• Посилання скопійовано

Повістка та повернення на роботу: як бути?

9 лютого 2023 р. працівнику дорогою на роботу вручено повістку про те, що працівник з 15 лютого 2023 року призивається на військову службу за мобілізацією. Підприємство видало наказ про увільнення, виплатили зарплату за 14 к.д. без середнього заробітку. 21 лютого працівник прийшов на роботу і заявив, що його відправлятимуть в частину аж після 7 листопада 2023 року і готовий працювати. Чи законно його задіяти на роботі до 7 листопада і нараховувати йому зарплату (ніяких документів йому не видали про відтермінування)? Якщо в лютому зарплата буде меншою за мінімальну, чи треба буде доплачувати ЄСВ до мінімального?

Відповідно до п. 3 ст. 22 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», громадяни України під час мобілізації зобов’язані з’являтися за викликом до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для уточнення їх облікових даних та визначення їх призначення на особливий період. Оскільки, на сьогодні, ніде в законі не зазначено, в якому місці можуть вручати повістку, то їх можуть вручити особисто в руки в будь якому місці: на вулиці, блокпосту, робочому місці, за місцем проживання.

В даній ситуації, отримавши повістку, працівник з’явився в РТЦК 15 лютого 2023 року, його спочатку поставили на облік та уточнили особисті дані, бо після першої повістки не відправляють в зону бойових дій (тільки підготовлених і добровольців, які мають потрібні навички). 

Потім прийде повістка, аби працівник прийшов медкомісію, після якої у картці зазначається висновок військово-лікарської комісії про придатність, непридатність чи обмежену придатність до військової служби.

Після висновку комісії мобілізовані проходять відповідне навчання, і вже потім їх  відправляють в зону бойових дій.

В «перерві» до повної мобілізації працівник продовжує працювати, при цьому РТЦК жодних підтвердних документів про таке «відстрочення» не дає, все відбувається на словах.

Отже, працівник, який повернувся на роботу 21 лютого, має повне право продовжувати працювати, поки його не викличуть в РТЦК для проходження навчання та повної мобілізації.

Що стосується доплати ЄСВ до мінімального розміру зазначимо. Якщо працівник працює на основному місці роботи і його дохід за місяць складає суму менше МЗП, то роботодавець, згідно з абз. 2 ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ, повинен сплатити ЄСВ не нижче мінімального розміру. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Переогляд інвалідності (ЕКОПФО) у 2025 році: відповіді на питання
    Працівник має інвалідність, встановлену з 10.10.2024 по 10.10.2026 рр. Чи потрібно йому проходити переогляд (ЕКОПФО) до 01.07.2025 року? Чи стосується вимога повторного проходження ЕКОПФО осіб з довічною інвалідністю?
    10.07.2025133
  • Стипендії за рахунок підприємства: що з оподаткуванням?
    Підприємство виплачує стипендію своїм працівникам, які навчаються у ВУЗі. Між підприємством, навчальним закладом і студентом підписаний тристоронній договір пожертви. Сума пожертви (стипендії) становить 5250,00 грн кожен місяць. Неоподатковувана сума 4250,00 грн врахувується тільки один раз за навчальний рік чи застосовується кожного місяця до стипендії?
    10.07.202519
  • Утримання аліментів з допомоги при виході на пенсію
    Працівник звільняється за власним бажанням з виходом на пенсію. Йому нараховано одноразову грошову допомогу при виході на пенсію. Чи потрібно утримувати з даної виплати аліменти на утримання дитини? Чи можна вважати цю виплату як вихідну допомогу при звільненні?
    10.07.202525
  • Доплата за ведення військового обліку при врегулюванні посадовою інструкцією
    Чи потрібно доплачувати Інспектору з кадрів за ведення військового обліку, в інструкції прописані її обовязки, щодо ведення військового обліку?
    10.07.2025703
  • Простій 2/3 годинної тарифної ставки
    На підприємстві оголошено простій не з вини працівника на 19 днів з 12.05.2025 по 30.05.2025 р. (згідно з наказом). Оплату простою здійснювати за календарні дні чи робочі, що припадають на цей період?
    09.07.202538