Відповідно до ст. 121 КЗпП працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються:
- добові за час перебування у відрядженні;
- вартість проїзду до місця призначення й назад;
- витрати щодо найму житлого приміщення у порядку та розмірах, встановлених законодавством.
За відрядженими працівниками зберігаються протягом усього часу відрядження місце роботи (посада).
Працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.
Відповідно до п. 13 розділу І Інструкції №59 за відрядженим працівником зберігається місце роботи або посада (лише місце роботи, а не заробіток!) протягом усього часу відрядження, у тому числі й часу перебування у дорозі.
За кожний день (включаючи день вибуття та день прибуття) перебування працівника у відрядженні у межах України, враховуючи вихідні, святкові й неробочі дні та час перебування у дорозі (разом з вимушеними зупинками), йому виплачуються добові. Визначення кількості днів відрядження для виплати добових проводиться з урахуванням дня вибуття у відрядження й дня прибуття до місця постійної роботи, що зараховуються як два дні (п.4 розділ ІІ Інструкції №59).
Отже, якщо працівник дві доби знаходиться у дорозі, йому за ці дні компенсується вартість проїзду й виплачуються добові, а середній заробіток або оплата праці за виконану роботу не зберігається, оскільки він у ці дні не виконував роботу.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись