• Посилання скопійовано

Навчання працівника у вищому навчальному закладі: податкові наслідки для підприємства

Підприємство планує оплачувати навчання працівника у вищому навчальному закладі. Які податкові наслідки очікують підприємство при оплаті за навчання працівника?

Якщо підприємство бажає оплатити за навчання працівника, необхідно видати відповідний наказ. Також з навчальним закладом підприємство укладає угоду, де зазначаються дані працівника, що буде проходити навчання. За бажанням роботодавець може укласти з працівником угоду про відпрацювання (де будуть вказані строки обов’язкового відпрацювання працівника та наслідки у випадку дострокового звільнення). Однак, така угода не є обов’язковою і складається виключно за бажанням роботодавця.

Але з 1 січня 2017 року для студентів, які вивчилися коштом роботодавця, скасовано обов’язок з відпрацювання у такого роботодавця протягом  3 років після закінчення навчального закладу.

Згідно з п. 165.1.21 ПКУ до загально місячного оподатковуваного доходу, з метою оподаткування його ПДФО та ВЗ, не включається сума, що сплачена на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних закладів за здобуття освіти, підготовку чи перепідготовку працівника, але не вище трикратного розміру мінімальної заробітної плати, що встановлена на 1 січня звітного року за кожний повний або неповний місяць навчання ( у 2017 році – 9600 грн.)

При цьому у звіті за формою №1ДФ сума оплати за навчання, в межах вищенаведеного п. 165.1.21 ПКУ, відображається з ознакою доходу «145», а у випадку перевищення, сума перевищення буде розцінена як додаткове благо (з відповідним оподаткуванням ПДФО та ВЗ) і відображатись за ознакою доходу з кодом «126» (оскільки дохід надається фізособі в не грошовій формі (у вигляді послуг з підвищення кваліфікації), база  оподаткування визначатиметься із урахуванням коефіцієнту за п. 164.5 ПКУ.)

Що ж до ЄСВ, то перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується ЄСВ, затверджено постановою КМУ від 22.12 2010 р. №1170. Так, відповідно до п. 9 розд. ІI зазначеного Переліку ЄСВ не нараховується на витрати на оплату навчання працівників у вищих навчальних закладах та установах підвищення кваліфікації, професійної підготовки та перепідготовки кадрів.

Якщо з працівником було укладено угоду про відпрацювання, то при достроковому звільненні працівника, роботодавець має право вимагати компенсації сплати такого навчання у повному чи частковому розмірі, в залежності від умов такої угоди.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»