• Посилання скопійовано

В декларацію за липень 2015 р. можна включити всі накладні, термін складення яких менше 365 днів

Протягом 2015 року підприємство (торгівля) купувало бутильовану воду для співробітників. В обліку така операція списувалася на витрати (рахунок 949). Чи потрібно було виписувати податкові накладні на підприємство? Якщо так, то яким чином провести коригування?

Оновлена редакція п. 198.1 ПКУ визначає податковий кредит вже не як право платника ПДВ, а, по суті, як його обов’язок. Як і раніше, датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата “першої” події:

• дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; 

• дата отримання платником податку товарів/послуг.


Нарахування ПК здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та ОЗ почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду. 

У разі, якщо платник ПДВ не включив ПН до складу ПК звітного періоду, таке право за ним зберігається протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної (п.198.6 ПКУ).  Якщо ПН зареєстрована в ЄРПН із порушенням термінів реєстрації, до складу ПК її можна включити тільки за той звітний податковий період, коли її зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних, але знову ж таки, не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Отже, в декларацію за липень 2015 р. можна включити всі ПН, термін складення яких становить менше 365 днів.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кловська Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відступлення грошової вимоги за договором факторингу та ПДВ
    Підприємство (Замовник) уклало договір на закупівлю електроенергії у постачальника з умовою оплати за рахунок бюджетних коштів. Постачальник здійснював постачання електроенергії у січні. У лютому постачальник повідомив, що 20 січня укладено договір факторингу, за яким право грошової вимоги за цим договором було відступлено Фактору. При цьому Фактор, за даними реєстру ПДВ, не є платником податку. Які особливості ПДВ для сторін?
    12.02.202620
  • Чи нараховуються ПЗ покупцем, якщо згідно умов договору оплата постачальнику здійснюється третьою особою?
    Одночасно з формуванням ПК покупець нараховує ПЗ з ПДВ на суму, що була включена до ПК на підставі ПН постачальника за операцією з постачання, з використанням механізму, визначеного п. 198.5 ст. 198 ПКУ, та скласти і зареєструвати в ЄРПН відповідну зведену ПН
    12.02.202619
  • Дата складання РК при зміні номенклатури
    На яку дату слід складати розрахунок коригування до податкової накладної, сформованої за попередньою оплатою, у разі подальшої зміни номенклатури товарів або послуг?
    12.02.202633
  • Повернення авансу після перереєстрації платником ПДВ: як списати сальдо за субрахунком 643?
    Підприємство отримало аванс у січні 2022 року, перебуваючи на окупованій території, і зареєструвало податкову накладну (ПН). У липні 2023 року реєстрацію платника ПДВ було анульовано. З 01.08.2023 підприємство повторно зареєструвалося платником ПДВ (отримало новий ІПН). У серпні 2024 року аванс повернуто покупцеві. Сформований РК не може бути зареєстрований. Як в обліку списати сальдо за рахунком 643/2 станом на 31.12.2025?
    12.02.202626
  • ПДВ при отриманні передоплати від комітента за договором комісії на послуги
    Який порядок оподаткування ПДВ та складання податкових накладних у комісіонера — платника ПДВ у разі отримання передоплати від нерезидента-комітента за договором комісії за транспортно-експедиційні послуги з різними режимами оподаткування (20 %, 0 %, не є об’єктом ПДВ), якщо на дату отримання передоплати відсутні акти виконаних робіт від експедиторів та акти наданих послуг комітенту, і не відомо, які саме послуги будуть надані?
    11.02.202624