Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Податкова різниця за пп. 140.5.4 ПКУ

Підприємство платник податку на прибуток імпортує товари. Постачальником є нерезидент, організаційно-правова форма якого попадає в Перелік № 480, але який сплачує податок на прибуток у своїй країні. Який документ має надати нам нерезидент, щоб ми не коригували фінрезультат згідно з пп. 140.5.4 ПКУ?

Відповідно до пп. 140.5.4 ПКУ, фінрезультат до оподаткування збільшується на суму 30% вартості товарів, робіт, послуг, (крім операцій, зазначених у п. 140.2 та пп. 140.5.6 ПКУ, та операцій, визнаних контрольованими відповідно до ст. 39 ПКУ), придбаних в тому числі у нерезидентів, організаційно-правова форма яких включена до Переліку № 480 (Перелік, затверджений Постановою КМУ від 04.07.2017 р. № 480), які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи.

З наведеного випливає, що якщо нерезидент, організаційно-правова форма якого попадає у Перелік № 480, сплачує податок на прибуток, підприємство не застосовує коригування за пп. 140.5.4 ПКУ.

Щоправда, ПКУ не містить вимог стосовно документального підтвердження факту сплати податку на прибуток нерезидентом. 

В листі ДФС від 14.08.2017 № 21674/7/99-99-14-01-02-17 рекомендовано платникам податків отримувати від контрагента документ, який видається фінансовим (податковим) органом відповідної країни, за формою, затвердженою згідно із законодавством цієї країни. Такий документ повинен бути належним чином легалізований та перекладений відповідно до законодавства України. Про легалізацію ми писали тут.

Те саме пишуть в ІПК ДПСУ від 26.03.2020 р. № 1281/6/99-00-07-02-02-06/ІПК.

Тому підприємству варто отримати відповідну довідку. Причому не важливо, який розмір податку сплачує нерезидент. Важливий сам по собі факт сплати податку.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Податок на прибуток , Податкові різниці

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі