Перед придбанням такої програмної продукції слід ознайомитись з ліцензійною угодою, яка пропонується продавцем програми. Можливі два варіанти.
Варіант 1 – немає дозволу на передання прав третім особам.
Якщо за ліцензійною угодою покупець програми не може передавати права на неї іншим особам, то таку операцію, що описана у запитанні, проводити не можна. Оплативши програму з власного банківського рахунку (карткового рахунку), працівник придбаває програму як фізособа. Перед оплатою програми, як правило, від покупця вимагається надання згоди на дотримання ліцензійної угоди. І якщо в такій угоді міститься заборона на передання права користування програмою третім особам, то фізособа, що купила програму, не вправі передати програму третій особі та отримати від неї відшкодування витрачених на програму коштів. При цьому буде вважатися, що покупець програми порушив ліцензійну угоду, а третя особа (підприємство) користується програмою незаконно.
Варіант 2 – є дозвіл на передання прав третім особам.
Якщо ліцензійна угода придбання програми не забороняє передання права на її використання третім особам, то передання покупцем програми такого права третім особам за плату слід розглядати як перепродаж нематеріального активу. Цей висновок базується на тому, що оплата програми фізособою з власного рахунка в комплексі з отриманням доступу до такої програми саме цією фізособою – це є по суті придбання фізособою НА у власність.
Щоб інша особа (підприємство) могла користуватись таким НА, вона придбаває його за плату у фізособи.
Таким чином, в даному випадку потрібно оформити операцію з купівлі-продажу нематеріального активу у фізособи. Дохід, що виплачується такій фізособі, для цілей оподаткування ПДФО вважається роялті (пп. 164.2.3 ПКУ) та оподатковується ПДФО згідно з п. 170.3 ПКУ за ставкою 18 % (згідно з пп. 167.5.1 ПКУ).
Також ця сума оподатковується військовим збором за ставкою 1,5% (військовий збір сплачується відповідно до п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ). У податковому розрахунку за формою №1ДФ цей дохід відображається з ознакою 103.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись