Договірні відносини
-
Чи потрібно вносити доповнення до договору про поворотну фіндопомогу?
ТОВ - платник податку на прибуток строком на один рік уклало з фізособою засновником договір про поворотну безвідсоткову фіндопомогу на 200 тис. грн. Але фактично кількома платежами в різні дати отримано фіндопомогу в сумі 210 тис. грн, а повернуто через півтора року. Чи потрібно вносити зміни до договору?
31.08.2020 334 -
Чи має право нотаріус вчиняти виконавчий напис на кредитному договорі за чинного правового регулювання?
Чи законно утримувати з зарплати працівника суми заборгованості за банківським кредитом згідно з виконавчим написом приватного нотаріуса? Крім того утримувати за виконавчим листом витрати на проведення виконавчих дій та винагороду приватному нотаріусу? Рішення суду відсутнє
30.07.2020 81 -
Як обрахувати суму винагороди за цивільно-правовим договором?
ФОП надає послуги благодійній організації. Оплата за послуги проводиться згідно з рахунком на підставі договору та актів наданих послуг за місяць (можливо не кожного місяця). Чи можно надання послуг ФОПом обраховувати в годинах і проводити оплату винагороди за надані послуги за кількість годин?
11.06.2020 197 -
Повернення зайво сплаченої суми за цивільно-правовим договором
Який механізм повернення податків, якщо за договором ЦПХ фізособі помилково сплатили більшу суму?
01.10.2019 170 -
Договір перевезення є цивільно-правовим договором
Фізособа за договором надає юрособі послуги з перевезення вантажу власним транспортом та отримує за це винагороду. Чи потрібно з винагороди сплачувати ЄСВ та відображати у звіті ЄСВ?
18.09.2019 1575 -
Чи має право підприємство орендувати квартиру під офіс?
Чи має право підприємство орендувати квартиру під офіс? Чи потрібно при цьому нотаріально посвідчувати такий договір? Чи відноситься сума оренди до витрат підприємства?
06.09.2019 2817 -
Договір франчайзингу із нерезидентом із Люксембургу: оподаткування роялті та маркетингових послуг
ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір франчайзингу з нерезидентом (Люксембург), у якому прописано умови оплати роялті за торгову марку, надання маркетингових послуг, послуг «таємний гість». Які особливості оподаткування ПДВ, податку на прибуток та податку на репатріацію?
26.07.2019 284 -
Чи можна не складати акт послуг, а доходи визнавати на підставі договору?
Неприбуткова організація надає послуги фізособам на підставі укладених договорів. Чи можна не складати акти наданих послуг, а нарахування доходу проводити щомісячно на підставі договору?
24.07.2019 381 -
Внесення позики на рахунок підприємства іншою особою, ніж позикодавець: які ризики?
Підприємство уклало договір позики із засновником - фізособою-нерезидентом (валюта — гривня). Кошти за договором вносить на поточний рахунок підприємства директор (третя особа) через банк і вказує реквізити договору позики. Які ризики у підприємства, якщо в виписці є інформація про внесення коштів третьою особою?
15.07.2019 457 -
Чи можна забудовнику укладати договори купівлі-продажу майнових прав на квартири?
ТОВ (платник податку на прибуток та платник ПДВ) - забудовник багатоквартирного будинку. На етапі будівництва до нього звертаються покупці з проханням укладення договору купівлі-продажу майнових прав на квартири, які будуть збудовано. Чи може такий договір укладатися між забудовником та покупцем?
04.06.2019 413 -
Укладення договору позички авто з директором без нотаріального посвідчення: чи правомірно?
Чи правомірно підприємство укладає договір позички вантажного автомобіля (без нотаріального посвідчення) з фізособою - директором на 1-2 дні для доставки товару, а також договір про надання послуг з виконання функцій водія (з фізособою) з оплатою послуг водія, утриманням ПДФО та ВЗ, списанням придбаного пального?
11.04.2019 568 -
Як зарахувати вклад одного учасника договору про спільну діяльність на іншого?
З поточного рахунку за договором про спільну діяльністьздійснювали оплати за товар, ОЗ тощо (витрати на будівництво). Кошти як вклад надходили від одного учасника. Під час розірвання договору, який буде облік, податки? Як зарахувати вклад від одного учасника на іншого?
11.03.2019 140 -
Чи можливо продовжити договір поворотної фінансової допомоги?
ТОВ, платник податку на прибуток, надає та отримує поворотну фіндопомогу від засновника. Строк повернення, який зазначений в договорі, - календарний рік з дня отримання. Чи можна продовжити строк повернення такої допомоги? Які податкові наслідки такого продовження?
05.02.2019 4554 -
Договір відступлення прав вимоги щодо позики від нерезидента
За договором позики, яка отримана від нерезидента у валюті, підприємство уклало договір про відступлення права вимоги. Валютний борг за позикою переведений у гривні на резидента. Строк погашення заборгованості – кінець 2019 р. Які потрібно зробити бухгалтерські записи для переведення основного боргу за договором та боргу за відсотками щодо кредиту?
19.12.2018 358 -
Чи достатньо для підтвердження надання маркетингових послуг лише дистриб'юторського договору?
