Допомога по вагітності та пологах застрахованій особі виплачується за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей - 70) календарних днів після пологів. Розмір зазначеної допомоги обчислюється сумарно та надається застрахованій особі в повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів (ст. 25 Закону №1105).
Після проведення обчислень лікарняного за такими виплатами роботодавцем подається заявка-розрахунок до ФСС для отримання коштів.
Покроковий алгоритм розрахунку допомоги по вагітності тут>>
Заявка-розрахунок до ФСС подається за формою, зазначеною в додатку до Порядку №26.
Заявка-розрахунок складається у двох примірниках:
- один (з відміткою про прийняття ФСС) - зберігається на підприємстві,
- другий – залишається у ФСС.
Строків подання до ФСС заяв-розрахунків не зазначено у Порядку №26. Страхувальник самостійно визначає такі строки, при цьому враховуючи строки виплати матеріального забезпечення, що зазначаються у ст. 33 Закону №1105 та строків надходження коштів від ФСС на спецрахунок підприємства відповідно до п.8 Порядку №26.
Контроль за своєчасним поданням таких заяв-розрахунків покладається на комісію (уповноваженого) з соцстрахування (пп. 3.1.5 Положення №25).
Заповнення заявки-розрахунку
На першій сторінці зазначається сума, що підлягає оплаті за рахунок ФСС. На другій сторінці у таблиці зазначається за кожним працівником загальна сума матеріального забезпечення.
Усе про зарплату і кадри –
у вашій поштовій скриньці!
Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите
ПідписатисьХочете подивитись, як це виглядає?
Відповідно до п. 8 Порядку №26, робочі органи Фонду здійснюють перерахування суми, що зазначена у заяві-розрахунку, на спеціальний рахунок роботодавця протягом 10-ти робочих днів після надходження заяви-розрахунку.
Отже, для отримання коштів від Фонду для подальшої їх виплати працівнику, роботодавець має відкрити окремий поточний рахунок у банку відповідно до ч. 2 ст. 34 Закону №1105.
Для відкриття спеціального рахунку, юрособа надає до банку документи зазначені у п. 3.2 Інструкції №492:
- заява про відкриття поточного (додаток 1 Інструкції №492);
- копію належним чином зареєстрованого установчого документа (статуту/засновницького договору/установчого акта/положення).
Юридичні особи, установчі документи яких оприлюднені на порталі електронних сервісів, установчий документ у паперовій формі не подають. Юридичні особи публічного права, які діють на підставі законів, установчий документ не подають. Юридична особа, яка створена та/або діє на підставі модельного статуту, затвердженого КМУ, подає копію рішення про її створення або про провадження діяльності на підставі модельного статуту, підписаного усіма засновниками; картки зі зразками підписів.
Для відкриття спеціального рахунку, фізична-особа підприємець надає до банку документи, зазначені у п. 3.2 Інструкції №492:
- заява про відкриття поточного рахунку, що підписана фізичною особою - підприємцем або її представником;
- картки зі зразками підписів.
Отже, для отримання допомоги по вагітності та пологах від ФСС слід надати заявку-розрахунок до ФСС та необхідно відкрити спецрахунок для зарахування на нього коштів від ФСС. Копію лікарняного можна надати разом з заявкою-розрахунком до ФСС, але це не є обов’язковим. Оригінал лікарняного залишається на підприємстві за основним місцем роботи працівника.
Про оподаткування допомоги по вагітності більш докладно читайте тут>>
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити