Усі консультації по тегу «Ліцензія»

Консультацій: 203
  • Роялті у ліцензіата: облік
    За ліцензійним договором ліцензіар надає ліцензіату ліцензію на використання об'єкту права інтелектуальної власності (бази даних). Розмір роялті (винагороди) становить 15 000 грн на рік. Як правильно ліцензіату відобразити роялті в бухобліку?
    16.04.202415
  • Сплата та продовження ліцензії на оптовий продаж алкогольних напоїв під час воєнного стану
    Підприємство має ліцензію на оптовий продаж алкогольних напоїв. У цьому місяці повинні продовжувати її ще на рік та сплатити 500 000 грн. Чи можна до кінця воєнного стану не платити ці 500 000 грн за продовження цієї ліцензії, а оплатити цю суму протягом 30 днів після скасування воєнного стану? Чи поширюється звільнення на ліцензію оптового продажу алкогольних напоїв?
    09.04.202499
  • Чи можна пальне для генератора використати для заправки авто?
    Підприємство придбало та зберігає дизельне паливо для роботи генератора. Пальне зберігається у каністрах 5 л. без ліцензії на зберігання. Чи можна у період простою генератора заправляти цим пальним авто, у зв'язку з тим, що генератор не використовується, а пальне має обмежений строк зберігання?
    05.04.2024773
  • Маєте акцизний склад та ліцензію на зберігання пального для власних потреб: як звітувати?
    Підприємство отримало ліцензію на зберігання пального для власних потреб на акцизному складі, є платником акцизного податку. Які звіти та довідки необхідно подавати?
    03.04.2024517
  • Ліцензія та акциз при продажу електроліту і акумуляторної кислоти
    Підприємство планує торгувати електролітом (код УКТ ЗЕД 8507 10 20) і акумуляторною кислотою (код 3806 10 00). Чи потрібно ставати платником акцизного податку? Чи потрібно оформляти ліцензію?
    29.03.202413
  • Чи може виробник алкоголю продати напої підприємству для використання під час свята?
    Підприємство – виробник алкогольних напоїв, який має ліцензію на виробництво та не має ліцензії на роздрібний продаж, планує продати партію алкогольних напоїв іншому підприємству, для використання під час святкових заходів для працівників. Це останнє підприємство також не має ліцензії на роздрібний продаж алкогольних напоїв. Чи може підприємство - виробник продати алкогольні напої підприємству, яке не має ліцензії на роздрібний продаж?
    08.03.202458
  • У роздрібному магазині можна придбати або поповнити транспортні картки: який облік у магазину?
    Товариство займається роздрібною торгівлею товарами і разом з цим на касах магазину можна придбати або поповнити транспортні картки. Між товариством та транспортним підприємством укладений договір про надання агентських послуг (договір приєднання). На підставі цього договору в магазинах товариства продаються та поповнюються муніципальні транспортні картки. Який буде бухоблік цих операцій?
    22.02.202435
  • СГ включено до реєстру великих платників. Чи переоформлювати ліцензію на оптову торгівлю пальним?
    Діяльність підприємства – оптова торгівля пальним без місця зберігання, є відповідна ліцензія. Підприємство включено до реєстру великих платників податків на 2024 рік згідно зі ст. 64 ПКУ. Чи потрібно у зв'язку з цим подавати заяву на перереєстрацію ліцензії?
    14.02.202420
  • Чи потрібна ліцензія на зберігання пального в балонах?
    Підприємство платник акцизу, має акцизні склади, де зберігає газ (пропан-бутан) для своїх виробничих потребр (ліцензію на зберігання палива). Підприємству потрібно для просушування вагонів використовувати лампи-горілки на газу, до яких прикріплюється балон і використовується пальне. Дані балони планують заправляти на АЗС. Чи потрібно нам показувати по акцизу використання даного газу, якщо у нас прихідної акцизної накладної не буде? Чи потрібно ліцензію на зберігання якщо дані балони 2-3 штуки заправлені будуть лежати в складі десь 1-2 дні ,поки їх не використають, але на цей склад немає ліцензії на зберігання чи буде це виробничим обладнанням і без ліцензії?
    06.02.202488
  • Ресторан надає послуги харчування іншому СГ за безготівкову оплату: що з алкоголем?
    Ресторан продає алкоголь, є роздрібна ліцензія. Зазвичай алкоголь реєструється через РРО у разі розрахунку готівкою або карткою. Як бути, якщо алкоголь входить до вартості послуги харчування, яку оплатив інший СГ безготівковим переказом на банківський рахунок? Чи проводити алкоголь через РРО? Як правильно закрити розрахунки за алкоголь, якщо ресторан надає акт і ПН на всю вартість послуги, яка також включає алкоголь?
    25.10.2023515
  • Чи буде роялті (ПДВ) за субліцензійним договором?
    Підприємство отримує від ліцензіата ПЗ за ліцензійним договором на використання ПЗ, яке обмежене функціональним призначенням та кількістю користувачів. Ліцензіат нараховує ПДВ. На аналогічних умовах, як кінцевому споживачу, підприємство надає ПЗ за субліцензійним договором іншому користувачу. Чи буде платіж за таким договором роялті? Чи нараховувати ПДВ?
