• Посилання скопійовано

Оподаткування придбаного доступу до книг на сайті нерезидента

Підприємство - резидент України придбало у нерезидента доступ до електронних книг, які знаходяться на сайті нерезидента, терміном на 14 місяців. Які особливості обліку та оподаткування?

Бухгалтерський облік

З точки зору обліку підприємство придбаває послуги.

Відповідно до п. 7 НП(С)БО 16:

  • Витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені.
  • Витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені.

Оскільки послуги доступу оплачуються на певний період, на наш погляд, витрати на придбання такого доступу мають бути розподілені за таким періодом. А тому вартість придбаного доступу включають до складу витрат майбутніх періодів: Дт 39 Кт 632.

А потім протягом строку такого доступу списують на витрати: Дт 23, 91, 92, 93 Кт 39.

 

ПДВ

Відповідно до п. 26-1 підр. 2 розд. ХХ ПКУ доступ до онлайн-сервісів з точки зору оподаткування розглядається як програмна продукція. А тому тимчасово, з 01.01.2013 до 01.01.2023 р. звільняється від оподаткування ПДВ.

ПН на таку операцію складати, на наш погляд, не потрібно, про що ми писали тут. В декларації з ПДВ такі операції також не відображаються.

 

Податок на прибуток

Якщо підприємство застосовує коригування на податкові різниці, може постати запитання про застосування різниці за пп. 140.5.4 ПКУ.

Про особливості застосування цієї різниці ми писали, приміром, тут, тут.

 

Податок на репатріацію

Згідно з п. «к» пп. 141.4.1 ПКУ, доходи, виплачені нерезиденту у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента не оподатковується податком на репатріацію.

Таким чином, оплата доступу до електронних книг, на наш погляд, не обкладається податком на репатріацію.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202417
  • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
    Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
    15.04.2024298
  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202429
  • Зміна цільового призначення земельної ділянки: що з земельним податком?
    Релігійна організація придбала земельну ділянку з кодом цільового призначення 02.07 (для іншої житлової забудови). В майбутньому планується на цій ділянці будувати храм. Якщо код цільового призначення буде змінено на 03.04 (для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій), чи може релігійна організація застосувати пільгу відповідно до пп. 283.1.8 ПКУ?
    14.03.202460
  • Залучення платних фахівців для проєкту благодійного фонду: оплата та оподаткування
    Благодійний фонд планує запустити проєкт для навчання дітей (творчу студію). Для проведення зайнять планується запрошувати фахівців на оплатній основі. Як оформити таку оплату?
    13.03.202430