• Посилання скопійовано

Який може бути період для складання актів та ПН при орендних операціях?

Згідно з договором оренди від 01.07.2018 р. та акту прийому-передачі ТОВ «Б» надає ТОВ «А» в оренду обладнання з 01.07.2018 р. Нарахування орендної плати починається з дати підписання акту щоквартально за кожні 3 місяці користування в строки: 30.09.18 р. - за ІІІ квартал 2018; 31.12.18 р. - за IV квартал 2018 р. Але 31.07.2018 р. згідно з актом-повернення ТОВ «А» повертає обладнання ТОВ «Б». Якою датою ТОВ «Б» повинно виписати акт, ПН і на як

Відповідно до п. 187.1 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачання послуг (до яких відносяться орендні операції  - див. пп. 14.1.185 ПКУ) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

  • дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню;
  • дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Тобто у випадку оренди, якщо оплата не є першою подією,  необхідно нарахувати зобов’язання з ПДВ на дату документа, що засвідчує факт надання послуг, а саме - факт оренди обладнання у звітному періоді.

Зверніть увагу! ПКУ не вимагає, щоб таким документом був саме акт, проте це найпоширеніший документ, який оформлюється в даному випадку.

Але навряд чи податківці не будуть мати зауважень до таких актів, якщо вони складаються щоквартально, якщо сторони договору застосовують місячний звітний період при справлянні  ПДВ. Ймовірно, що вони стануть наполягати на  нарахуванні ПДВ щомісячно  відповідно до звітних періодів сторін, враховуючи те, що оренда є безперервною «послугою». Далі можливі посилання на п. 201.4 ПКУ, згідно з яким вони можуть вимагати нарахування ПДВ хоча б раз на місяць (зокрема, не пізніше останнього дня місяця).

І якщо сторони цього договору не мають бажання сперечатися з податківцями, то потрібно нараховувати ПДВ щомісячно. Відповідно, для підтвердження щомісячних постачань (події для ПДВ) доведеться щомісячно оформляти і відповідний первинний документ (зокрема, акт).

Отже, якщо 31.07.2018 р. згідно з актом-повернення ТОВ «А» повертає обладнання ТОВ «Б», то в цьому випадку акт надання послуг з оренди складається 31.07.2018 р. за період з 01.07.2018 р. по 31.07.2018 р., тобто за липень 2018 р. Вартісні показники розраховуються за один місяць, шляхом ділення квартальної орендної плати на три місяці. Відповідно, податкова накладна складається на дату 31.07.2018 р. в розмірі місячної плати за оренду обладнання.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Який порядок заповнення таблиці 2.2 додатка 1 (Д1) до податкової декларації з ПДВ?
    Таблиця 2.2 Д1, крім показників рядка «Усього за послугами, отриманими від нерезидента на митній території України», заповнюється у розрізі постачальників та періодів складання ПН, що коригуються, РК або іншого документа, на підставі якого проведено коригування ПК та містить відомості про коригування ПК
    Сьогодні 12:0229
  • Підстави та порядок складання розрахунку коригування
    При реєстрації РК до податкової накладної прийшла квитанція: "Документ не може бути прийнятий - Причина 104". Розрахунок коригування повинний містити не менше одного рядка з від'ємним значенням графи "Обсяги постачання". Спочатку в зареєстрованій ПН було 2 позиції товару (1. Станційний збір, 2. Комісійний збір), а необхідно добавити в РК 3-ю нову позицію - Утримання від повернення квитка. Не можливо зробити РК на додавання третьої позиції, завжди приходе відмова. Як діяти?
    21.07.202542
  • Строки давності при реєстрації РК до ПН
    Чи можна скласти розрахунок коригування до податкової накладної у разі, якщо з дати її складання минуло 1095 календарних днів? А у разі, якщо йдеться про купівлю-продаж майнових прав?
    21.07.20255641
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    21.07.202527
  • Право на подання пояснень та копій документів для розблокування ПН/РК, реєстрацію яких було зупинено більш ніж 365 днів тому
    Чи має право продавець подати до суду клопотання для відновлення можливості подання письмових пояснень та копій документів для розблокування ПН/РК, реєстрацію яких було зупинено та з дати складання яких минуло 365 календарних днів?
    21.07.202547