• Посилання скопійовано

Реєстрація розрахунку коригування до накладної, складеної до 1 лютого 2015 р.: нюанси

Підприємство у листопаді 2014 р. отримало аванс за послуги на суму, що не перевищувала 10 000 грн. На суму авансу була виписана податкова накладна. У червні 2015 р. підприємство повертає невикористаний аванс. Чи потрібно складати розрахунок коригування на суму повернення?

Запитання: Підприємство в листопаді 2014 р. отримало аванс за послуги, на суму авансу була виписана податкова накладна. Сума ПДВ авансу не перевищувала 10 000,00 грн. Податкова накладна не підлягала реєстрації в ЄРПН. У червні 2015 р. підприємство повертає невикористаний аванс. На суму повернення потрібно складати розрахунок коригування до податкової накладної 2014 р., чи реєструвати РК в ЕДРН? Як відобразити його в декларації з ПДВ?

Відповідь: За загальним правилом РК, складений постачальником (продавцем) товарів (послуг) до ПН, виданої  їх отримувачу (покупцю) - платникові податку, підлягає реєстрації:

постачальником (продавцем), якщо передбачається збільшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь такого постачальника (продавця) або коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суми компенсації;

отримувачем (покупцем), якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь їх постачальника (продавця).

Але тут є нюанс. Норми п. 4 Порядку №1246 зобов’язують РК до ПН, складеної до 1 лютого 2015 р. та відомості якої не підлягали внесенню до Реєстру у зв'язку з недосягненням суми, визначеної п. 11 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ, зареєструвати вже після реєстрації самої ПН. Покупець цього зробити не може. Тому постачальник (продавець) товарів (послуг) має протягом доби зареєструвати податкову накладну (незалежно від дати її складення з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 ПКУ) та розрахунок коригування до неї. Такий самий алгоритм визначено податківцям і в ЗІВ в категорії 101.20.

В декларації з ПДВ такі РК відображаються в загальному порядку в рядках 8.1 та ряд.8.1.1 із відображенням цих сум в додатку Д1.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»