Усі консультації рубрики «Інше»

Консультацій: 110
  • Земельна ділянка не використовувалася протягом року, що з витратами на оренду?
    Підприємство не використовувало земельну ділянку в поточному році. Чи можна витрати на її оренду включити до складу витрат під урожай наступного року?
    11.04.202474
  • Дисконтування позики, якщо ставка відсотка за нею не є ринковою
    ТОВ отримало довгострокову відсоткову позику від нерезидента, з ринковою ставкою відсотка. Позика надавалася частинами протягом 2018 — 2023 рр. Кожна наступна сума надходила згідно додаткової угоди якою збільшувалась сума позики та відтерміновувались терміни погашення. В червні 2023 р. підписали додаткову угоду про подовження термінів погашення, і зміну ставки на неринкову. Чи потрібно дисконтувати?
    10.04.2024433
  • Послуга надана в грудні, а акт складено 1 січня – чи можна так?
    Контрагент надає акт про надання послуг за грудень 2023 року датою 01.01.2024 року. Чи правильна така дата акту? В якому періоді включати вартість послуг у витрати?
    09.04.2024195
  • Безоплатні абоненти в басейн для реабілітації від БФ: яка ознака доходу?
    Благодійний фонд придбав річні абонементи в басейн та безоплатно надав їх для реабілітації учасникам бойових дій на підставі наданих підтверджуючих документів (паспорт, ІПН, військовий квіток, ВЛК/МСЕК або довідка про обставини поранення (контузії, каліцтва), посвідчення УБД та посвідчення з ЄДАРТ). Який пп. «а» чи «б» пп. 165.1.54, чи пп. 170.7.8 ПКУ надає таку пільгу? Яка ознака доходу для додатку 4ДФ?
    08.04.202424
  • Чи можна здавати нерухомість в оренду і як ФОП, і як фізособа?
    Чи може фізособа здавати в оренду власне нерухоме майно, якщо вона зареєстрована як ФОП на єдиному податку та має КВЕД 68.20? Які наслідки будуть, якщо нерухомість здається в оренду фізособою, та чи є обмеження площі такої нерухомості?
    22.03.2024125
  • Чи можна скасувати подані Повідомлення КІК?
    Фізособа помилково подала Повідомлення КІК. Чи потрібно і чи можливо скасувати вже подане Повідомлення?
    11.03.2024109
  • Податкова соцпільга на двох дітей, одна з яких дитина з інвалідністю: два випадки
    Два випадки ПСП на дітей: 1) Працівник має двох дітей, одна з яких дитина з інвалідністю, діти до 15 років. Який розмір ПСП та кількість додаткової відпустки на дітей у цьому випадку? 2) Працівник має двоє дітей, одна з яких дитина з інвалідністю, вік дітей 9 та 16 років. Який розмір ПСП та кількість днів відпустки на дітей?
    31.01.202432
  • Як визначити загальний дохід резидента Дія. Сіті за Законом №1667?
    Одним із критеріїв збереження статусу резидента Дія. Сіті є виконання умови: сума кваліфікованого доходу юрособи, отриманого за певний період становить не менше 90% суми загального доходу юрособи за той ж період (за наявності загального доходу). Чи правильно, що підприємство має керуватися визначенням загального доходу юрособи відповідно до п. 3 ст. 1 Закону №1667?
    29.01.2024405
  • Контракт між БФ та волонтером: відшкодування витрат
    Благодійний фонд має контракт з волонтером, який не є працівником БФ. Чи можна на його ім'я зробити платіжну картку від БФ? Якщо волонтер сплачує за готель власними коштами, надає касовий чек, як БФ закрити ці витрати, яким документом і як їх відшкодувати? Чи може волонтер проводити зустрічі в ресторані, відзвітувати БФ, надавши чек з ресторану для компенсації витрат?
    24.01.202461
  • Переговори у кафе: відшкодування понесених витрат
    Керівник провів переговори із постачальником у кафе та розрахунок провів своєю банківською карткою. Йому надали рахунок та документ, що підтверджує виконання операції з використанням платіжних інструментів. Чи обов'язково в кафе мали надати фіскальний чек і чи без нього можна провести відшкодування витрат керівнику? Чи це вже буде додаткове благо?
    22.12.2023156
  • Використання та заправка службового авто у вихідні: які наслідки?
    Працівник використав службовий автомобіль в вихідні дні та заправив за рахунок підприємства. Які наслідки для підприємства?
    22.12.20231 8362
  • Як визначити первісну вартість товару, що призначений для реалізації в рамках оборонних закупівель?
    Підприємство імпортує дизельний двигун для реалізації його Нацвардії. Потрібно виконати вимогу про те, що прибуток підприємства не повинен перевищувати 25% первинної собівартості товару. Які витрати можна включити до цієї первинної собівартості? Як бути з тим, що виробник-нерезидент не надає інформацію про свою собівартість цього двигуна і про рівень свого прибутку?
