• Посилання скопійовано

ПДВ та податок на прибуток при наданні обладнання (ОЗ) нерезиденту в оренду

Підприємство - платник податку на прибуток (з різницями) і ПДВ передаватиме нерезиденту в оренду обладнання, яке вивозитиметься у митному режимі тимчасового вивезення. Які податкові наслідки?

ПДВ

Це питання ми детально розглядали тут.

Зараз скажемо тезисно:

  • до операцій вивезення у митному режимі тимчасового вивезення застосовується умовне повне звільнення від оподаткування за умови дотримання вимог та обмежень, встановлених главою 19 Митного кодексу України. Така операція не відображається в декларації з ПДВ;
  • операція з надання в оренду нерезиденту не є об’єктом оподаткування ПДВ, тож на орендну плату ПДВ не нараховується. Такі операції відображаються в рядку 5 декларації з ПДВ та в таблиці 1 додатку 5 до декларації. Окрім того, внаслідок здійснення таких операцій розраховуються податкові пільги в таблиці 2 додатку 5 до декларації;
  • якщо обладнання придбано з ПДВ, то при передачі його в оренду потріно нарахувати компенсуюче ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ;
  • при поверненні з оренди відкоригувати ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ.

Варто сказати, що такі податкові наслідки діятимуть як при наданні обладнання в оренду, так і наданні в користування за договором позички. Позичка за своєю правовою суттю — безоплатна оренда. 

 

Податок на прибуток

Доходи та витрати від орендної операції приймають участь у формуванні фінрезультату до оподаткування, який згідно з пп. 134.1.1 ПКУ є основою для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток.

Поряд з цим в загальному порядку застосовуються "амортизаційні" податкові різниці, згідно з ст. 138 ПКУ.

Це стосується обладнання, переданого в користування як за договором оренди, так і позички (безоплатної оренди).

У разі передачі обладнання в позичку (безоплатну оренду) слід застосовувати податкове коригування за пп. 140.5.10 ПКУ — збільшувати фінрезультат до оподаткування на суму безоплатно наданих послуг. В розглядуваній ситуації це може бути собівартість наданих послуг, зокрема — розмір нарахованої амортизації.

Окрім того, може застосовуватися податкові різниці:

Детальніше про ці різниці можна прочитати тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Як відобразити отримання коштів через еквайринг або від фінустанови та визнати дату ПЗ з ПДВ?
    Підприємство – платник ПДВ приймає платежі від населення через еквайринг та інші фінансові установи, з якими укладено договори на прийом платежів без відкриття рахунку. Кошти зараховуються на рахунок підприємства за вирахуванням комісії еквайєра або фінустанови. Наприклад, фізична особа заплатила 240 грн, а зараховано 235 грн. Як відобразити цю операцію в обліку та оподаткувати ПДВ?
    29.10.202443
  • Чи коригувати ПДВ при викупі векселя з дисконтом?
    ТОВ придбало товар на 100000 грн, в т.ч. - ПДВ. ПДВ віднесено до складу ПК. Згодом ТОВ видало простий вексель в рахунок погашення заборгованості за отриманий товар на 100000 грн. Через рік ТОВ викупає у третьої особи за договором купівлі-продажу свій вексель за 20000 грн і погашає його. Таким чином, виникає дохід 80000 грн. Чи є підстави вважати, що ТОВ на 80000 грн безоплатно отримало товар, у заборгованість за який видано вексель? Чи треба коригувати ПК?
    29.10.202421
  • Чи складати ПН, якщо імпортні товари повертаються виробнику для гарантійного ремонту?
    Товар був придбаний у нерезидента і ввезений в Україну. Згодом знадобився гарантійний ремонт, який виконав інший нерезидент – виробник товару. Товар експортували нерезиденту-виробнику в режимі реекспорту, характер угоди в МД 049. Гарантійний ремонт був безкоштовний. Виробник повернув відремонтований товар вчасно, характер угоди за імпортом 041. Чи потрібно складати ПН на експорт та на імпорт цього товару і відображати в декларації з ПДВ?
    25.10.202424
  • Які наслідки, якщо не подати заяву про обов’язкову реєстрацію платником ПДВ?
    ФОП – платник ЄП ІІ групи, працював з 01.01.2024 по 30.06.2024 р. Річний ліміт доходу був використаний, тому ФОП перейшов на загальну систему і призупинив діяльність. 14.10.2024 р. зателефонували податківці і сказали, що ФОП повинен зареєструватися платником ПДВ. 01.07.2024 р. на рахунок надійшли еквайрингові кошти за чеками РРО від 30.06.2024 р. Контролери вимагають виписки банку з 01.07.2024 р. і по сьогоднішній день. Що робити ФОПу?
    25.10.20245983
  • Чим відрізняється тип причини невидачі ПН покупцю "04" від типу причини "13"?
    Чи є суттєва різниця між ПН/РК з типом причини "04" та "13" (крім граф заповнення)? У яких випадках їх застосовують?
    18.10.2024927