Ідентифікація потрібна тільки для ведення аналітичного обліку дебіторської заборгованості. Зокрема, у виписці банку буде зазначена необхідна інформація про платника:
- якщо покупці робили банківський переказ – то буде вказано іхнє ПІБ та ІПН,
- якщо вони платили через касу банку, там буде вказано хоча б ПІБ.
Цього достатньо, щоб ідентифікувати платника.
Крім цього, слід обов’язково ідентифікувати особу, яка отримує запчастини зі складу. Тож на складі потрібно буде перевірити паспорт покупця – для того, щоб пересвідчитися, що товар забирає саме він. Якщо товар забирає інша особа, то має бути довіреність на їх отримання. Ця довіреність нотаріально не засвідчується.
Звісно підприємство має виписувати видаткові накладні при відвантаженні товарів фізособам та ФОП. В цьому первинному документі буде вказуватися їх ПІБ.
А от при розрахунках з покупцями-фізособами готівкою слід застосовувати РРО, якщо продається раніше придбаний товар, а не власна продукція. Якщо продається власна продукція, то пам’ятайте про особливості заповнення прибуткових касових ордерів.
Детально про це тут>>>
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись