Якщо право власності на земельну ділянку, право постійного користування та/або право оренди земельної ділянки (земельних ділянок) оформлено на фізичну особу – підприємця, то така особа подає до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності).
На замітку!
Протягом періоду дії Указу Президента України від 19.01.1999 р. №32/99 «Про продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення»: з 19.01.1999 р. по 20.07.2007 р. покупцями земельних ділянок несільськогосподарського призначення були громадяни України – суб’єкти підприємницької діяльності.
У разі, якщо право власності на земельну ділянку, право постійного користування та/або право оренди земельної ділянки оформлено на фізичну особу (не підприємця), то нарахування плати за землю (земельного податку та/або орендної плати) здійснює контролюючий орган (за місцем знаходження земельної ділянки), який надсилає (вручає) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення плати за землю (пп. 286.5 ПКУ).
Саме таке роз’яснення податківців міститься у підкатегорії 11.05, «ЗІР» (питання: «У яких випадках ФОП повинна подавати податкову декларацію з плати за землю?»).
До норм, на яких ґрунтується відповідь самих фахівців ДПСУ (а це пп. 286.2, пп. 286.5 ПКУ), не внесено змін, а тому, вважаємо, що ця консультація залишається чинною.
***
Також читайте:
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити