Після внесених змін Законом №2352 до ст. 119 КЗпП в частині скасування з 19.07.2022 р. обов’язку роботодавця щодо нарахування та виплати середнього заробітку працівникам призваним до лав ЗСУ, роботодавець має право з зазначеної або з іншої дати прийняти рішення про добровільну виплату в будь-якій сумі такому працівнику, керуючись ч. 1 ст. 9-1 КЗпП та з урахуванням норм ст. 97 КЗпП та ст. 15 Закону №108.
Тобто роботодавець має право підтримувати свого мобілізованого працівника надаючи йому, як в даному випадку, щомісячну матеріальну допомогу у фіксованій сумі 5000,00 грн, законодавством це не заборонено. Це рішення слід зафіксувати в наказі.
Оскільки така матеріальна допомога буде виплачуватися мобілізованим працівникам щомісячно, згідно до наказу керівника, то вона матиме систематичний характер.
Тому така матеріальна допомога увійде до бази нарахування ЄСВ, бо вона належить до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат (пп. 2.3.3. Інструкції №5).
Отже, якщо сума нарахованої матеріальної допомоги буде менше МЗП, роботодавцю доведеться донарахувати ЄСВ до мінімального розміру (п. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ), якщо мобілізований працевлаштований на основному місці роботи і перебував у трудових відносинах повний місяць.
На замітку! Існує лише 8 випадків, коли нарахування ЄСВ здійснюється не на МЗП, про це ми писали тут.
Також з матеріальної допомоги утримуватиметься ПДФО (18%) та ВЗ (1,5%) з усієї суми без обмеження граничним розміром, визначеного пп.169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (в 2023 р. – 3760,00 грн)
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити