами з січня 2023 р. по листопад 2023 р., брала б учать у обчисленні середньої зарплати для розрахунку відпускних у грудні 2023 р., оскільки грудень 2022 р. входить у розрахунковий період для обчислення відпускних.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити