• Посилання скопійовано

ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини

Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?

Ставка 0% чи звільнення від оподаткування

Відповідно до пп. 206.5 ПКУ, операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування, крім операцій з вивезення відповідно до пунктів 3 (щодо товарів у вигляді продуктів їх переробки) та 5 ч. 1 ст. 86 МКУ, що оподатковуються податком за ставкою, визначеною пп. 195.1.1 ПКУ.

Відповідно до пп. «б» пп. 195.1.1 ПКУ, за нульовою ставкою оподатковуються операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі реекспорту, якщо товари поміщені у такий режим відповідно до пунктів 3 (щодо товарів у вигляді продуктів їх переробки) та 5 ч. 1  ст. 86 МКУ.

А в п. 3 ст. 86 МКУ наведено товари, які були поміщені у митний режим переробки на митній території та вивозяться за межі митної території України у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування та зберігання, або у вигляді продуктів їх переробки.

Тобто, якщо підприємство ввезло на митну територію товари, помістивши їх у митний режим переробки та вивозить за межі митної території продукти переробки у митному режимі реекспорту, така операція має оподатковуватися за ставкою ПДВ 0%.

Аналогічний висновок читаємо в ІПК ДПСУ від 18.11.2021 р. №4399/ІПК/99-00-21-03-02-06:

«...за нульовою ставкою ПДВ оподатковуються операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі реекспорту у разі, якщо такі товари були поміщені у митний режим переробки на митній території, та вивозяться за межі митної території України у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування та зберігання, або у вигляді продуктів їх переробки».

Але зовсім іншу відповідь читаємо в ЗІР.

Дивимося відповідь ДПС на питання в ЗІР (101.10): «Як оподатковуються ПДВ операції з ввезення іноземних товарів для їх переробки на митній території України з подальшим вивезенням продуктів переробки за межі митної території України?».

ДПС зазначає, що операції із вивезення товарів, які були поміщені у митний режим переробки на митній території та вивозяться за межі митної території України у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України або у вигляді продуктів їх переробки (в межах визначеного Митним кодексом України строку), звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

Причому в цій ІПК ДПС цитує норми пп. 206.5 ПКУ таким чином: «Операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування (пп. 206.5 ПКУ)».

Тобто, ДПС не звертає уваги на те, що в пп. 206.5 ПКУ є виключення з загального правила і воно стосується продуктів переробки.

Причому в іншій консультації в ЗІР ДПС зазначає, як складати ПН. Відповідь на питання в ЗІР (101.16): «Як складаються податкові накладні за операціями з вивезення товарів в митному режимі реекспорту, крім операцій з вивезення відповідно до п. 5 частини першої ст. 86 МКУ?».

Ось посилання на цю консультацію>>

Там ДПС зазначає, як складати ПН на такі операції, яка вона вважає звільненими від оподаткування.

На наш погляд, ДПС помиляється і в своїх відповідях не враховує змін, які були внесені до норм пп. 206.5 і пп. «б» пп. 195.1.1 ПКУ Законом № 2497-VIII (від 10.07.2018 р.). Зміни набули чинності з 15.08.2018 р. До внесення цих змін дійсно на розглядувані операції передбачалося звільнення від оподаткування ПДВ. Але після внесення змін сказано про оподаткування за ставкою 0%. 

Тому, на наш погляд, в даній ситуації має застосовуватися ставка 0%. Але для уникнення непорозумінь з податковою службою може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.

 

Як скласти податкову накладну?

Дивимося норми Порядку №1307. Відповідно до пп. 8 Порядку №1307, при складанні податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пунктах 10-15 цього Порядку, у верхній лівій частині таких накладних у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається тип причини:

  • 07 - Складена на операції з вивезення товарів за межі митної території України.

Відповідно до пп. 12 Порядку №1307, у разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України у графі «Отримувач (покупець)» зазначаються найменування (П. І. Б.) нерезидента та через кому - країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент), а у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «300000000000», рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється.

Відповідно до пп. 3 пп. 16 Порядку №1307, у податковій накладній, яка складається за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, зазначаються одиниці виміру товарів, які застосовуються при оформленні митної декларації на такі товари.

Відповідно до пп. 6 пп. 16 Порядку №1307 у графі 8 зазначається код ставки:

  • 901 - у разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою.

Інші реквізити заповнюються в загальному порядку.

Що стосується графи 2 (опис (номенклатура товарів/послуг), то тут зазначається найменування продукції, яка вивозиться, а не давальницька сировина, яка ввозилася.

Найменування продукції зазначається в митній декларації, в товарно-транспортних документах, в договорі. Саме таке найменування і слід зазначати в податковій накладній.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20241
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202420
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 601
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202431