    05.10.2023100
  • Часткове відшкодування страховою компанією лізингового платежу
    Підприємство-лізингоотримувач отримало авто за договором фінлізингу. Але авто знаходиться на тимчасово окупованій території, лізингові платежі не сплачуються. Лізингодавець отримав від страхової компанії часткове відшкодування вартості авто і пропонує підприємству укласти договір, за яким вважаються частково погашеними. Як відобразити це в обліку? Що з ПДВ?
    02.10.202322
  • Нематеріальні активи не використовуються: що в обліку?
    ТОВ передавало у користування ПЗ, а також отримувало роялті за видачу невиключної ліцензії на інше ПЗ. Виключні майнові права на обидва продукта обліковуються на субрахунку 127 та амортизуються. В серпні 2023тр. замовник цих продуктів збанкрутів, ТОВ перестало отримувати за ними дохід. Що з амортизацією цих НМА? Чи потрібно їх консервувати або виводити з експлуатації?
    27.09.2023113
  • Чи може ресторан придбати алкогольні напої через підзвітну особу?
    ТОВ має ресторан (КВЕД 56.30) і має ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Чи можна через підзвітну особу придбати в магазині пляшку алкогольного напою для перепродажу його в ресторані? Чи важливо, чи має магазин, в якому купили алкоголь, ліцензію на оптову торгівлю алкогольнимим напоями, чи ні?
    18.08.2023639
  • Чи можлива торгівля слабоалкогольними напоями, якщо ліцензія на торгівлю пивом?
    Чи можна торгувати слабоалкогольними напоями (рево, лонгер, шейк та інше) маючи ліцензію «Роздрібна торгівля алкогольними напоями (пивом)»?
    29.06.2023323
  • Чи потрібна ліцензія на зберігання пального в каністрах, які знаходяться в автомобілі?
    Підприємство, яке надає послуги із внесення добрив дронами, орендує автомобіль, який оснащено обладнанням, серед якого генератори. Для заправки генераторів потрібно з собою брати пальне в каністрах. Чи потрібно отримувати ліцензію на зберігання пального?
    06.06.2023969
  • Анулювання ліцензії на оптову торгівлю пальним ще не означає анулювання реєстрації СГ платником акцизу
    Чи повинен суб’єкт господарювання повторно реєструватися платником акцизного податку на оптову торгівлю пальним після відновлення раніше анульованої ліцензії?
    31.05.2023126
  • Як фізособі-підприємцю імпортувати алкоголь?
    ФОП має ресторан і хоче укласти договір на постачання елітних алкогольних напоїв із-за кордону. На які основні моменти потрібно звернути увагу? Як придбати акцизні марки та промаркувати ними імпортний алкоголь? Чи потрібна ліцензія на імпорт алкоголю? Які особливості імпорту товарів?
    29.05.20231211
  • Продаж ліцензій на власне програмне забезпечення: як облікувати?
    Підприємство придбало у розробника ПЗ, з метою подальшого продажу ліцензій на використання такого ПЗ у вигляді послуг доступу до ПЗ. Як такі операції відображати в бухобліку?
    19.05.2023267
  • Чи завжди потрібно разом з РРО застосовувати і POS-термінал?
    Підприємство зареєструвало РРО, щоб отримати ліцензію на роздрібну торгівлю пальним. Пальне продається через ПРК і виключно тим СГ, які уклали з підприємством договір про постачання пального, оплата тільки по безготівковому рахунку. РРО не використовується. При перевірці податковий інспектор сказав, що хоч РРО не використовується, але потрібен ще POS-термінал. Чи це так?
    10.05.2023822
  • Чи скасують ліцензію за несплату чергового ліцензійного платежу?
    Термін дії ліцензії з роздібної торгівлі алкогольними напоями та тютюном з 01.02.2022 р. до 01.02.2023 р., але сплачено за ліцензію до 01.05.2022р. Чи скасовується ліцензія в разі несплати чергового платежу? Чи необхідно подавати нульову акцизну декларацію за періоди з травня 2022 р.по лютий 2023 р., якщо діяльності не було?
    03.05.202352
  • Ліцензія на зберігання пального для релігійної організації
    Чи потрібно релігійній (неприбутковій) організації отримувати ліцензію на зберігання пального? Чи має значення кількість пального, місце зберігання (приміщення чи пересувна ємність)? Чи вплине наявність ліцензії на неприбутковий статус? Яка відповідальність за зберігання пального без ліцензії?
    28.03.20232342
  • Нюанси бухгалтерського та податкового обліків при оптовому продажу алкогольних напоїв
    Підприємство придбало ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями та сидром і перрі (без додавання спирту). Які нюанси бухгалтерського та податкового обліків в оптовому продажу підакцизних товарів?
    01.02.2023181
  • ОСББ хоче зробити запас палива для генератора: чи потрібна ліцензія на його зберігання?
    ОСББ придбало генератор з паливом у бомбосховище. Якщо купити запас палива на зимовий період, чи стосується ОСББ (не суб'єкта господарювання) вимога отримання ліцензії на зберігання пального?
    22.11.20221 077
  • Чи може ФОП на ІІ чи ІІІ групі ЄП продавати газ у споживчій тарі (балончиках)?
    Чи може ФОП-"єдинник" ІІ або ІІІ групи за ставками 3%, 5% чи 2% торгувати газом у споживчій тарі, наприклад, "кемпінг газ - 220 грам" (газові балончики, що застосовуються у портативних газових приладах). Чи потрібна для цього ліцензія?
    03.11.2022328