Між дистриб'ютором (резидентом) та постачальником (нерезидентом) укладено договір дистриб'юції продукції, згідно з яким постачальник відшкодовує дистриб'ютору вартість маркетингових послуг, наданих на території України, на підставі інвойсу. Чи достатньо для підтвердження надання маркетингових послуг лише договору дистриб'юції?
13.12.2018 252 -
Використання майна працівників: оренда або позичка?
Як оформити взаємовідносини з працівником підприємства, якщо він на робочому місці користується власним ноутбуком (або іншим майном). Який договір можна застосувати? Яке буде оподаткування?
12.12.2018 571 -
Чи може юрособа укладати договір із директором?
Чи може юрособа укласти цивільно-правовий договір із фізособою - підприємцем на транспортно-експедиційні послуги, якщо підприємець та директор підприємства одна й та ж особа? Якщо так, то як підписувати акт надання послуг?
22.11.2018 2246 -
Чи можна укладати договори на території України в іноземній валюті?
Чи може резидент України (ТОВ - юрособа) укладати договори в іноземній валюті з резидентом України (ТОВ - юрособа, ФОП тощо)? Яким чином має оформлюватися акт за таким договором? Чи можна лише в гривні?
08.11.2018 385 -
Директор підписав договір поставки без протоколу зборів: які наслідки під час перевірки?
Які наслідки від підписання договору поставки (наприклад, ТОВ придбає сировину, послуги тощо) директором без протоколу загальних зборів при податковій перевірці об’єкту оподаткування, якщо підприємство було збитковим за звітній період? Чи буде такий договір визнано недійсним?
20.07.2018 821 -
Надання орендованого приміщення в суборенду
Підприємство – платник єдиного податку орендує приміщення під офіс. У договорі оренди вказано, що суборенда або піднайм неможливий без узгодження з орендодавцем. Чи може підприємство надавати це приміщення у користування ФОП на умовах коворкінгу?
22.06.2018 408 -
Чи можливо укласти договір ЦПХ з IT-cпеціалістом?
Товариство укладає договори з ФОП на надання IT-послуг. Як правильно формулювати предмет договору? Чи треба деталізувати і чи може цей договір бути укладеним на 365 днів? Як уникнути визнання таких договорів ДПІ - трудовими?
04.06.2018 639 -
Чи обов'язково укладати письмовий договір на надання телекомунікаційних послуг абонентам?
Підприємство надає телекомунікаційні послуги абонентам. Чи потрібно з точки зору законодавства обов'язково укладати договір на ці послуги в письмовій формі? Які можуть бути наслідки для підприємства з боку контролючих органів у разі відсутності договору?
31.05.2018 361 -
Яку суму потрібно виплачувати за цивільно-правовим договором?
За договором ЦПХ передбачено, що фізособа отримує 5 тис. грн за виконану роботу. Виплата за таким договором здійснюється у сумі з відрахуванням податків, чи без?
11.04.2018 3475 -
Нотаріальне посвідчення договору оренди землі для ведення товарного сільгоспвиробництва
free
Чи обов’язкове нотаріальне посвідчення договору оренди землі для ведення товарного сільгоспвиробництва?
30.11.2017 2583 -
Чи може бути особа з якою укладено договір ЦПХ підзвітною?
Чи може робітник, який працює за цивільно-правовим договором (послуги - експедиція вантажів у портах) бути підзвітною особою? Якщо може, то що для цього потрібно: довіренність, договір повної матеріальної відповідальності?
02.11.2017 611 -
У випадку укладання договору між юрособою та фізособою — підприємцем копію паспорту та реєстраційного номеру не потрібно
Чи має право юрособа вимагати від фізособи-підприємця копії паспорту та коду при укладанні договору, в якому така фізособа-підприємець виступає однією із сторін?
06.10.2017 815 -
Роздрібна реалізація товару через магазин: який договір вигідніше застосовувати?
Підприємство на загальній системі оподаткування планує продавати товари вроздріб через магазин. Який договір вигідніше застосовувати: договір постачання товару чи договір комісії?
27.09.2017 319 -
Цивільно - правовий договір - не трудовий, навіть за умов кількаразового переукладення чи пролонгації
Фізособа займається обслуговуванням комп'ютерної техніки за цивільно - правовим договором в державній установі. Кадровик управління повідомив про те, що після 6-ти місяців співпраці потрібно зробити перерву. Якими нормами діючого законодавства оперує кадровик?
18.08.2017 790 -
Оформлення договору про повторну оренду автомобіля
free
ТОВ орендує автомобіль у фізособи, договір оренди нотаріально завірений, акт прийому-передачі підписано. Через місяць автомобіль повернули власнику. Ще через місяць автомобіль знову передали орендарю (і оформили вже третій акт). Чи потрібно ще раз підписувати договір оренди і нотарільно його посвідчувати?
10.08.2017 1815 -
Довіреність від фізособи-підприємця може бути як простою, так і нотаріальною
Чи можна оформити довіреність на фізособу, що не є працівником у фізособи - підприємця, на право підпису документів замість нього? Якого змісту вона повинна бути та чи потрібно її засвідчувати нотаріально?
03.08.2017 1618