• Посилання скопійовано

Чи можна складати податкову накладну у розрізі договору?

Підприємство уклало договір про надання транспортних послуг. У вересні 2018 р. отримано передоплату (виписано ПН), але послуги за нею не було надано. В подальшому ПН складалися за отриманими оплатами. Чи може підприємство складати ПН у розрізі договору? Чи потрібно у номенклатурі транспортних послуг зазначати маршрут?

Порядок складання ПН

На нашу думку, порядок складання податкових накладних (зокрема, в розрізі договору або окремих рахунків/замовлень) визначається так:

  • якщо сторони оформили між собою договір у спрощеній формі, тобто на підставі рахунку-фактури (без оформлення окремого письмового договору), то першу подію слід визначати в розрізі такого рахунку-фактуру;
  • якщо ж сторони оформили окремий письмовий договір на постачання послуг (а рахунки виписуються в межах такого договору, як правило, із посиланням на нього), тоді облік ПДВ слід вести в розрізі цього договору.

Отже, на отриману суму передоплати за транспортні послуги згідно з договором підприємство нараховує ПЗ з ПДВ і складає ПН. Якщо в подальшому підприємство надає послуги за тим же договором і їх сума не перевищує суму передоплати, то складати ПН не потрібно. При подальшому отриманні передоплати ПН складається на суму такої передоплати.

 

Номенклатура ПН

Податківці неодноразово наголошували (наприклад, у ІПК від 13.06.2017 р. №604/ІПК/10/26-15-12-01-18), що реквізит «Номенклатура товарів/послуг продавця», який віднесено до складу обов'язкових (пп. «є» пп. 201.1 ПКУ), має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів/послуг, та не повинен містити інших даних.

Таким чином, якщо у акті виконаних робіт буде зазначено лише «транспортні послуги», з відповідною одиницею виміру, кількістю та сумою, податкову накладну необхідно складати саме з такою номенклатурою. Вимог до рівня «деталізації» назви послуги податківцями не встановлено. Єдине правило, щоб номенклатура у податковій накладній не відрізнялась від номенклатури у первинному документі, зокрема, акті виконаних робіт.

Підприємство може зазначати у ПН «транспортні послуги», однак лише за умови, що найменування наданих послуг у акті виконаних робіт звучить аналогічним чином – без деталізації.

Зверніть увагу, якщо передоплата була отримана за «транспортні послуги» (без деталізації маршруту), а після цього складається акт виконаних робіт, в якому у номенклатурі зазначено деталізовано з маршрутом, то на дату складання такого акту, підприємство зобов’язане скласти РК до ПН складеної на передоплату, в якому зробити зміну номенклатури, яка б відповідала первинним документам (про те, як складати РК при зміні номенклатури, ми писали тут).

Або ж для того, щоб уникнути обов’язку складання РК, підприємство може привести номенклатуру у актах виконаних робіт до номенклатури, зазначеної у такій ПН, а саме «транспортні послуги» без деталізації маршруту.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024942
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202429
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249165
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202435