• Посилання скопійовано

Чи можна складати податкову накладну у розрізі договору?

Підприємство уклало договір про надання транспортних послуг. У вересні 2018 р. отримано передоплату (виписано ПН), але послуги за нею не було надано. В подальшому ПН складалися за отриманими оплатами. Чи може підприємство складати ПН у розрізі договору? Чи потрібно у номенклатурі транспортних послуг зазначати маршрут?

Порядок складання ПН

На нашу думку, порядок складання податкових накладних (зокрема, в розрізі договору або окремих рахунків/замовлень) визначається так:

  • якщо сторони оформили між собою договір у спрощеній формі, тобто на підставі рахунку-фактури (без оформлення окремого письмового договору), то першу подію слід визначати в розрізі такого рахунку-фактуру;
  • якщо ж сторони оформили окремий письмовий договір на постачання послуг (а рахунки виписуються в межах такого договору, як правило, із посиланням на нього), тоді облік ПДВ слід вести в розрізі цього договору.

Отже, на отриману суму передоплати за транспортні послуги згідно з договором підприємство нараховує ПЗ з ПДВ і складає ПН. Якщо в подальшому підприємство надає послуги за тим же договором і їх сума не перевищує суму передоплати, то складати ПН не потрібно. При подальшому отриманні передоплати ПН складається на суму такої передоплати.

 

Номенклатура ПН

Податківці неодноразово наголошували (наприклад, у ІПК від 13.06.2017 р. №604/ІПК/10/26-15-12-01-18), що реквізит «Номенклатура товарів/послуг продавця», який віднесено до складу обов'язкових (пп. «є» пп. 201.1 ПКУ), має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів/послуг, та не повинен містити інших даних.

Таким чином, якщо у акті виконаних робіт буде зазначено лише «транспортні послуги», з відповідною одиницею виміру, кількістю та сумою, податкову накладну необхідно складати саме з такою номенклатурою. Вимог до рівня «деталізації» назви послуги податківцями не встановлено. Єдине правило, щоб номенклатура у податковій накладній не відрізнялась від номенклатури у первинному документі, зокрема, акті виконаних робіт.

Підприємство може зазначати у ПН «транспортні послуги», однак лише за умови, що найменування наданих послуг у акті виконаних робіт звучить аналогічним чином – без деталізації.

Зверніть увагу, якщо передоплата була отримана за «транспортні послуги» (без деталізації маршруту), а після цього складається акт виконаних робіт, в якому у номенклатурі зазначено деталізовано з маршрутом, то на дату складання такого акту, підприємство зобов’язане скласти РК до ПН складеної на передоплату, в якому зробити зміну номенклатури, яка б відповідала первинним документам (про те, як складати РК при зміні номенклатури, ми писали тут).

Або ж для того, щоб уникнути обов’язку складання РК, підприємство може привести номенклатуру у актах виконаних робіт до номенклатури, зазначеної у такій ПН, а саме «транспортні послуги» без деталізації маршруту.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»