• Посилання скопійовано

Компенсація витрат при роз’їзному характері роботи

При придбанні квитків на проїзд водій оплатив власною платіжною карткою за 2 квитки: за себе та колегу. Чи відшкодовуються витрати на проїзд невідрядженим працівникам? Чи можна відшкодувати працівнику витрати, понесені на придбання 2-х квитків у нижче наведеній ситуації?

Ситуація: Водії, які мають роз’їзний характер робіт, прибули на пункт завантаження товару, пройшли митні оформлення та стали в електронну чергу на виїзд за кордон. Очікування своєї черги триває понад 10 днів, тому керівництво вирішило, щоб водії повернулися на постійне робоче місце, аби уникнути простоїв.

 

Відповідь: 

Згідно з розділом І Інструкції №59, службові поїздки працівників, постійна робота яких проходить у дорозі або має роз’їзний (пересувний) характер, не вважаються відрядженнями, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором, трудовим договором (контрактом) між працівником і власником (або уповноваженою ним особою/керівником).

Зазначимо, що для приватних підприємств Інструкція №59 є допоміжним документом.

На підприємстві колективним договором (чи іншим локальним документом) має бути визначено, чи вважаються службові поїздки працівників в інші населені пункти службовим відрядженням або роботою, що має роз’їзний (пересувний) характер.

Зважаючи на ситуацію, розуміємо, що на підприємстві колдоговором (чи іншим локальним документом) вже визначено, що водіям встановлено роз’їзний характер, а отже, це не є відрядженням, тому відшкодування витрат на проїзд до місця роботи водію слід розглядати як компенсаційні виплати, що включаються до складу заробітної плати і оподатковуються за ставкою 18%, визначеною пп. 167.1 ПКУ.

Аналогічна думка зазначена у роз’ясненні ДПС у Дніпропетровській області від 06.09.2022 р.

Враховуючи зазначене, вважаємо, що підприємство вправі відшкодувати працівнику витрати на придбання квитків (за себе та колегу, що не пов’язані з відрядженням) на проїзд до місця роботи з обов’язковим оподаткуванням такої суми ПДФО та ВЗ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    Сьогодні 13:0128
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    Сьогодні 10:1023
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024314
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202425
  • Чи дають отримані гранти право на бронювання працівників?
    Чи дають право на бронювання працівників гранти на створення та розвиток виробництв переробної промисловості?
    18.11.202427