• Посилання скопійовано

Отримання ПО від нерезидента: що з ПДВ?

Платник ПДВ імпортує копії програмної продукції, які надалі продає на території України. Отримує програмну продукцію за актами, а не за ВМД. Як оформити податкову накладну на імпортовану продукцію?

Відповідно до пп. 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ тимчасово, з 01.01.2013 року до 01.01.2023 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції. До програмної продукції відносяться в тому числі примірники (копії, екземпляри) комп’ютерних програм, їх частин, компонентів у матеріальній та/або електронній формі, у тому числі у формі коду (кодів) та/або посилань для завантаження комп’ютерної програми та/або їх частин, компонентів у формі коду (кодів) для активації комп’ютерної програми чи в іншій формі.

В УПК № 536 у відповіді на запитання 7 податкова відповіла, що операції із постачання програмної продукції від нерезидента резиденту на митну територію України не оподатковуються ПДВ. Тобто, вони звільнені від оподаткування.

 

Але чи потрібно на таку операцію виписувати ПН?

З нашого погляду – не потрібно. Аргументи на користь цієї позиції ми наводили в одній з наших попередніх консультацій.

Хоча податкова вважає інакше – виписувати потрібно (див. наприклад, ІПК ДПСУ від 08.10.2019 р. №627/6/99-00-07-03-02-15/IПК).

Для уникнення непорозумінь з цього питання можна отримати індивідуальну податкову консультацію.

Якщо ви вирішите стати на позицію податкової, виписуючи ПН, варто дотримуватися таких умов: відповідно до пп. 201.3 ПКУ у разі звільнення від оподаткування у ПН робиться запис «Без ПДВ» з посиланням на відповідні пункти (підпункти), статті, підрозділи, розділи ПКУ, якими передбачено звільнення від оподаткування податком. Тобто, робиться посилання на пп. 26-1 підр. 2 розд. ХХ ПКУ.

Тип причини для такої ПН, на наш погляд, 09 «Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість», а не 14 «Складена отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента».

Разом з тим, відображення такої операції і складеної за нею ПН в декларації з ПДВ не передбачено. А тому в декларації з ПДВ ця операція придбання послуг не відображається.

Аналогічні висновки щодо нарахування ПДВ, складання ПН і заповнення декларації, наведені в ІПК ДПСУ від 08.10.2019 р. №627/6/99-00-07-03-02-15/IПК.

З наведеного також випливає, що у зв’язку з придбанням у нерезидента цих послуг, які відносяться до звільнених від оподаткування операцій, не потрібно нараховувати умовні податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до ст. 199 ПКУ на частку товарів/послуг, які використовуються як в оподатковуваних, так і в звільнених від оподаткування операціях. Адже для розрахунку такої частки потрібно використовувати показники податкової декларації (див. розрахунок у додатку 7 до декларації). А ми вище показали, що в декларації ці операції придбання у нерезидента послуг взагалі не відображаються. Тому й у розрахунку частки участі не приймають.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243771
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024246