• Посилання скопійовано

Розрахунок середньої зарплати для оплати відпустки, якщо працівника переведено посаду з вищим окладом

Як визначити суму зарплати, яка включається в розрахунок середньої зарплати для нарахування відпускних, якщо працівник 6 місяців пропрацював на одній посаді, а 1 - на іншій (в межах підприємства) і йде у відпустку з нової (з вищим окладом) посади? Чи застосовувати коефіцієнт підвищення зарплати до фактичної зарплати за попередні 6 місяців?

Розрахунок середньої заробітної плати для нарахування відпускних здійснюється на підставі Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. №100 (далі – Порядок 100). 

Періодом, за який обчислюється середня зарплата для оплати часу щорічної відпустки відповідно до п. 2 розділу ІІ Порядку 100, є останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки.

При обчисленні середньої зарплати у всіх випадках її збереження включаються: 

- основна заробітна плата; 

- доплати і надбавки; 

- виробничі премії та премії за економію конкретних видів палива, електроенергії і теплової енергії; 

- винагорода за підсумками річної роботи та вислугу років тощо. 

Треба зауважити, що премії та винагороди включаються в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на зарплату. 

Крім  того, згідно з п. 10 розділу ІV Порядку №100, з метою недопущення зниження середньої зарплати, у випадках, якщо у розрахунковому періоді на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства проводилося підвищення тарифних ставок і посадових окладів, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), зарплата, яка враховується при обчисленні середньої, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення. 

Коефіцієнт, на який необхідно прокоригувати виплати, що включаються при обчисленні середньої зарплати, розраховується шляхом ділення тарифної ставки (окладу), встановленого працівнику після підвищення, на тарифну ставку (оклад), яку він мав до підвищення.

На госпрозрахункових підприємствах і в організаціях коригування зарплати та інших виплат провадиться з урахуванням їх фінансових можливостей. Тобто зазначена норма передбачає можливість госпрозрахункового підприємства у випадку скрутного фінансового стану дещо зменшити коефіцієнт коригування, але не позбавляє ці підприємства від коригування (лист Мінпраці та соцполітики України від 24.10.2008 р. №696/13/84-08 щодо застосування п.10 Порядку №100). В такому випадку складається наказ про зменшення коефіцієнта коригування для всіх працівників, який погоджується з профспілковим комітетом за його наявності або уповноваженим органом, який представляє інтереси колективу. 

Але, у випадку, коли в розрахунковому періоді відбулося переведення на іншу, вище оплачувану роботу (посаду), коригування середнього заробітку не провадиться. 

Таким чином, оскільки за умовами запитання, у розрахунковому періоді працівник був переведений на  посаду із вищим окладом, коригування зарплати за місяці до такого переведення з метою нарахування відпускних проводитися не буде.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Воробйова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»