Засади благодійної діяльності в Україні визначені Законом №5073.
Законодавство України про благодійну діяльність та благодійні організації базується на Конституції України та складається з цього Закону, Цивільного кодексу України, міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та інших нормативно-правових актів (ст. 2 Закону №5073).
Безоплатну передачу квартири в даній ситуації можна оформити договором дарування або пожертви.
Відповідно до ст. 717 ЦКУ, за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.
А от згідно з ст. 729 ЦКУ передача майна як пожертви за своїм змістом близька до дарування, але оформляється договором пожертви. За таким договором пожертвувач матиме право вимагати розірвання договору про пожертву, якщо пожертва використовується не за призначенням (ч. 3 ст. 730 ЦКУ).
Проте незалежно від договору, за яким фізособа передаватиме благодійній організації квартиру, жодних податкових зобов’язань у обох сторін не виникатиме.
Отриману квартиру благодійна організація відображає на балансі за справедливою вартістю (п. 21 П(С)БО 15), яку може визначити спеціально створена комісія або незалежний оцінювач. Порядок відображення у Звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації залежить від мети отримання квартири і її подальшого використання.
У фізособи нерезидента при даруванні майна не виникатиме об’єкт оподаткування ПДФО, ВЗ, тому що внаслідок здійснення такої операції вона не отримала доходи.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити