• Посилання скопійовано

У підприємства промисловості простій: чи платити податок на нерухомість?

Переробне підприємство має на балансі будівлі, які підпадають під пільгу за пп. «є» пп. 266.2.2 ПКУ. Протягом певного періоду виробнича діяльність не здійснюється, є тільки витрати з обслуговування будівель. Чи платити податок на нерухомість?

Відповідно до пп. «є» пп. 266.2.2 ПКУ, не є об’єктом оподаткування будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B-F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Тож якщо підприємство з основною діяльністю у секціях B-F КВЕД ДК 009:2010 має будівлі з кодом 125, вони не будуть об’єктом оподаткування, якщо:

  • використовуються за призначенням у господарській діяльності;
  • не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Якщо ж такі будівлі не використовуються за призначенням у господарській діяльності або здаються в оренду тощо, пільга не застосовується і податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки слід сплачувати.

Проблема розглядуваної ситуації – чи є тимчасове невикористання будівель внаслідок простою тощо невикористанням за призначенням у господарській діяльності?

За буквального розуміння норми пп. «є» пп. 266.2.2 ПКУ тимчасове невикористання будівель внаслідок будь-якого призупинення діяльності є невикористанням за призначенням у господарській діяльності. Тому щодо таких будівель потрібно подавати декларацію, нараховувати та сплачувати податок. 

Подібним чином відповідає і податкова на питання в ЗІР (106.02): «Чи є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі промисловості (їх частки), що тимчасово не використовуються у господарській діяльності СГ у зв’язку з реконструкцією, простоєм тощо?».

Податкова пише, що ПКУ не містить норм щодо припинення виконання податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти нерухомості, що перебувають у власності суб’єкта господарювання, але тимчасово не використовуються у його діяльності у зв’язку з реконструкцією, простоєм тощо, тому за такі будівлі податок сплачується на загальних підставах.

На жаль, таке розуміння підтримується і судовими органами – див. приміром, Постанову ВС від 17.02.2020 р. у справі №820/3556/17.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на землю при зміні цільового призначення землі
    Підприємство змінило цільове призначення 3-х земельних ділянок (2 об'єднали, 1 окремо) з сільськогосподарського (для ведення особистого селянського господарства) на колективне житлове будівництво 24.09.2024 р. Чи потрібно подавати уточнюючу податкову декларацію? Як її правильно заповнити та чи передбачені штрафні санкції?
    19.11.202418
  • Чи потрібна ліцензія на оптову торгівлю пальним при зміні розпорядника акцизного складу?
    Буде проведена зміна розпорядника акцизного складу, на якому наявні залишки пального. Підприємство отримає оплату за передані залишки від нового розпорядника. Чи потрібна ліцензія на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним при зміні власника акцизного складу?
    18.11.202481
  • Чи можна оплатити ліки для фізособи без оподаткування?
    Підприємство отримало запит на допомогу від особи, яка перебуває на лікуванні у військовому шпиталі. Придбали та передали цій особі ліки, які призначив лікар. Особа не є працівником підприємства та не є родичем працівника підприємства. Чи можно провести передачу ліків як благодійну неоподатковувану допомогу? Як відобразити це у звітності?
    15.11.202437
  • Подвійне оподаткування доходів фізособи у Великобританії та в Україні
    Українка тимчасово проживає як біженець у Великобританії. В Україні зареєстрована ФОПом на ІІ групі ЄП, надає онлайн-консультації в Україні, послуги психолога (інші медичні послуги), отримуючи оплату на підприємницький рахунок. Планує зареєструватися ФОПом у Великобританії. Чи можна уникнути подвійного оподаткування доходів?
    14.11.202437
  • Чи сплачувати екологічний податок за зберігання макулатури?
    Підприємство закуповує відходи (макулатуру), обліковує на рахунку 281, оброблює ці відходи і перепродає. Має дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Чи потрібно сплачувати екологічний податок?
    14.11.202423