• Посилання скопійовано

Компенсація вартості електронного квитка: що з ПДФО?

Працівник після повернення з відрядження подав авансовий звіт, у якому сума, витрачена на придбання квитків, підтверджувалася електронним квитком і квитанцією про його оплату (сума 3500 грн). Посадковий талон не додавався. Чи можна компенсувати таку суму працівникові без нарахування й утримання ПДФО і військового збору?

На жаль, ні. Якщо працівник не надає посадкового талона, то сума відшкодованих йому витрат на придбання електронного квитка є об'єктом оподаткування ПДФО згідно з пп. «а» пп. 170.9.1 ПКУ.

Згідно з пп. 165.1.11 ПКУ, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти, отримані ним на відрядження або під звіт і розраховані згідно з п. 170.9 ПКУ.

Підпунктом 170.9.1 ПКУ визначено, що не є доходом платника податку — фізособи, що перебуває в трудових відносинах зі своїм роботодавцем, сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат у межах фактичних витрат, а саме на проїзд до місця відрядження і назад, — але тільки за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат, у вигляді транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), зокрема електронних квитків за наявності посадкового талона і документа про сплату за всіма видами транспорту, в тому числі чартерних рейсів.

Роботодавець, як правило, компенсує працівникові такі витрати на проїзд і без наявності посадкового талона. У такому разі компенсація таких витрат буде для працівника додатковим благом за пп. «г» пп. 164.2.17 ПКУ. При цьому базою для утримання ПДФО буде вартість квитка, збільшена на натуральний коефіцієнт. З цієї бази ПДФО утримується за ставкою, встановленою п. 167.1 ПКУ (18%). Не забуваймо і про військовий збір, який також доведеться утримати за ставкою 1,5%, але з вартості квитка.

Для нашого запитання-прикладу необхідно буде зробити такий розрахунок:

1. ПДФО: 3500,00 х 1,2195 х 18% = 768,29 грн.

2. Військовий збір: 3500,00 х 1,5% = 52,50 грн.

3. Компенсації підлягають 2679,21 грн (3500 грн - 768,29 грн - 52,5 грн).

Компенсація вартості квитка відображатиметься у формі №1ДФ за ознакою доходу «126».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Кравчук Олексій, д.ю.н., аудитор

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»