Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.
При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються:
- доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я;
- доплати за роботу в нічний та надурочний час;
- доплати за роз’їзний характер робіт;
- премії до святкових і ювілейних дат.
У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці (ст. 3-1 Закону про оплату праці).
Доплата за роботу у нічний час та допомога з тимчасової непрацездатності не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру.
Тож, якщо у працівника пропорційно до відпрацьованого часу зарплата менше ніж законодавчо встановлений мінімальний розмір заробітної плати слід провести доплату до рівня мінімальної зарплати відповідно до ст. 3-1 Закону про оплату праці.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити