• Посилання скопійовано

Найманий працівник та послуги за договором аутстафінгу

Чи може підприємство включати до витрат послуги з договору надання персоналу від нерезидента (консультаційні послуги, надані фізособою), якщо цей працівник також працевлаштований на даному підприємстві директором та отримує заробітну плату?

Відповідно пп. 14.1.183 ПКУ послуга з надання персоналу – господарська або цивільноправова угода, відповідно до якої особа, що надає послугу (резидент або нерезидент), направляє у розпорядження іншої особи (резидента або нерезидента) одну або декількох фізичних осіб для виконання визначених цією угодою функцій. Угода про надання персоналу може передбачати укладання зазначеними фізичними особами трудової угоди або трудового контракту із особою, у розпорядження якої вони направлені. Інші умови надання персоналу (у тому числі винагорода особи, що надає послугу) визначаються угодою сторін.

Стаття 39 Закону про зайнятість передбачає діяльність суб'єктів господарювання, які наймають працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця, що під собою розуміє аутстафінг.

Частиною 2 ст. 42 Закону про зайнятість забороняється без дозволу діяльність суб’єктів господарювання — роботодавців, які наймають працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця. 

Дозвіл видається на підставі копії зовнішньоекономічного договору (контракту), укладеного між українським та іноземним суб’єктами господарювання, яким передбачено застосування праці іноземців та осіб без громадянства, направлених іноземним роботодавцем в Україну для виконання певного обсягу робіт (надання послуг), та копії документа, що підтверджує наявність трудових відносин іноземного працівника з іноземним роботодавцем, який його відрядив (для відряджених іноземних працівників) (п. 5 ч. 1 ст. 42-2 Закону № 2623).

Цей дозвіл видає Державна служба зайнятості.

Договір аутстафінгу укладається між підприємством-аутстафером та замовником. В договорі обумовлюється послуга з аутстафінгу за одного працівника у фіксованій сумі або розписується за складовими (зарплата працівника, ЄСВ, ПДФО, ВЗ та винагорода компанії). Оплата за договором аутстафінгу здійснюється щомісячно. Тобто, виходить, якщо за договором виконані всі умови, послуга отримана, то й замовник сплачує фіксовану суму за отримані послуги, про що отримує Акт приймання наданих послуг з аутстафінгу за звітний період. 

Отже, за наявності підтвердних документів замовник має право віднести до витрат сплачену суму за договором аутстафінгу (за надання особою консультаційних послуг).

А от чи може іноземець, який вже працевлаштований в аутстафінговій компанії нерезидента, оформитися на роботу директором у замовника, нумо розбиратися.

Зважаючи, що ст. 42-2 Закону № 2623 зазначено, що іноземцю направленому надавати послуги за договором, потрібен дозвіл, який видається на підставі копії документа, що підтверджує наявність трудових відносин іноземного працівника з іноземним роботодавцем, який його відрядив. Тож, виходить, що у працівника вже є основне місце за кордоном, з якого його направлено надавати послуги за договором, і працевлаштовуватися на роботу в замовника не можна. Хоча ані Законом № 2623, ані КЗпП це питання конкретно не врегульоване. Тому, вважаємо, що краще змінити умови договору аутстафінгу, ніж оформляти іноземця офіційно на роботу.

Також радимо роботодавцю звернутися до Держпраці чи Мінсоцполітики за індивідуальною консультацією з даного питання.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    Сьогодні 14:2228
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.202456
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024354
  • Оплата дня огляду на МСЕК під час тривалого лікарняного
    Працівник перебував на лікарняному з 18.12.2023 р. до 11.04.2024 р. включно. З 11.04.2024 р. йому надано другу групу інвалідності (надав довідку МСЕК). Чи підлягає оплаті останній день лікарняного (11 квітня), який також є і датою присвоєння інвалідності?
    25.04.202446
  • Допомога на лікування працівника під час призупинення з ним дії трудового договору
    Чи може працівник, з яким призупинено дію трудового договору, отримати від підприємства допомогу на лікування у вигляді оплати послуг медичному закладу? Які податкові наслідки у разі отримання такої допомоги?
    22.04.202428