Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Послуги ТЕО надано нерезиденту: що з ПДВ?

При наданні послуги ТЕО нерезиденту (перевезення здійснюється за кордоном) отримано податковий кредит від резидента – орендодавця. Чи необхідно складати податкову накладну 0% або податкову накладну (зобов'язання) на отриманий податковий кредит від орендодавця?

Відповідно до пп. «ж» п. 186.3 ПКУ місцем постачання  транспортно-експедиторських послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або, у разі відсутності такого місця, місце постійного чи переважного його проживання. 

Якщо транспортно-експедиторські послуги надаються замовнику-нерезиденту, то операції з постачання таких послуг не підпадають під об'єкт оподаткування ПДВ.

Пунктом 186.4 ПКУ визначено, що місцем постачання послуг (у т. ч. послуг з перевезення вантажів) є місце реєстрації постачальника.

Тому якщо послуги з перевезення надаються перевізником (резидентом), то такі послуги підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах.

Якщо послуги перевезення надаються перевізником - нерезидентом, що не має постійного представництва на митній території України, то операції з постачання таких послуг не підпадають під об'єкт оподаткування ПДВ (незалежно від того, замовнику-резиденту чи замовнику-нерезиденту надаються такі послуги), та податкові накладні не складаються.

Базою оподаткування ПДВ у експедитора є вартість наданих транспортно-експедиторських послуг (винагорода експедитора) та вартість послуг з перевезення, за умови, що перевізник є платником ПДВ. Якщо перевізник не є платником ПДВ, то вартість наданих таким перевізником послуг не збільшує базу оподаткування ПДВ у експедитора при наданні транспортно-експедиторських послуг замовнику.

За нульовою ставкою оподатковуються операції з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом на підставі абз. «а» пп. 195.1.3 ПКУ.

При цьому міжнародним перевезенням вважається перевезення, що здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.

Під єдиним міжнародним перевізним документом маються на увазі документи, складені мовою міжнародного спілкування залежно від обраного виду транспорту.

ДПС в УПК №610 повідомляє, що нульова ставка ПДВ, визначена абз. «а» пп. 195.1.3 ПКУ, застосовується до операцій з постачання послуг з міжнародного перевезення вантажів по всьому маршруту перевезення вантажів в цілому, без поділу його на відрізки в межах митної території України та поза межами митної території України, за умови, що таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.

У випадку залучення експедитором до міжнародного перевезення вантажів перевізників чи інших учасників транспортно-експедиторської діяльності, то нульова ставка, визначена абз. «а» пп. 195.1.3 ПКУ, застосовується саме такими перевізниками чи іншими учасниками транспортно-експедиторської діяльності.

Експедитор на дату виникнення податкових зобов'язань складає податкову накладну на замовника перевезення, в якій окремими рядками відображає вартість експедиторських послуг та вартість послуг з перевезення (ІПК ДФС від 08.08.2019 р. №3693/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

При застосуванні нульової ставки на послуги перевезення податкову накладну на суми, сплачені за оренду з ПДВ за ставкою 20%, складати не потрібно, тобто п. 198.5 ПКУ тут не застосовується.

***

Також читайте:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Нерезиденти , ПДВ , Податкова накладна , ЗЕД , Експедиторські послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі