• Посилання скопійовано

Земельний податок за нововідведені земельні ділянки: як розрахувати?

Як розрахувати земельний податок та відобразити це у податковій декларації, якщо у травні 2018 р. ТОВ придбало дві земельні ділянки під будівництво?

Відповідно до п. 286.4 ПКУ за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у т. ч. за нововідведені земельні ділянки, сплачується їх власниками та землекористувачами за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 к.д., що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п. 287.4 ПКУ).

Норми абз. 1 п. 49.2 ПКУ зобов'язують платника податків  за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування відповідно до вимог ПКУ, подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. 

Пунктом 120.1 ПКУ передбачено накладання штрафу за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків).

Якщо платник плати за землю не подав податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зміни об'єкта та/або бази оподаткування, які призвели до збільшення або зменшення податкового зобов'язання з плати за землю, до нього застосовуються штрафні санкції, передбачені п. 120.1 ПКУ.

Щодо заповнення рядків 4 - 8 розділу ІІІ «Розрахунок податкового зобов'язання» податкової декларації з плати за землю ДФС у ресурсі «ЗІР» повідомляє таке.

Форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затверджена наказом Мінфіну№560,  використовується для складання звітності починаючи з 01.01.2018 р., у т. ч. і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.

У декларації заповнюються всі рядки усіх розділів з урахуванням приміток. У разі незаповнення рядка через відсутність значення - він прокреслюються (у разі подання в паперовому вигляді) або не заповнюється (у разі подання засобами електронного зв'язку). Вартісні показники декларації зазначаються у гривнях з копійками.

Рядки 4 - 8 розд. III «Розрахунок податкового зобов'язання» декларації заповнюються у разі уточнення податкових зобов'язань, зокрема:

  • у рядку 4 відображається річна та з розбивкою за місяцями нарахована сума зобов'язання за даними раніше поданої декларації, яка уточнюється (р. 3 податкової декларації, що уточнюється або р. 5 декларації в редакції наказу ДПАУ №1015 або наказу Міндоходів  №865));
  • у рядку 5 - нарахована до збільшення сума податкового зобов'язання у поточному році з розбивкою за місяцями, за якими не настав та/або минув термін сплати (р. 3 - р. 4);
  • у рядку 6 - нарахована до зменшення сума податкового зобов'язання у поточному році з розбивкою за місяцями, за якими не настав та/або минув термін сплати (р. 4 - р. 3);
  • у рядку 7 - сума штрафу, яка зазначається в колонці 3 ((сума колонок з 4 по 15 рядка 5 лише за місяцями, за якими минув термін сплати) х 3 % або 5 %);
  • у рядку 8 - сума пені, яка обчислена з дотриманням норм ст. 129 ПКУ. Загальна сума пені зазначається в колонці 3, а в колонках з 4 до 15 - з розбивкою за місяцями.

При цьому в рядках з 4 до 6 та 8 розд. III декларації заповнюються колонки з 3 до 15.

***

Також читайте:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»