    18.12.2023144
  • Безкоштовна передача матеріалів/надання послуг ЗСУ
    Як правильно складати Акти на безкоштовну передачу матеріалів / безкоштовно виконані роботи органам ЗСУ? 1) Чи потрібно вказувати а акті балансову вартість матеріалів, загальну суму, чи потрібно при виконанні робіт розписувати в Акті повністю як в КБ 2 весь перелік витрат в т.ч. зарплата, електроенергія), чи потрібна довіреність? 2) Який лист від ЗСУ потрібно отримати для надання матеріалів чи виконання робіт? Чи має бути вказано, що вони неприбуткова організація, чи вони входять в Реєстр неприбуткових організацій, щоб після закінчення війни ДПС не сказала, що це благодійна допомога під 4%?
    05.09.2023630
  • Чи подавати повідомлення КІК, якщо засновники іноземної компанії є і засновниками українського ТОВ?
    Чи має місце опосередковане володіння іноземною компанією, якщо засновники іноземної компанії є також засновниками українського ТОВ? Чи повинне українське ТОВ подавати повідомлення про КІК?
    26.07.2023521
  • Тонка капіталізація процентів за операціями з нерезидентами
    У пп. 2 пп. 140.2 ПКУ є фраза: «..з урахуванням процентів, зазначених у пункті 140.3 цієї статті». Чи це означає, що при розрахунку коефіцієнта 3,5 потрібно до суми боргових зобов’язань додати 95% із збільшуючої податкової різниці за попередній рік? Якщо можна, наведіть приклад розрахунку коефіцієнту, якщо у 2022 р. була збільшуюча податкова різниця на % за позиками від нерезидентів
    27.06.2023113
  • Чи потрібно реєструвати представництво нерезидента, якому продається товар на території України?
    Підприємство-нерезидент планує придбати у підприємства-резидента України товар без вивезення за межі митної території України. Надалі воно продасть цей товар на митній території України іншому резиденту України. Чи потрібно нерезиденту відкривати представництво на території України, ставати на податковий облік? Яке оподаткування представництва при продажу товару?
    19.06.2023197
  • Якими документами оформити надання майна в оренду на умовах публічної оферти?
    ТОВ - платник податку на прибуток на загальних підставах надає послуги з оренди контейнерів шляхом укладання договору публічної оферти. Які первинні документи необхідні для відображення цієї господарської операції у бухгалтерському та податковому обліках?
    08.05.202364
  • Хто визначає курсові різниці за договором комісії на придбання товару у нерезидента?
    У 2022 році було укладено договір комісії на купівлю товару у нерезидента. Комісіонером надано акт з розрахунком комісійної винагороди, товар оприбутковано комітентом. Розрахунки з нерезидентом не відбулися у зв'язку із забороною розрахунків за договорами комісіїї. Хто повинен визначати курсові різниці з валютної заборгованості? Якщо це комісіонер, то як комітент їх компенсує, якщо вже був акт комісійної винагороди?
    28.04.202373
  • Оплата корпоративною карткою послуг нерезидента у валюті
    З корпоративної картки, яка емітована на ім’я директора і прив'язана до поточного рахунку, сплачено передплату за проїзд по платним дорогам у валюті євро, наприклад, 03.03.2023 р. У виписці банку ці кошти списані через 3 – 5 днів, оплата постачальнику послуг надійшла 03.03.2023 р. і підприємство отримало право проїзду. Якою датою і за яким курсом складати авансовий звіт?
    12.04.2023794
  • Як організувати допомогу ЗСУ та ТрО від громадської організації?
    У ГО, яка з початку війни отримує внески від членів з призначенням платежу "для допомоги ЗСУ", виникло декілька питань. ГО витрачає ці кошти для допомоги військовим ЗСУ у вигляді придбання медикаментів, одягу, технічних пристроїв тощо
    10.04.2023306
  • Благодійна допомога особам, які проживають на прифронтовій території
    БФ надає благодійну допомогу (продуктами та засобами особистої гігієни) населенню, яке проживає на прифронтовій території України в селах Харківської області та Херсонської області. Як правильно документально оформити на роздачу допомоги, якщо немає можливості в селах зробити копію паспорта чи ІПН? Чи дотримуватися граничної суми 3760 грн для допомоги в частині звільнення від оподаткування?
    17.03.20231681
  • Заправка авто у вихідний та використання в особистих цілях: чи є додаткове благо?
    Працівник підприємства заправив службовий автомобіль за рахунок підприємства після робочого часу/у вихідний день і використовував його в особистих цілях. Чи розглядається це як додаткове благо? Якщо працівник компенсує суму цих витрат, чи буде розглядатися як додаткове благо?
    15.03.20232 035
  • МПЗ для ФГ, де земля орендована засновниками фізособами, але використовується ФГ
    Є два фермерські господарства, в кожному земля для ФГ орендована засновниками фізособами, хоча використовується ФГ. Оренду сплачують фізособи. У витягах з держреєстру речових прав на нерухоме майно орендарями зазначені фізособи. Хто має розраховувати МПЗ?
    06.02.2023124
  • Чи подавати повідомлення про КІК, якщо частка складає 25%?
    Чотири громадяни України володіють рівними частками ТОВ в Польщі (по 25% кожен). Крім того двоє з них є керівниками (органом управління). Чи подавати повідомлення про КІК?
    15.12.20223591
  • Оренда підприємством бензинового генератора у фізосіб
    У працівника компанії та директора є генератори. Вони виявили бажання надати їх в оренду підприємству для безперебійної роботи і умовах відключення електроенергії. Через це виникли запитання...
    09.12.20221 757