• Посилання скопійовано

Компенсація витрат при роз’їзному характері роботи

При придбанні квитків на проїзд водій оплатив власною платіжною карткою за 2 квитки: за себе та колегу. Чи відшкодовуються витрати на проїзд невідрядженим працівникам? Чи можна відшкодувати працівнику витрати, понесені на придбання 2-х квитків у нижче наведеній ситуації?

Ситуація: Водії, які мають роз’їзний характер робіт, прибули на пункт завантаження товару, пройшли митні оформлення та стали в електронну чергу на виїзд за кордон. Очікування своєї черги триває понад 10 днів, тому керівництво вирішило, щоб водії повернулися на постійне робоче місце, аби уникнути простоїв.

 

Відповідь: 

Згідно з розділом І Інструкції №59, службові поїздки працівників, постійна робота яких проходить у дорозі або має роз’їзний (пересувний) характер, не вважаються відрядженнями, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором, трудовим договором (контрактом) між працівником і власником (або уповноваженою ним особою/керівником).

Зазначимо, що для приватних підприємств Інструкція №59 є допоміжним документом.

На підприємстві колективним договором (чи іншим локальним документом) має бути визначено, чи вважаються службові поїздки працівників в інші населені пункти службовим відрядженням або роботою, що має роз’їзний (пересувний) характер.

Зважаючи на ситуацію, розуміємо, що на підприємстві колдоговором (чи іншим локальним документом) вже визначено, що водіям встановлено роз’їзний характер, а отже, це не є відрядженням, тому відшкодування витрат на проїзд до місця роботи водію слід розглядати як компенсаційні виплати, що включаються до складу заробітної плати і оподатковуються за ставкою 18%, визначеною пп. 167.1 ПКУ.

Аналогічна думка зазначена у роз’ясненні ДПС у Дніпропетровській області від 06.09.2022 р.

Враховуючи зазначене, вважаємо, що підприємство вправі відшкодувати працівнику витрати на придбання квитків (за себе та колегу, що не пов’язані з відрядженням) на проїзд до місця роботи з обов’язковим оподаткуванням такої суми ПДФО та ВЗ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Залучення працівників до роботи у вихідні дні
    У зв'язку з виробничою необхідністю підприємство планує залучати у вихідні дні (субота та неділя) працівників для виконання певного виду робіт. Оплата праці буде проведена в двократному розмірі посадового окладу. На підприємстві затверджено такий графік роботи: робочі дні - понеділок-п'ятниця з 8:00 до 17:00, 12:00-13:00 обідня перерва вихідні – субота, неділя
    06.05.2024302
  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.202423
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202432
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202471
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024130