Статтею 20 Закону №1105 встановлено види матеріального забезпечення та соціальних послуг за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. За страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності надається такий вид матеріального забезпечення, як допомога по тимчасовій непрацездатності.
Доходом фізособи – підприємця є доходи, отримані виключно від здійснення підприємницької діяльності.
До складу доходу фізособи – підприємця – платника єдиного податку, визначеного ст. 292 ПКУ, не включаються, зокрема суми коштів цільового призначення, що надійшли від фондів загальнообов’язкового державного соцстрахування (пп. 4 п. 292.11 ПКУ).
Дохід у вигляді матеріального забезпечення (допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною)), який виплачується Фондом, не включається до доходу фізособи – підприємця, проте оподатковується за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податків – фізосіб.
Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18%, визначену ст. 167 ПКУ (пп. 168.1.1 ПКУ).
Разом з тим, об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ (пп. 1.2 п. 16 - 1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).
Відповідно до п. 163.1 ПКУ об’єктом оподаткування є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПКУ.
Ставка військового збору становить 1,5% об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16 - 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ (пп. 1.3 п. 16 -1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ (пп. 1.4 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).
Отже, допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною) нарахована (виплачена) фізособі – підприємцю Фондом є об’єктом оподаткування ПДФО та військовим збором, а Фонд є податковим агентом щодо такого доходу.
Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку №4, сума допомоги по тимчасовій непрацездатності відображається податковим агентом у податковому розрахунку за ф. №1ДФ під ознакою – "127".
У цьому випадку податковим агентом виступає Фонд. Отже, Фонд й повинен відображати ПДФО та ВЗ утриманий з допомоги по тимчасовій непрацездатності, а не підприємець.
Інших звітів чи декларацій для звітування про отримані кошти від Фонду чинним законодавством не передбачено, окрім Звіту за формою №Ф4-ФСС з ТВП, який вже подано.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись