• Посилання скопійовано

Реєстрація розрахунку коригування до накладної, складеної до 1 лютого 2015 р.: нюанси

Підприємство у листопаді 2014 р. отримало аванс за послуги на суму, що не перевищувала 10 000 грн. На суму авансу була виписана податкова накладна. У червні 2015 р. підприємство повертає невикористаний аванс. Чи потрібно складати розрахунок коригування на суму повернення?

Запитання: Підприємство в листопаді 2014 р. отримало аванс за послуги, на суму авансу була виписана податкова накладна. Сума ПДВ авансу не перевищувала 10 000,00 грн. Податкова накладна не підлягала реєстрації в ЄРПН. У червні 2015 р. підприємство повертає невикористаний аванс. На суму повернення потрібно складати розрахунок коригування до податкової накладної 2014 р., чи реєструвати РК в ЕДРН? Як відобразити його в декларації з ПДВ?

Відповідь: За загальним правилом РК, складений постачальником (продавцем) товарів (послуг) до ПН, виданої  їх отримувачу (покупцю) - платникові податку, підлягає реєстрації:

постачальником (продавцем), якщо передбачається збільшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь такого постачальника (продавця) або коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суми компенсації;

отримувачем (покупцем), якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь їх постачальника (продавця).

Але тут є нюанс. Норми п. 4 Порядку №1246 зобов’язують РК до ПН, складеної до 1 лютого 2015 р. та відомості якої не підлягали внесенню до Реєстру у зв'язку з недосягненням суми, визначеної п. 11 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ, зареєструвати вже після реєстрації самої ПН. Покупець цього зробити не може. Тому постачальник (продавець) товарів (послуг) має протягом доби зареєструвати податкову накладну (незалежно від дати її складення з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 ПКУ) та розрахунок коригування до неї. Такий самий алгоритм визначено податківцям і в ЗІВ в категорії 101.20.

В декларації з ПДВ такі РК відображаються в загальному порядку в рядках 8.1 та ряд.8.1.1 із відображенням цих сум в додатку Д1.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202425
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 724
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432