• Посилання скопійовано

Продаж запчастин за безготівковим рахунком: які документи потрібно видавати клієнту?

Підприємство (платник податку на прибуток на загальних підставах та платник ПДВ) іноді реалізовує продаж запчастин за безготівковим розрахунком фізособам та фізособам-підприємцям. Які документи потрібно видати клієнту та чи потрібно брати його особисті дані?

Ідентифікація потрібна тільки для ведення аналітичного обліку дебіторської заборгованості. Зокрема, у виписці банку буде зазначена необхідна інформація про платника:

  • якщо покупці робили банківський переказ – то буде вказано іхнє ПІБ та ІПН,
  • якщо вони платили через касу банку, там буде вказано хоча б ПІБ.

Цього достатньо, щоб ідентифікувати платника.

Крім цього, слід обов’язково ідентифікувати особу, яка отримує запчастини зі складу. Тож на складі потрібно буде перевірити паспорт покупця – для того, щоб пересвідчитися, що товар забирає саме він. Якщо товар забирає інша особа, то має бути довіреність на їх отримання. Ця довіреність нотаріально не засвідчується.  

Звісно підприємство має виписувати видаткові накладні при відвантаженні товарів фізособам та ФОП. В цьому первинному документі буде вказуватися їх ПІБ.

А от при розрахунках з покупцями-фізособами готівкою слід застосовувати РРО, якщо продається раніше придбаний товар, а не власна продукція. Якщо продається власна продукція, то пам’ятайте про особливості заповнення прибуткових касових ордерів.

Детально про це тут>>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024381
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202442
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 408
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202496
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202484